CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

nonamed
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 19 paź 2014, 14:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: nonamed »

Profesjonalne mocowanie kamerki, gumka recepturka - 999 zastosowań :mrgreen:

Obrazek
kul3k
Posty: 8
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 11:33
Lokalizacja: Londyn UK

Post autor: kul3k »

Witam
Nadal męczy mnie problem lichego zasięgu mojego CX-20 na 90% jestem przekonany że to wina oprogramowania a konkretnie ustawień fabrycznych :-( - konkretnie po połączeniu się z modelem programem S8_Assistant ( bigflyshark ) otrzymuje wgląd w parametry a te konkretnie są ustawione 100/20m zmieniam je na np. 200/200m i tu zaczyna się problem z którym nie umie sobie poradzić a mianowicie nie ma opcji jak i możliwości zapisania ustawień non stop wraca do 100/20m. Bardzo będę wdzięczny jeżeli ktoś coś mi podpowie w tym temacie, może istnieją inne programy umożliwiające zarządzanie sharkX8_SLH. Próbowałem również upgradować firmware ( w nowej wersji 137 jest limit ustawiony na 1000m jednak prócz setek komunikatów "upgrade failed" nic nowego do sprawy nie wniosłem :/

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grom
Posty: 7
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 06:53
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: grom »

Może głupio spytam ale czy jak się podłączysz pod komputer w prawym górnym rogu pokazuje Ci nr twojego urządzenia ?

I teraz przestroga dla wszystkich:

W instrukcji jest napisane żeby nie latać jak wieje ponad 4m/s :-)
Dziś poleciałem wiatr przy ziemi słaby ale na wysokości 12 m ( na takiej mam czujnik) było około 7m/s Model poleciał na jakieś 100m i tam sobie ostro wiało na tyle że zniosło model ponad 800M dopiero wyłączenie aparatury spowodowało próbę powrotu :-) zabrakło około 30-40 sekund na wylądowanie. Model naprawdę bardzo ostro walczył z wiatrem niestety poległ :-( .Czekamy na nową ramę.
Żyję tak, jak by dziś był ostatni dzień mojego życia, jest ono zbyt krótkie aby sobie czego kolwiek odmawiać.
kul3k
Posty: 8
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 11:33
Lokalizacja: Londyn UK

Post autor: kul3k »

Witam
GROM żadne pytanie nie jest głupie ! co do mojego podłączania to myślę że jest OK podaje w prawym rogu numer qoptera a w pozostałych zakładkach wszelkie dane takie jak wersje oprogramowania, napięcie w baterii, wychylenia drążków, przebieg, itd. etc. itp.. Korzystając z okazji zapytam na jakich ustawieniach SWB - SWA udaje Ci się uzyskać największy zasięg ? jaki masz max na SWB -0 SWA -0.

P.S Dziś w moim CX-20 po zaktualizowaniu firmware ( po kolejnej próbie z innego komputera ) do v.137 i ustawieniu SW0 -2 SWA -2 qopter po około 800 m całkowicie bez kontrolowanego lotu ( nie wiedzieć czemu nie załączyło się "go to home" mimo wywoływania z kontrolera ) wpadł w wielkiego dęba czego skutkiem są poniższe obrażenia :


Obrazek

Udało mi się biedaka reanimować lecz wygląda na to że GPS padł ( nie łapie fixa ) tu też pytanie do wyjadaczy : cóż począć ?
Awatar użytkownika
grom
Posty: 7
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 06:53
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: grom »

No to mamy identyczny problem mój po nowym sofcie strata powrotu zaczął wracać po wyłączeniu aparatury ( rozkręciłem GPS i okazało się że odpadł układ GPS od płytki ) zakładam że to przez mróz i drgania.
Z Twojej fotki widzę że jednam mamy inne wersje (inny moduł GPS)
I CZY ROBIŁEŚ KALIBRACJĘ PO ZMIANIE SOFTU ??? bo ja nie :-(

Obrazek

Jedyne czego mi szkoda to to że jakimś złym trafem nie uruchomiłem kamerki bo sam lot był bardzo długi 13 minut i bardzo wysoko, i ten wspaniały "kret" żal że tego nie nagrałem.
Tak na przyszłość elektronika zwariowała przy poziomie 9,6V ( może ktoś ma podobne spostrzeżenia) niestety ja ustawiłem lądowanie przymusowe na 9,9V ( i tak to zabrakło mocy)
Ostatnio zmieniony sobota 29 lis 2014, 22:15 przez grom, łącznie zmieniany 3 razy.
Żyję tak, jak by dziś był ostatni dzień mojego życia, jest ono zbyt krótkie aby sobie czego kolwiek odmawiać.
kul3k
Posty: 8
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 11:33
Lokalizacja: Londyn UK

Post autor: kul3k »

Witam
GROM mój moduł to sharkX8_SLH wesja softu v.137 - kalibrowany dwukrotnie po zmianie oprogramowania ( nie kalibrowany jedynie kontroler ).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grom
Posty: 7
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 06:53
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: grom »

Obejrzyj dokładnie moduł pod lupą czy nie puścił gdzieś lut w GPS ( ja dopiero w Poniedziałek do elektronika jadę bo sam nie mam tak dokładnej lutownicy) Zła wiadomość to taka że jak padł moduł to ja od kilku godzin szukam i nie mogę znaleźć takiego samego :-( . Zamawiasz nową ramę czy przerabiasz na coś fajnego ?
Ja swojego kupiłem tylko dla elektroniki bo samego Sharka praktycznie nikt nie sprzedaje, a rama jedna idzie taka:
Obrazek

I chyba zamówię od razu tą:

Obrazek
Żyję tak, jak by dziś był ostatni dzień mojego życia, jest ono zbyt krótkie aby sobie czego kolwiek odmawiać.
Awatar użytkownika
grom
Posty: 7
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 06:53
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: grom »

nonamed pisze:Profesjonalne mocowanie kamerki, gumka recepturka - 999 zastosowań :mrgreen:

Obrazek
Świetny pomysł na nogi :-) bo ten plastik jest strasznie kruchy.
Żyję tak, jak by dziś był ostatni dzień mojego życia, jest ono zbyt krótkie aby sobie czego kolwiek odmawiać.
nonamed
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 19 paź 2014, 14:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: nonamed »

grom pisze: Świetny pomysł na nogi :-) bo ten plastik jest strasznie kruchy.
Zamontowałem to właśnie po połamaniu się jednej nóżki i sklejeniu jej gorącym klejem.
Kupiłem za 2-3zł w Castoramie tą osłonkę do rur i przyciąłem, na razie się sprawdza :)
kul3k
Posty: 8
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 11:33
Lokalizacja: Londyn UK

Post autor: kul3k »

grom pisze: Zamawiasz nową ramę czy przerabiasz na coś fajnego ?
Właśnie się zastanawiam co dalej wpierw myślałem że tanim kosztem poskładam CX-a i zrobiłem tak :

Obrazek

+

Obrazek

=

Obrazek

wszystko wyszło w miarę ładnie i sprawnie lecz okazało się że GPS jest prawdopodobnie walnięty :( teraz myślę przełożyć graty na nową ramę bądź od podstaw coś na nowej ramie sklecić ( myślę nad ramą DJI F450 ). Zastanawiałem się także nad phantomem ale jeżeli z nim mają też być takie jaja jak z CX-20 ( tj. nie wiadomo o co chodzi ;) ) to ja dziękuje za takie wczasy.
bosss
Posty: 46
Rejestracja: sobota 26 kwie 2014, 11:43
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: bosss »

Ja planuje przekładkę swojego z ramy zrobionej przez założyciela wątku (od niego odkupiłem copter) do ori obudowy. Wiec jak chcesz mogę sprzedać Ci gotowca. jak coś to PM.

A teraz pytanie odemnie. Zakupiłem gimbal na bg i chciał bym się dopytać jak go podłączyć by mieć możliwość regulacji kamery góra dół z apki. Z tego co już się dowiedziałem muszę podłączyć piny gimbala oznaczone jako pitch do kanału 2 na odbiorniku tylko moje pytanie jak idą piny w odbiorniku + - i sygnał. W instrukcji mam tylko schemat do nazy ale nie wiele mi mówi :-/
Tak to wygląda:
Obrazek
Obrazek
nonamed
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 19 paź 2014, 14:27
Lokalizacja: Warszawa

rama

Post autor: nonamed »

A z ciekawości - ktoś zrobił transplantację na jakąś inną ramę? Jakieś F330/450 itp. itd. i by się chciał pochwalić? Albo polecacie coś z bg?
bosss
Posty: 46
Rejestracja: sobota 26 kwie 2014, 11:43
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: bosss »

Wracając do mojego pytania sprawa już rozwiązana.

Jeśli ktoś by kiedyś szukał jak wpiąć gimbal bezpośrednio w odbiornik należy to zrobić zgodnie z foto. Podpinamy tylko Signal i GND czyli - pomijając 5V. Daje nam to regulację lewą gałką.Jeśli chcemy możliwość regulacji góra dół podpinamy w gimbalu pod pitch, a w nim samym to już zgodnie z instrukcją od posiadanego modelu ;-) Aha to podłączenie w wersji Open-source
Obrazek
tykers
Posty: 1
Rejestracja: piątek 05 gru 2014, 22:41
Lokalizacja: Łódź

śmigiełka do cx-20

Post autor: tykers »

orientujecie się czy można gdzieś w Polsce kupić śmigła do tego wynalazku? Przed pierwszym lotem nie dokręciłem jednego i na wysokości 20 metrów, odleciało. Model zaliczył piękny korkociąg. Zakończyło się złamanym śmigłem i pęknięciami na obudowie, pęknięcia posklejane, ale mam przeczucie, że klejenie śmigła to nie najlepszy pomysł... :(
Skinny
Posty: 43
Rejestracja: środa 23 maja 2012, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Skinny »

ODPOWIEDZ