Graty do Hexy na APM

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

Dzięki wielkie :)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

shaggee był szybszy :) dopiero do komputera siadłem. ideatb, trochę mi się tematy pozajączkowały a miałem na myśli temat o "Czarnej Hexie" bo tam był link.
porferalfa
Posty: 216
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 20:37
Lokalizacja: Mikołów_Sl

Post autor: porferalfa »

Kolejne pytanie jakie mi sie nasunelo. czy takie podwozie
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... ouse_.html
utrzymaloby 5kg hexe? zdaloby to egzamin?
nigdy nie mialem do czynienia z chowanym podwoziem i nie wiem czy sie wygina/poddaje.czy lepiej byloby dolozyc serwo do zwyklej "nogi"?
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

Dzieki za link ale nie jest taniej ponieważ ten z Twojego linku nie ma składanego masztu. Taki sam w GLB kosztuje 6,23 :-)
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Daj se spokój ze składanym masztem. Mimo przykręcenia, to gówno się ryloce. Ja przytwierdziłem na stałe.
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

PiotrSz pisze:shaggee był szybszy :) dopiero do komputera siadłem. ideatb, trochę mi się tematy pozajączkowały a miałem na myśli temat o "Czarnej Hexie" bo tam był link.
To nawet dobrze, dzięki temu zmobilizowałeś mnie do poszukania tego tematu i również poczytałem sobie o Czarnej Hexie shaggee :-)
shaggee pisze:Daj se spokój ze składanym masztem. Mimo przykręcenia, to gówno się ryloce. Ja przytwierdziłem na stałe.
Dobrze wiedzieć, na ebay jest kilka samych składanych masztów które wyglądają solidniej. Aczkolwiek lubię zwarte konstrukcje i będę kombinował aby GPS z kompasem zamontować na górnym pokładzie w obudowie bez masztu ale z dala od kabli.

Dobra może już nie będę zaśmiecał tematu porferalfa swoimi problemami, jeszcze raz dzieki za pomoc.
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Tak myślę jak zamontować płytkę APM w ramie legwana. Czy mogę do tego celu użyć rzepa z hk czy lepiej szukać taśmy dwustronnej? :)
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

StoQ pisze:Tak myślę jak zamontować płytkę APM w ramie legwana. Czy mogę do tego celu użyć rzepa z hk czy lepiej szukać taśmy dwustronnej? :)
W swoim IdeaTBQ mam APM przyczepiony na rzep i przypiety dodatkowo do dolnej płyty opaską z rzepem. Takie mocowanie jest stabilne i rozłączalne, minusem jednak jest brak tłumienia drgań.
porferalfa
Posty: 216
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 20:37
Lokalizacja: Mikołów_Sl

Post autor: porferalfa »

Spokojnie piszcie ile chcecie :)
kolejne pytanie jakie mnie naszlo. Czy z tego:
http://www.dx.com/p/new-apm-osd-90a-vol ... 0iEvvl_t8E
po podlaczeniu pakietu 6s bede nadal mogl zasilic APM? Nie bedzie to zbyt duze napiecie?
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

Podejrzanie tani ten moduł zasilania. Zazwyczaj moduły te są na napięcie 18v więc raczej z 6s nie zasilisz. Obawiam się że musisz dołożyć 13$ i kupić taki moduł zasilania. Ten masz do 6s.
porferalfa
Posty: 216
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 20:37
Lokalizacja: Mikołów_Sl

Post autor: porferalfa »

tamten juz zamowilem i teraz sie zastanawiam. Jak mozna to sprawdzic gdy go bede mial w rece? Mam ladowarke ktora moze sluzyc jako zrodlo pradu i te 22V by dala. ma tam tez rozne zabezpieczenia tylko czy to wykryje?
Awatar użytkownika
ziele
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ziele »

porferalfa pisze:Spokojnie piszcie ile chcecie :)
kolejne pytanie jakie mnie naszlo. Czy z tego:
http://www.dx.com/p/new-apm-osd-90a-vol ... 0iEvvl_t8E
po podlaczeniu pakietu 6s bede nadal mogl zasilic APM? Nie bedzie to zbyt duze napiecie?
Ten czujnik nie ma BECa więc co najwyżej będziesz miał z niego pomiar. Zasilane 5V musisz wziąć z innego źródła.
porferalfa
Posty: 216
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 20:37
Lokalizacja: Mikołów_Sl

Post autor: porferalfa »

3A UEBC output. to nie jest literówka? wydaje mi sie ze Wyjscie na 3A UBEC to wlasnie zasilanie 5V. myle sie?
ODPOWIEDZ