Graty do Hexy na APM

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Ja mam tą: http://www.goodluckbuy.com/ardupilot-3d ... enna-.html
Działa od kopa. Nie koliduje z LRSem i nadajnikami GSM.
michal_e
Posty: 632
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 14:18
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: michal_e »

shaggyy , a jak bym chciał nie taskać ze sobą laptopa tylko na androidzie działać to da się tam jakoś ominąć usb( ftdi - domniemam) i wlutować BT i dalej do telefonu ?
Michał
michas75
Posty: 352
Rejestracja: czwartek 28 lip 2011, 16:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michas75 »

Da się podpiąć modem przez port USB -> FTDI bezpośrednio do urządzenia na Androidzie.
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Są dwie metody:
1. Kabel OTG (jeśli masz minimum androida 4.2). Podłączasz pod fona telemetrię i Droidplaner ściągasz z ze sklepu google za free
2. Telemetrię podłącz pod bluetooth i sparuj z telefonem. No i droidplaner na androida.
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Rozumiem że latając na Eleresie muszę szukać telemetrii na 868MHz?

ten się nada? dostałem kupon na 5$ na aliexpresie i głupio nie wykorzystać :) chyba że macie innego sprawdzonego sprzedawcę :)

http://www.aliexpress.com/item/Ardupilo ... 52658.html
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Musieć nie musisz ale byłoby najbezpieczniej na 868. Dwa linki 433mhz to niezbyt dobry pomysł a 900mhz to już sieć GSM. Prawie wszystkie telemetrie są takie same i ta z ali też może być. Ja brałem z GLB. Twój wybór chyba lepszy niż GLB bo mi dali takie wielkie baciki. Musiałem zmienić bo orałbym nimi ziemię...
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Dobra mam jeszcze jedno pytanie :) Kupiłem czujnik prądu i napięcia do APM. Miał być z BEC a dostałem bez BEC. Wygląda że brakuje tylko jednego elementu w całym układzie. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to za element i gdzie go najszybciej dostanę?
Tak wygląda mój:

Obrazek
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Kondensatora tantalowego i tego:
Obrazek
Obrazek
Gdzie to kupiłeś??
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

hmm czyli taka płyteczka jeszcze :) no ładnie. a na aliexpressie zakupiłem :)
A w ogóle opłaca się brać to od razu z bec czy lepiej dać zewnętrznego dodatkowego? Wydoli on obsłużyć APM, blututka, telemetrie, gps z mag i jakieś małe oświetlenie?
porferalfa
Posty: 216
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 20:37
Lokalizacja: Mikołów_Sl

Post autor: porferalfa »

kolejne pytanie jakie mi sie nasunelo:
w reglach bez BEC (opto) sa 3 kabelki idące do plytki sterującej. skoro nie ma tam napiecia to mozna wyrzucic te dwa "puste"? ma to jakies znaczenie?
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Możesz wyrzucić chociaż osobiście zostawiłbym GND.
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

To ja się bezczelnie podłącze do tematu z pytaniem ponieważ na początku tego tematu
shaggee pisze: Do tego lepszy GPS ze wzmacniaczem LNA i filtrem SAW (żebyś nie miał problemu z nadajnikami 1.2GHz): http://www.goodluckbuy.com/crius-apm-pi ... ler-1.html
Właśnie planuje kupić drugi zestaw APM w komplecie z GPSem i chciałem GPS w obudowie więc planowałem kupić ten zestaw ale mam link video 1.2GHz więc skoro SHAGGEE poleca ten GPS CRIUSa to chciałem się skusić, ale jaka obudowa do niego podejdzie?

Na Goodluckbuy są 3 rożne obudowy ale nie znam wymiarów Criusa wiec nie wiem do której wejdzie.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

ideatb pisze:Właśnie planuje kupić drugi zestaw APM w komplecie z GPSem i chciałem GPS w obudowie więc planowałem kupić ten zestaw ale mam link video 1.2GHz więc skoro SHAGGEE poleca ten GPS CRIUSa to chciałem się skusić, ale jaka obudowa do niego podejdzie?
Zwróć uwagę że shaggee dał też link do obudowy z tyczką.
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Tylko ze w tej obudowie jaką mam nie pasują dziurki i płytka GPS jest za duża. Ale skleiłem wszystko do kupy super glue i jest bajeczka.
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

PiotrSz pisze: Zwróć uwagę że shaggee dał też link do obudowy z tyczką.
Dwa razy przejrzałem ten temat i nie znalazłem linku do odbudowy gps. Albo mam zaćmienie i padło mi na oczy albo nie ma w TYM temacie takiego linku.
ODPOWIEDZ