FoX800 z banggood czyżby podróbka...?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
paweł2020
Posty: 35
Rejestracja: środa 04 gru 2013, 17:29
Lokalizacja: Cardiff - Lesko

FoX800 z banggood czyżby podróbka...?

Post autor: paweł2020 »

Cześć, potrzebuję małej pomocy

Otóż zakupiłem FOX800 z banggood tak jak polecaja koledzy latający FPV, jeszcze bardziej się do tego zakupu przychyliłem, w momencie kiedy, w postach ktoś potwierdził, że w tym zestawie siedzi dobry moduł. Więc zakupiłem ten zestaw. Podejrzewam, ze dostało mi się podróbkę :evil:

Niech ktoś KOMPETENTNY się wypowie i podpowie

Moje wątpliwości dotyczą:

1. W nadajniku kanały są dostępne od numeru 4 do 9, gdzieś widziałem, że ktoś pisał o czymś takim, ale zgubiłem wątek. Coś o zablokowaniu kanałów? Ogólnie chodzi mi o to czy ten kanał 4 to jest pierwszym kanałem nadawania częśtotliwości 0.910G czy czwarty z kolei zakresów, czyli 1.040G :?: Kanały w nadajniku i odbiorniku są zgodnie ustawione, czyli 4ChTX i 4 Ch RX i obraz jest, standardowe baciki.
Oznacza to, że nadają na tych samych częstotliwościach, czy różnice nie powoduja zakłuceń. Zaznaczam, ze nadajnik leży sobie w drugim pokoju i odbiornik w innym pokoju, na tym samym piętrze. Czasami pokazują się poziome paski z zakłuceń.
2. Tak oto wygląda środek nadajnika i odbiornika FOX800 w moim przypadku [img][img]http://images65.fotosik.pl/768/fe29909e2b01755bm.jpg[/img][/img]

[img][img]http://images61.fotosik.pl/766/2dbbd7f04c53bba0m.jpg[/img][/img]

Jak wynika z tej stronki ze zdjęć na dole, sam modul z której wychodzi złącze antenowe wygląda na oryginał, a reszta już na podróbę... ?
Będe chciał robić albo kupić koniczynki na forum, ale teraz jak kanały się różnią, to tez mogą nadawać na innych częstotliwościach i koniczynka nie będzie odbierała dobrze, jak w ogóle coś będzie....
Lotnictwo - przywilej oglądania ziemi oczyma Boga...
Początki lotów FPV :)
pfmrc.eu - paweł1919
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

1. Prawidłowa rozpiska częstotliwości dla foxa800
Obrazek
2. Zestaw dobry, najważniejsze że głowica w odbiorniku się zgadza, pcb to szczegół.
Na moim foxie800 z lowpassfiltrem(tłumikiem) robiłem 4km na koniczynkach, bez dużych strat w jakości obrazu.

Najpopularniejsze/Najlepsze częstotliwości dla foxa to 1080mhz, 1160mhz, 1280mhz.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
rast
Posty: 105
Rejestracja: piątek 27 wrz 2013, 17:01
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: rast »

dostałem paczkę z banggood z foxem 2 tygosnie temu, musze sprawdzić mój zestaw
Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

Wyluzuj, Twój zestaw wygląda całkiem dobrze, nadajnik nadaje na kanałach 4-9, potem H i C.
Awatar użytkownika
paweł2020
Posty: 35
Rejestracja: środa 04 gru 2013, 17:29
Lokalizacja: Cardiff - Lesko

Post autor: paweł2020 »

mknet pisze:1. Prawidłowa rozpiska częstotliwości dla foxa800
Obrazek
2. Zestaw dobry, najważniejsze że głowica w odbiorniku się zgadza, pcb to szczegół.
Na moim foxie800 z lowpassfiltrem(tłumikiem) robiłem 4km na koniczynkach, bez dużych strat w jakości obrazu.

Najpopularniejsze/Najlepsze częstotliwości dla foxa to 1080mhz, 1160mhz, 1280mhz.
Hmm skoro tak mówicie, to nie mam czym się stresować.
Dzięki za zdjęcie częstotliwości od 4 kanału, bo w mojej książeczce którą dostałem w zestawie brakuje takiej informacji, jest tylko odbiornik. W odbiorniku, na stykach obudowy ze śróbkami i masą anteny, zeszlifowałem farbę, dla lepszego przewodnictwa ;-)
Żebym dobrze zrozumiał...
Czyli jeśli nadajnik na 4 kanale ma częstotliwość 1.080G to odbiornik wedłóg mojej rozpiski w książeczce, muszę ustawić na 5 kanale, co wskazuje częstotliwość odbieraną 1.080G ?
kanały mogą być zgodne, ale częstotliwości na nich dostępne juz nie koniecznie.

Będę latał na eleresie forumowym, także zakłuceń jako takich, żeby częstotliwości się dublowały nie będę miał. Wic koniczynki, zrobię na 1080G i powinno być dobrze :-)
Lotnictwo - przywilej oglądania ziemi oczyma Boga...
Początki lotów FPV :)
pfmrc.eu - paweł1919
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Post autor: janjazda »

Myślę, że wyglądem to nie masz za bardzo co się sugerować. Najważniejszy w tym przypadku jest zasięg. Nie ważne jak to w środku wygląda, ważne żeby można było daleko na tym zalecieć.
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Na tej fotce z przekreślonym nadajnikiem (która jest mojego autorstwa) zaznaczony jest odbiornik z kijową (nieoryginalną) głowicą. Resztą elektroniki się nie przejmuj.
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: kolsek345 »

Sprawdz może zasięg na ziemi (bo latac sie teraz przez te wichury nie da) na stockowych bacikach na powiedzmy otwartym terenie to inni porównaja czy działa to jak powinno i bedzie wskazówka dla pozostałych czy kupowac tego foxa z BG czy to szajs jakis .
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
paweł2020
Posty: 35
Rejestracja: środa 04 gru 2013, 17:29
Lokalizacja: Cardiff - Lesko

Post autor: paweł2020 »

hmm to proponuje ustalić jakieś wytyczne, dotyczące odczytu jakości odbieranego sygnału video.
Na stockowych bacikach, będę odchodził na określona odległość, powiedzmy 200m z widzialnością anten, może na drodze wyskoczy jedno dwa drzewa które przysłonia widzialność. Potem opiszę jak zachowywała się wizja.
Albo wybrać sie z nadajnikiem gdzieś przed siebie do momentu silnego śnieżenia lub BS, jeśli taki wystąpi na LCD-ku LG. I wtedy policzyć sobie do jakiej maksymalnej odległości wideo było "znośne".

Na jakiej odległości RX od TX standardowo na bacikach wizja powinna być OK ? 200, 300 m czy więcej ? Oczywiście nie ma innych zakłuceń, pochodzących z silnika, regla itp.
Lotnictwo - przywilej oglądania ziemi oczyma Boga...
Początki lotów FPV :)
pfmrc.eu - paweł1919
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: arek2081 »

ja kiedyś testowałem foxa na oryginalnych bacikach i obraz był na 2km dobry, dalej nie leciałem w sumie to przy powrocie przełączyłem sie na odbiornik z bacikiem
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

shaggee pisze:odbiornik z kijową (nieoryginalną) głowicą.
A która to oryginalna?
Bawi mnie taki lekki bełkot marketingowy :-) bo przecież wszystkie głowice są z analogowych tunerów SAT... jedne lepsze (jak te z comtech'a) inne średnie (nazywane oryginalny fox) a jeszcze inne słabe....
Natomiast głowice montowane w LawMate można nazywać "superhiper" bo to nie jest adaptacja leżaków magazynowych tylko dedykowana konstrukcja.

Młodzi adepci FPV nawet nie wiedzą co to betatronic na przykład.... czyli pierwowzór FOXa 700mW...
Nazwa jak nazwa.... jeden sprytny chińczyk skonfekcjonował w obudowę z kawałkiem elektroniki sterującej kilkanaście ton głowic czekających na utylizację, to się nazywa biznes a wręcz spryt... a spryt to coś z nazwą FOX ma wspólnego :-)
Ot i cała historia....zależy z którego zapajęczonego magazynu brał głowice to taki potem jest efekt w środowisku FPV że te głowice są git a inne są fuj... a to tylko zależy od tego który akurat transport głowic wsadził w obudowy.
Kiedyś i do tej pory bez rozbierania wiadomo które są "foxy" lepsze - te które na obudowie odbiornika guziki mają bliżej środka (czyli po prawej od wyświetlacza) a te co mają z brzegu to kiła.

Znajdźcie dziesięć różnic na obrazkach :-)

Obrazek
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Może ty nazywasz ją słabą ale ja nazywam ją podróbą a jak wiadomo podróby są gorszej jakości, wsadzone aby tylko wyglądały i działały na stole. Na niej 300m max to już nawet nie mieści się w ramach słabej głowicy tylko głowicy do d...y.
Awatar użytkownika
paweł2020
Posty: 35
Rejestracja: środa 04 gru 2013, 17:29
Lokalizacja: Cardiff - Lesko

Post autor: paweł2020 »

Betatronic to taki sklep internetowy z elektroniką :mrgreen:

A tak na poważnie, to rzeczywiście, jeśłli chodzi o mnie, to zaczynam dopiero zbierać informacje i zdobywać wiedzę na ten temat, nie nam całej historii powstawania prototypów i wcześniejszych nazw "Fox'ów" które pojawiają się na teraźniejszych rynkach zbytu, a mowa tutaj o tym własnie kupionym w banggood fox800.

Wiadomo, gotowy produkt wypuszczony od producenta przechodzi przez wiele rąk do konsumenta. Po drodze, chcący zarobić pośrednicy, uprawiają tzw. marketing, co w dzisiejszych czasach wystepuję pod postacia "kombinatorstwa' i nabijania trochę ludzi w butelkę. Wypuscimy powiedzmy 3 partie oryginalnych zestawów, a 7 podejrzanych na 10 ogólnie. ktoś napisze dobrą recenzję, a ktoś gorszą, ale zawsze uda nam się wiecej zaorbić niż stracić. Marketing tak działa i wiadomo to nie od dziś... kązdy nabija na swój rachunek.

Ale wracając do tematu, to pierwsza róznica się od razu rzuca w oczy, wyświetlacz i przyciski do zmiany kanałów. Napisy to chyba szczegół, ale tez są inne :mrgreen:
Jesli chodzi o mój zestaw, to switche mam bardziej na prawo na środku, a wyświetlacz na lewo. Ale odpowiadając, sobie na pytanie który jest oryginalny, to nie trudno sie domyślić również, że obudowę i rozmieszczenie elementów na układzie płytki, nie jest niczym nie wykonalnych.

Aby mieć pewność, to trzeba mieć dobre źródło, musi być dobra cena, czyli adekwatna do użytych materiałów, a reszta podejrzeń, wychodzi już w "praniu". :-) Tak myślę. Tak myśli adept latania FPV :mrgreen:
Także, na razie czekają na mnie koniczynki i anteny do eleresa. Oczywiście do zamówienia z forum. Nie ma to jak mieć sprawdzony i dobrze zestrojony zestaw anten. :-D
Lotnictwo - przywilej oglądania ziemi oczyma Boga...
Początki lotów FPV :)
pfmrc.eu - paweł1919
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

shaggee pisze:ty nazywasz ją słabą ale ja nazywam ją podróbą
Jeszcze raz, ostatni :-) - głowice są z analogowych tunerów SAT, głowice leżakujące w magazynach na przedmieściach, w ruderach, wręcz na "śmietnikach elektronicznych" (stąd czasem pajęczyny, kurz i rdza w środku) od kilkunastu lat, odkąd mamy cyfrową telewizję satelitarną. I jak można nazwać coś oryginałem a coś podróbą skoro pierwotnie "oryginały by Shaggee" lądowały po prostu w droższych markowych tunerach a "podróby by Shaggee" to głowice gorszej jakości z tańszych tunerów. I jedne i drugie to odzysk z innej zaprzestanej produkcji , po prostu.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Posty: 337
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 13:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: Freddie Chopin »

U mnie w odbiorniku jest dobra głowica, elektronika również z tego przekreślonego zdjęcia, wiec to pewnie nowy standard. Zamówione w banggood w tym miesiącu.
ODPOWIEDZ