MinimOSD dla Ardupilota

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Sonix
Posty: 317
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:11
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Sonix »

Eski pisze:Panowie mam problem ze swoim OSD

Kupiłem sobie tego minimOsd
Minim OSD V1.1

Do tego dokupiłem taki mini przejściówkę usb
http://www.aliexpress.com/item/FT232RL- ... 41760.html


Problem w tym , że wpinam wszystko i gdy daje Update Firmware to pokazuje mi się taki komunikat


--Failed to talk to bootloader--

Więc poszedłem za ciosem , pogadałem ze znajomym zainstalowałem Arduino podłączyłem to wszystko i tam kolejny błąd.

avrdude: stk500_getsync(): not in sync: resp-0x00


I już zgłupiałem skończyły mi się pomysły. :-/
Miałem dokładnie tak samo przy nowym minimOSD z ebay'a.
W moim przypadku przed każdą operacją, odczytu/zapisu/upgrade'u minim'a trzeba nacisnąć na krótko przycisk RESET i dopiero kliknąć przycisk w programie.
Działa za każdym razem.

Bootloader traktowałem jako ostateczność i znalazłem sposób z resetem.
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: lotpawel »

Panowie, a wszystkie potrzebne piny macie podłączone? tzn vcc, gnd, tx, rx, grn?
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Post autor: xDigYx »

Sonix pisze: Miałem dokładnie tak samo przy nowym minimOSD z ebay'a.
W moim przypadku przed każdą operacją, odczytu/zapisu/upgrade'u minim'a trzeba nacisnąć na krótko przycisk RESET i dopiero kliknąć przycisk w programie.
czyli albo nie masz podlaczonego resetu, albo masz 4 pinowy konwerter, albo cos z bootloaderem.
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

xDigYx pisze:czyli albo nie masz podlaczonego resetu, albo masz 4 pinowy konwerter, albo cos z bootloaderem.
..albo "ten egzemplarz tak ma" - uwierz mi, ok. 10% Minimów nie resetuje się poprawnie od DTR
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Post autor: xDigYx »

tez mialem taki problem z jednym minimem, ale wgranie nowego bootloadera (tylko nie pamietam juz z ktorej strony go pobralem, to nie byl ten z lib Arduino) rozwiazalo problem.
Awatar użytkownika
zielaq
Posty: 114
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 08:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: zielaq »

też mam problem z minimosd. wgrałem soft od coptera. też muszę wciskać reset przed każdą akcją. Problemem jest bardzo mocne pogorszenie jakości przesyłanego obrazu. jak pomijam OSD jest elegancko. jak podłącze to nie dość ze obraz jest bardzo jasny (przez to praktycznie nic nie widać) jest bardzo słąbej jakości. Czy rozwiązaniem tego będzie ten power mod ?? Niestety na moim minimOSD nie ma żadnych zworek. Jedyne rozwiązanie to lutować kabelki.
Drugim problemem jest tylko jedna akcja na minimOSD - ładowanie. po załadowaniu nic nowego się nie wyświetla poza tym ekranem ładowania.
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

Sprawdź luty na OSD - czy nie ma gdzieś przerwy albo zwarcia, elementy po stronie złącza video.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Post autor: xDigYx »

sproboj pobawic sie z jasnoscia czcionki, albo inny FW.
Na pewno masz odpowiednie Chars/czcionki wgrane do tego FW? lub wgraj je ponownie
Ostatnio zmieniony piątek 14 lis 2014, 08:56 przez xDigYx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zielaq
Posty: 114
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 08:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: zielaq »

a jakie FW polecacie do multicopterka (wiem ze wątek dotyczy ardupilota ale ja mam ma MW)
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Post autor: xDigYx »

do MW jest osobny temat. wpisz w wyszukiwarke minimosd multiwii powinne byc dwa lub nawet 3 tematy=inne FW
Ostatnio zmieniony piątek 14 lis 2014, 08:59 przez xDigYx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

zielaq pisze:a jakie FW polecacie do multicopterka (wiem ze wątek dotyczy ardupilota ale ja mam ma MW)
Wystarczy trochę poszukać, zamiast śmiecić...
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=12188
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
zielaq
Posty: 114
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 08:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: zielaq »

mkrawcz1 pisze:
zielaq pisze:a jakie FW polecacie do multicopterka (wiem ze wątek dotyczy ardupilota ale ja mam ma MW)
Wystarczy trochę poszukać, zamiast śmiecić...
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=12188
Grrr sorki, całe popołudnie wczoraj szukałem info o tym a tu taki łądny wątek.
Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Post autor: Eski »

mkrawcz1 pisze:
xDigYx pisze:czyli albo nie masz podlaczonego resetu, albo masz 4 pinowy konwerter, albo cos z bootloaderem.
..albo "ten egzemplarz tak ma" - uwierz mi, ok. 10% Minimów nie resetuje się poprawnie od DTR
U mnie udało się wgrać bootloader.


Ale nadal nie mogę załądować softu do OSD ciągle wyskakuje ten sam błąd.

Wciskam ten zakichany restet już próbowałem różne techniki :) i nic to nie daje...

Co znaczy Nie resetuje sie poprawnie od DTR ?? to chyba jakaś wyższa szkoła jazdy ??
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Sonix
Posty: 317
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:11
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Sonix »

xDigYx pisze:
Sonix pisze: Miałem dokładnie tak samo przy nowym minimOSD z ebay'a.
W moim przypadku przed każdą operacją, odczytu/zapisu/upgrade'u minim'a trzeba nacisnąć na krótko przycisk RESET i dopiero kliknąć przycisk w programie.
czyli albo nie masz podlaczonego resetu, albo masz 4 pinowy konwerter, albo cos z bootloaderem.
Mam dokładnie ten konwerter (FTDI Friend):

http://nettigo.pl/products/119

i wpinam 1:1

Pewnie dlatego wychodzi myk z resetem bo mam GND na BLK a CTS na GND :)
Ale działa.
Ostatnio zmieniony piątek 14 lis 2014, 15:47 przez Sonix, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ