taranis

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

tak, I/O tolerują 5V i działa od pierwszego zaprogramowania , bardzo mi się moduł Teensy 3.1 podoba, możliwości praktycznie ograniczone tylko wyobraźnią
Zbyszek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pawelsky »

zbipok pisze:tak, I/O tolerują 5V i działa od pierwszego zaprogramowania , bardzo mi się moduł Teensy 3.1 podoba, możliwości praktycznie ograniczone tylko wyobraźnią
To ze Teensy toleruje 5V to wiem, bardziej mnie zastanawia czy ten transciever zadziala przy 3V3.

A co do Teensy 3.1 to rzeczywiscie swietna platforma. Mocna, mozna spokojnie krecic pod 100MHz, bardzo dobry support dla standardowych bibilotek Arduino, malutka i dobra cena.
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

układ 82c250 jest zasilany z 5V więc nie potrzebował stabilizatora.
Zbyszek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pawelsky »

zbipok pisze:układ 82c250 jest zasilany z 5V więc nie potrzebował stabilizatora.
Tyle ze mi nie chodzi o zasilanie tylko IO. Czy przy 3.3V wyjsciu CAN TX z Teensy transciever (oczekuajcy 5V) poprawnie odczyta stan niski i wysoki. Innymi slowy czy probowales cos wysylac.
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

no fakt nie próbowałem wysyłania i w tej aplikacji nie jest to nawet wskazane, ale mam drugą płytkę teensy i sprawdzę
Zbyszek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

A wystarczy zamiast 82C250 wziąć MCP2551 albo TJA1050 i nie ma rozterki. VCC 5V ale logika w pełni kompatybilna z 3V (VIH = 2V)
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

Oczywiście, że można jak leżą na półce w domu, w przeciwnym razie należy zamówić, zapłacić i zaczekać ;).
Zbyszek
audiopro
Posty: 77
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 12:26
Lokalizacja: Oberschlesien

Post autor: audiopro »

Kombinuję już kilka dni, po zapoznaniu się z dokumentacją i kilkoma wątkami powinno być dobrze, a tu ... klops.

Do rzeczy, Taranis Plus z softem 2.0.13 łączy się z kompem w trybie flash, czyli jako wyłączony, działa bo zagrałem stary soft i załadowałem nowy. Natomiast nie chce się połączyć do edycji eepromu, sprawdzane na trzech komputerach ( Win7, Win8, XP) z trzema różnymi kablami USB wpinanymi bezpośrednio do płyty, do obudowy, różnie. Owszem dźwięk detekcji urządzenia na usb, ale napędy się nie pokazują, jeżeli już to pojawia się w menadżerze pod postacią "joystick".
Zadig nic nie daje w tym trybie, ponieważ nie ma czemu podmieniać driver skoro się nie pojawia na liście, podmiana tego "joystick" nic nie daje. Ręcznie ze sterownikiem też kombinowałem.
Aha, dodam, że na dwóch Taranisach sprawdzałem, flash owszem, zarządzanie radiem już nie.
Może ktoś podpowie, może robię śmieszny, głupi błąd jakiś, zdarza się :)

Edit:
Jeszcze dodam dla jasności, wersja oprogramowania dobrana pod Plusa, Companion również.
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

Ja miałem problem z marnej jakości kabelkiem USB, jak użyłem taki który miałem w zestawie z GOPRO to zadziałał poprawnie.
Zbyszek
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Włączasz trzymając oba poziome trymery do środka, potem kabel USB
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

A taranisy ze starszym softem które na te trymery nie reagują jak się aktualizowało ? Mam drugą sztukę kolegi co się "stawia" jak jest w trybie DFU i nie che przyjąć firmware.
audiopro
Posty: 77
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 12:26
Lokalizacja: Oberschlesien

Post autor: audiopro »

pma_ pisze:Włączasz trzymając oba poziome trymery do środka, potem kabel USB
Tak, wszystkie trymery na zero.

zbipok - kilka kabelków sprawdzałem, taki z ferrytem, jakimś filterkiem też.

Niby wszystko wg opisów, a nie działa. Doszukuję się jakiegoś swojego błędu bo na dwóch radiach to robię.

edit:
pma_ - nie wiem czy dobrze zrozumiałem, oba trymery mają być w środku, czyli na "0" czy przed podpięciem kabla usb oba trymery trzymać w pozycji "do wewnątrz"?
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

"ściskasz" oba trymery do siebie i wtedy właczasz zasilanie
i dostajesz menu bootloadera
wtedy wpinasz usb
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
audiopro
Posty: 77
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 12:26
Lokalizacja: Oberschlesien

Post autor: audiopro »

pma_ pisze:"ściskasz" oba trymery do siebie i wtedy właczasz zasilanie
i dostajesz menu bootloadera
wtedy wpinasz usb
no teraz jasne, tego jakoś nie wyczytałem, umknęło mi pewnie, dzięki za podpowiedź, sprawdzę jutro z rana, dam znać jak zadziała

Dodane:
Wszytko ok, połączył się, działa wg Twojego opisu, raz jeszcze dzięki :)
Grzesiek
Posty: 90
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 09:37
Lokalizacja: Lubliniec

Re: taranis

Post autor: Grzesiek »

Dziś doszedł do mnie nowy Taranis, ale niestety wyświetlacz nie wyświetla wszystkich pixeli :-|
Miał ktoś podobną sytuację?

Obrazek
ODPOWIEDZ