taranis

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
robloz
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek 06 lut 2012, 09:53
Lokalizacja: Płock

Post autor: robloz »

Dlaczego po ustawieniu daty i czasu nie zapisują mi się w pamięci?
Po włączeniu nadajnika ustawienia się kasują. Inne ustawienia są zapisane.
Po zmianie Mode (na mode2) powinny się zmienić wyjścia kanałów na odbiorniku?
Robert
Tomekgdy0701
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 13 kwie 2014, 22:30
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Tomekgdy0701 »

Witam. Kupiłem do taranisa czujnik napięcia fas-100 , podpielem go do x8r , ustawiłem w aparaturze w funkcji telemetria aby pokazywał mi te dane które ten czujnik posiada ale niestety cały czas mam 000 z odczytów. Kontrolka przy czujniku miga szybko na czerwono. Udało sie moze komuś to skonfigurować ?? A moze samego fas do odbiornika nie mozna podłączyć ??
Awatar użytkownika
robocik
Posty: 235
Rejestracja: piątek 28 cze 2013, 22:20
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: robocik »

Tomekgdy0701 pisze:Witam. Kupiłem do taranisa czujnik napięcia fas-100
Głowy nie dam sobie uciąć ale wydaje mi się że ten czujnik nie poradzi sobie :-(
http://www.frsky-rc.com/download/view.p ... al-FAS-100

Ja kupiłem pod adresem http://rc4u.home.pl/pl/p/FrSky-Czujnik-FLVSS/332
Prócz pełnego odczytu napięcia każdej celi na Taranisie mam jednocześnie wyświetlacz na którym mogę sprawdzić pakiet przed umieszczeniem w modelu.
Tomekgdy0701
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 13 kwie 2014, 22:30
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Tomekgdy0701 »

Wczoraj dosyć długo szukałem po forach czy da radę to podpiąć , ale obawiam sie ze wlasnie bez dodatkowego czujnika sie nie obejdzie. Bede musiał zamówić taki sam czujnik i wtedy wszystko podpiąć pod odbiornik, powinno ruszyć , przynajmniej tak na filmach z YouTube działa :) na początku chciałem kupic wlasnie ten co pokazuje cele, ale stwierdziłem ze ten będzie ciekawszy bo pokazuje ile pakietu wypompowalo ile amper zużywa i jakie napięcie pakietu jest. No ale cóż czeka mnie następny wydatek hehe pozdrawiam
jpdjpd
Posty: 14
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jpdjpd »

robloz pisze:Dlaczego po ustawieniu daty i czasu nie zapisują mi się w pamięci?
Po włączeniu nadajnika ustawienia się kasują. Inne ustawienia są zapisane.
Po zmianie Mode (na mode2) powinny się zmienić wyjścia kanałów na odbiorniku?
Bateryjka w płycie głównej powiedziała "Nie mam siły" najprawdopodobniej. Zegar działa cały czas i potrzebuje jakieś papu :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pawelsky »

Tomekgdy0701 pisze:Witam. Kupiłem do taranisa czujnik napięcia fas-100 , podpielem go do x8r , ustawiłem w aparaturze w funkcji telemetria aby pokazywał mi te dane które ten czujnik posiada ale niestety cały czas mam 000 z odczytów. Kontrolka przy czujniku miga szybko na czerwono. Udało sie moze komuś to skonfigurować ?? A moze samego fas do odbiornika nie mozna podłączyć ??
FAS-100 jest przeznaczony do starszego typu telemetrii FrSky, X8R posiada tzw. S-Port.

Masz kilka opcji:
1) jesli potrzebujesz tylko czujnika napiecia - kup FLVSS
2) jesli potrzebujesz tez czujnika pradu - kup FCS-40A lub FCS-150A (zaleznie ile amperow max. ciagnie twoj zestaw)

Mozesz tez dokupic ktorys z czujnikow SPort posiadajacy zlacze dla czujnikow starszego typu i podpiac je razem (obecnie cyba tylko Vario)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pawelsky »

robocik pisze:a ja się pochwalę ;-)
Do swojego zestawu Taranis/Naza2 w polskim sklepie nabyłem czujnik napięć w pakiecie.
Sensorek rzeczywiscie fajny, tez takiego uzywam.

Jakby komus sie potlukl wyswietlacz (niestety nie jest niczym chroniony), to znalazlem dzialajacy zamiennik. Szczegoly umiescilem w tym poscie w tym poscie na RCG.

Zas jakby ktos chcial sobie zasymulowac dowolny z sensorkow S.Port (przy pomocy Teensy 3.x albo tez Arduino Nano, Pro Mini, Uno i innych na 328P) to popelnilem taka biblioteczke (jakby cos trzeba bylo przetlumaczyc to sluze)
Ostatnio zmieniony piątek 21 lis 2014, 01:38 przez pawelsky, łącznie zmieniany 1 raz.
jpdjpd
Posty: 14
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jpdjpd »

UWAGA!! UWAGA !! UWAGA !!
Do użytkowników TaranisaPLUS.
Nie pomylcie firmware (a to jest dość powrzechne) Firmware Tranisa nie działa na Taranisie PLUS.
TarnisPlus działa tylko i wyłacznie na Firmware serii 2.x.x na firmware serii 1.x nie działa.
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

pawelsky pisze: Zas jakby ktos chcial sobie zasymulowac dowolny z sensorkow S.Port (przy pomocy Teensy 3.x) to popelnilem taka biblioteczke (jakby cos trzeba bylo przetlumaczyc to sluze)
Dobra robota, spróbuję zaaplikować
Tomekgdy0701
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 13 kwie 2014, 22:30
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Tomekgdy0701 »

pawelsky, dzięki za info :) ze względu na to ze podobają mi sie opcje czujnika fas-100, chce to uruchomić , wiec zamówiłem czujnik vario i flvss , zobaczymy jak to będzie wszytsko funkcjonować :) troszkę sie zakrecilem i za mało doczytalem , gdybym wiedział odrazu bym zamówił ta wersje czujnika fas z portem smart :) czekam na zamówienie, jak dojdzie i to wszystko podłącze to napewno pokaże efekty :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Coś dla użytkowników eLeReSa i taranisa

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=332952#332952
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

pawelsky pisze:Zas jakby ktos chcial sobie zasymulowac dowolny z sensorkow S.Port (przy pomocy Teensy 3.x albo tez Arduino Nano, Pro Mini, Uno i innych na 328P) to popelnilem taka biblioteczke (jakby cos trzeba bylo przetlumaczyc to sluze)
Przećwiczyłem połaczenie Taranisa ( S.Port ) z Nazą V2 ( CANBUS) i dodatkowym czujnikiem pomiaru prądu. Działa :). Podziękowania dla Pawelsky.
Jeszcze pozostało jakoś sensownie ekrany telemetri skonfigurować w Taranisie.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pawelsky »

zbipok pisze:Przećwiczyłem połaczenie Taranisa ( S.Port ) z Nazą V2 ( CANBUS) i dodatkowym czujnikiem pomiaru prądu. Działa :). Podziękowania dla Pawelsky.
Jeszcze pozostało jakoś sensownie ekrany telemetri skonfigurować w Taranisie.
Fajnie, ciesze sie ze dziala. Jak lykasz dane z CAN busa? Teensy + transceiver, adapter Misia czy zrobiles sobie jakis wlasny adapterek?
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

Teensy + transceiver 82C250 w wersji DIP8 na 5V przylutowany bezpośrednio do płytki.
Napięcie 5V pobieram z S.Portu. więc nie potrzebuję dodatkowego stabilizatora na 3.3V.
Zbyszek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pawelsky »

zbipok pisze:Teensy + transceiver 82C250 w wersji DIP8 na 5V przylutowany bezpośrednio do płytki.
Napięcie 5V pobieram z S.Portu. więc nie potrzebuję dodatkowego stabilizatora na 3.3V.
Radzi sobie bez problemu z 3.3V I/O Teensy?
ODPOWIEDZ