taranis

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Jeszcze nie robiłem aktualizacji też z braku czasu, ale na razie nie widzę tam nic takigo żeby to robić na już
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

Prośba do osób które używają fabrycznego softu, czy mógł by ktoś zgrać go companionem i gdzieś wystawić wsad?
Ja oczywiście zanim zrobiłem flashowanie firmware zapomniałem zgrać oryginalny z radia :-(

Zachciało mi się wgrywać ustawienia pod 6 pozycyjny przełącznik pod Pixhawka ale musiałem wgrać nowy soft i od tej chwili zaczęły się moje problemy z aparaturą. Pomijając że skasowały mi się ustawienia wszystkich modeli to podczas programowania okazało się że serwa w modelach nie ustawiają się w swoim neutrum a ustawiają się w położeniu jak bym drążek był kopnięty w jedną stronę. kombinowałem już na kilka sposobów żeby znaleźć przyczynę ale bezskutecznie. Aparaturę oczywiście kalibrowałem po instalacji nowego firmware. Z moim angielski szukanie informacji na zagranicznych forach to ja szperanie w ciemnej piwnicy z kagankiem.

Próbowałem przywrócić oryginalny firmware metodą frskya przez bootloader ale na laptopie bridge usb-uart niby się zainstalował ale sam flasher na com 0 na którym jest teoretycznie bridge krzyczy że z portu korzysta inny program a na dużym kompie system nie chce zobaczyć taranisa.

Może ma ktoś pomysł co się dzieje że serwa nie stają tak ja przez zmianą oprogramowania ?



Edit:
Wszystko się wyjaśniło, musiałem jeszcze raz zbindować wszystkie odbiorniki i wszystko wróciło do normy. Swoją drogą dziwna przypadłość ...
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

Czyli nie zgrywać już oprogramowania ?.
pozdrowienia
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

Lotnik54 pisze:Czyli nie zgrywać już oprogramowania ?.
pozdrowienia
Dzięki ale już nie trzeba :-)
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

A może któryś z kolegów podzieli się dźwiękami do pixhawka/apm. Byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam
Leszek.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Krzys
Posty: 137
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:37
Lokalizacja: PL

Post autor: Krzys »

Lotnik54 pisze:A może któryś z kolegów podzieli się dźwiękami do pixhawka/apm. Byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam
Leszek.
Cześć, same komunikaty głosowe nie wystarczą - musisz jeszcze skonfigurować odpowiednio radio.

http://youtu.be/Bqww3IOovoM
krzysztof

-> pixhawk <-
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Lotnik54 pisze:A może któryś z kolegów podzieli się dźwiękami do pixhawka/apm. Byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam
Leszek.
Komunikaty do Pixhawka/APMa są do pobrania z tego wątku (pierwszy post) http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2151914 i oczywiście trzeba radio jeszcze sobie skonfigurować.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

Dzięki. Pobrałem. Faktycznie jest ich dużo i są b.dobrej jakości.
Pozdrowienia
PS. Tak na marginesie, kto wygrał już nowe oprogramowanie do radia. To już chyba 2.0.12. Jak je oceniacie, warto instalować ?.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Lotnik54 pisze:Tak na marginesie, kto wygrał już nowe oprogramowanie do radia. To już chyba 2.0.12. Jak je oceniacie, warto instalować ?.
Wgrałem 2.0.12 już jakiś czas temu. Wszystko działa OK. Czy warto instalować? Nie wiem, zawsze instaluję nowy FW jak tylko się pojawi i jakoś przez to nie cierpię.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

Ja też właśnie wczoraj wygospodarowałem chwilkę na wgranie nowego FW i generalnie kilka zmian zauważyłem min. dodatkowa opcja zmiany potków na np 6pos.

ale jest też powiedzmy że minus jeśli chodzi o podłączenie do companiona otóż po zmianie FW aby się połączyć trzeba trymerki trzymać do środka i dopiero włączyć radio i na koniec podpiąć usb...
trochę to utrudnili ale cóż (za to chyba da się wgrać fw prosto z karty).
być może było to we wcześniejszych softach ale nie wiem bo zrobiłem spory skok w firmwarach.
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

remix pisze:ale jest też powiedzmy że minus jeśli chodzi o podłączenie do companiona otóż po zmianie FW aby się połączyć trzeba trymerki trzymać do środka i dopiero włączyć radio i na koniec podpiąć usb...
trochę to utrudnili ale cóż (za to chyba da się wgrać fw prosto z karty).
być może było to we wcześniejszych softach ale nie wiem bo zrobiłem spory skok w firmwarach.
Dlaczego minus? Jak dla mnie to fajna funkcja pozwalająca na aktualizację FW z poziomu aparatury, np. na lotnisku, jeśli z jakiegoś powodu chcemy wrócić do poprzedniego FW a nie mamy laptopa ze sobą. Wystarczy mieć odpowiedni FW wgrany na kartę do katalogu FIRMWARES (jeśli nie masz, trzeba taki założyć samemu)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

remix pisze:ale jest też powiedzmy że minus jeśli chodzi o podłączenie do companiona otóż po zmianie FW aby się połączyć trzeba trymerki trzymać do środka i dopiero włączyć radio i na koniec podpiąć usb...
Byłą długa dyskusja na ten temat na rcg, wyobraź sobie, że radio ci się w locie zrestartowało i weszło w tryb bootloadera, to b. dobre zabezpieczenie
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

pma_ pisze:Byłą długa dyskusja na ten temat na rcg, wyobraź sobie, że radio ci się w locie zrestartowało i weszło w tryb bootloadera, to b. dobre zabezpieczenie
Nie widziałem (poczytam zobaczę)
Domyślałem się że zrobili to w celu zabezpieczenia radia dla tego napisałem " powiedzmy że minus" z naciskiem na Powiedzmy.
tylko nie bardzo rozumiem jakim cudem miało by radio wejść w tryb bootloadera?
chyba tylko poprzez zwarcie w gnieździe usb bo inna opcja nie przychodzi mi na myśl
Na plus przemawia to że jak odpalasz companiona wyskakuje monit o tym jak to uruchomić bo powiem szczerze że w pierwszej chwili po zmianie softu odpalam radio a tam coś w stylu UWAGA EPPROM! :shock:
no ale poszło , radio odpaliło i działa , podpinam do lapa a tam :shock: nic się nie dzieje ale wyskoczył ten monit :mrgreen: i skumałem o co biega.
marimach77 pisze: fajna funkcja pozwalająca na aktualizację FW z poziomu aparatury, np. na lotnisku,
Jak dla mnie to wersja extremalna.
Jakoś nie zakładam powrotu do starszego softu (szczególnie na lotnisku).
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
PiotrC
Posty: 202
Rejestracja: niedziela 06 sty 2013, 12:56
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: PiotrC »

Mam pytanko do osób latających na TARANISie...
Nadszedł czas na zmiane linku RC i nadajnika. W planach mam zestaw eleresa, tylko zastanawiam się nad apką. Czy warto dołożyć kilka $$ do turnigy i kupić taranisa?
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

Wg mnie warto. Jestem mało doświadczonym modelarzem a programowanie tej aparatury jakoś mi idzie.
Polecam
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
ODPOWIEDZ