taranis

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: taranis

Post autor: pawelsky »

kwinto pisze:Czy na tym radiu mage ustawić landing gear tak aby podniosło się do 80% .Jeśli tak to proszę podać jak to zrobić
Oczywiscie, zamiast 100% na danym kanale ustaw w mikserze 80%.

P.S. Jak na to zareaguje podwozie - nie mam pojecia.
Awatar użytkownika
kwinto
Posty: 304
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 04:16
Lokalizacja: Toronto GTA

Re: taranis

Post autor: kwinto »

nic dalej tak samo :-/
Pozytywnie Zakręcony :)
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: taranis

Post autor: cebulator »

Nie da się. Te podwozia mają tylko dwie pozycje: otwarte i zamknięte.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: taranis

Post autor: jacekV »

Nie wiem jak w Tarotowym, ale niektóre serwa mają mechaniczną (śrubka) regulację. Jak nie pozostaje Ci samemu wykombinować dystans- ogranicznik.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
kwinto
Posty: 304
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 04:16
Lokalizacja: Toronto GTA

Re: taranis

Post autor: kwinto »

Czyli zatrzymuje się po przez opór a nie ilość obrotów czy jakoś tam inaczej... mam rozumieć ?
Pozytywnie Zakręcony :)
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: taranis

Post autor: cebulator »

W środku na śrubie porusza się nakrętka od jednej krańcówki do drugiej. Jakbyś chciał żeby w jednej pozycji zatrzymywał się wcześniej to musialbys coś dołożyć do tej nakrętki żeby wcześniej uderzyła w krańcówkę. Tylko trzeba popatrzeć czy działa blokowanie mechaniczne podwozia bo może się czasem samo poskładać.
Bez rozbierania się nie obejdzie chyba że masz tą śrubę regulacji o której pisze Jacek ale ja jeszcze takiej nie spotkałem.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
kwinto
Posty: 304
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 04:16
Lokalizacja: Toronto GTA

Re: taranis

Post autor: kwinto »

Z racji tego ze często coś spie.... to po rozkręceniu tej nogi stwierdziłem ze lepiej w gównie nie kopać :-/ poza tym śrubki brak jest jakiś wałek czy coś.
Dzisiaj próbowałem przez polowe dnia ustawić to żeby widzieć stan napięcia baterii na radiu(Taranis x8r) itd ale nic z tego nie wyszło . Popołudniem wyczytałem ze trzeba kupić jakiś Voltage Sensor :mrgreen:
Moje pytanie to czy jest to warte świeczki ? Moje baterie to 6s 16000mah lipo ,dziś kopiłem tego buzzera sprwadzilem to na małym latawcu i niestety po włączeniu sygnalu nie zdarzyłem wylądować :-(
Czy tego buzzera się jakoś programuje ?
http://www.ebay.co.uk/itm/LiPo-2S-6S-Ba ... 1440697520

Pozdrawiam
Pozytywnie Zakręcony :)
michal_e
Posty: 632
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 14:18
Lokalizacja: mazowsze

Re: taranis

Post autor: michal_e »

http://www.aliexpress.com/item/1-8S-Lip ... 38668.html
ten ma przycisk do programowania, popatrz w tym twoim.
Michał
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: taranis

Post autor: NeXuS »

Dla mnie, jeżeli masz takie radio jak Taranis, to nie korzystanie z dobrodziejstwa pomiaru napięcia i to na poszczególnych celach jest niezrozumiałe. Kupujesz jeden FLVSS za 70 zeta i używasz ze wszystkimi odbiornikami (oczywiście obsługującymi tele na smart porcie), a radyjko programujesz dowolnie np. tak, żeby Ci kukało kiedy masz 3,6V na cele, pierdziało kiedy masz 3,3V, a poniżej 3V grało marsza żałobnego.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: taranis

Post autor: cebulator »

Takie samo flvss tylko bez zbędnego moim zdaniem wyświetlacza można zrobić na arduino dwóch rezystorach i bibliotekach zdaje się Pawelskiego. Całość w kosztach kolo 2$. Fakt ze wtedy jest pomiar średniego napięcia na celach ale jak dla mnie wystarczająco. Choć jakby ktoś bieglejszy w programowaniu się za to zabrał to na pewno by można lepiej zrobić.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: taranis

Post autor: pawelsky »

cebulator pisze:Takie samo flvss tylko bez zbędnego moim zdaniem wyświetlacza można zrobić na arduino dwóch rezystorach i bibliotekach zdaje się Pawelskiego. Całość w kosztach kolo 2$. Fakt ze wtedy jest pomiar średniego napięcia na celach ale jak dla mnie wystarczająco. Choć jakby ktoś bieglejszy w programowaniu się za to zabrał to na pewno by można lepiej zrobić.
Zaden problem dolozyc dzielnik na kazda cele, biblioteka jest na to przygotowana. Mimo wszystko mysle ze FLVSS jest zgrabniejszym (i co wazniejsze gotowym) rozwiazaniem.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: taranis

Post autor: cebulator »

Wiadomo, choć ten wyświetlacz to bajer. W locie nie potrzebny a i na ziemi można z taranisa odczytać napięcie. Mogli to zrobić dużo mniejsze i przede wszystkim jak dla mnie tańsze.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: taranis

Post autor: NeXuS »

Wyświetlacz może i zbędny, ale skoro jest to się przydaje. Często używam tego jak małego woltomierza do pakietów. A żeby coś wyrzeźbić na arduino trzeba umieć czytać i zrobić, a kolega zdaje się ma problem z obsługą buzzera.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: taranis

Post autor: cebulator »

Zaczynamy odbiegać od tematu ale co tam. Piszesz że niby można go przekładać z modelu do modelu ale to wymaga odpowiedniego umiejscowienia pakietu i odbiornika (a konkretnie wtyki sport).
A co do obsługi buzzera to zazwyczaj korzystam z włączania jedynką przez tranzystor npn i dlatego zdziwił mnie sposób podłączenia w cleanflight.
Edit. Sorry cofam co powiedziałem o umiejscowieniu odbiornika. Przecież można sam przewód 3 żyły wyciągnąć na wierzch.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
tobas
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 13:12

Re: taranis

Post autor: tobas »

Witam, 2 rzeczy:
1. Jeżeli chodzi o zakup z Chin bo ktoś tam pytał i pewno nie jeden jeszcze zapyta, to ja kupowałem swojego Taranisa niedawno z BG i nie naliczyli żadnego cła, z kuponem -10% (pierwszy zakup przez aplikację na smartfona) cena z odbiornikiem X8R - 850 zł
http://www.banggood.com/FrSky-2_4G-ACCS ... 40819.html

2. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc z podłączeniem Taranisa do companion9x. Zainstalowałem sterowniki wg instrukcji, ale działa tylko jak podłączam przy wyłączonym Taranisie, tzn. pamięć FLASH. W menadżerze urządzeń jest jako STM32 BOOTLOADER, w companin9x jest komunikacja z radiem.
Ale jak włączę Taranisa i podłączę do USB to na wyświetlaczu Taranisa pojawia się znaczek połączenia USB, w Windows w menadżerze urządzeń pojawia się "urządzenie wejściowe USB" lub "FrSky Joystick Device" (na 2 różnych komputerach), ale w Exploatorze nie widać pamięci ani urządzenia, w companion9x odczyt EEPROM też nie działa. Jak zmusić radio do współpracy z pamięcią EEPROM?
ODPOWIEDZ