Problem z PayPal

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Posty: 337
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 13:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: Freddie Chopin »

Xpand pisze:Jezeli problem jest masowy, to instytucje europejskie moga sie z tym molochem na glinianych nogach rozprawic.
Ale kto tu jest molochem na glinianych nogach? Bo ja bym powiedział, że taki epitet bardziej pasuje do Unii Jewropejskiej (;
Xpand pisze:A gdyby napisali w jakims podpunkcie, ze kase odzyskasz jak utniesz sobie palca u prawej reki i przeslesz na lodzie kurierem, to tez by bylo ok ? :))
Wtedy nie byłoby OK, ale nie przesadzajmy... Nawet jeśli teraz jest "trochę-nie-OK", to wystarczy popatrzeć na sprawę przywołanego już przeze mnie "pobieraczka" - wyroki sądu są, Urząd Ochrony Czegośtam i Czegośtam swoje decyzje wydał, kary nałożył i co? Nic - "pobieraczek" dalej robi swoje. A to przecież sprawa odbywająca się w 100% w granicach Polski... Zanim prawnicy, sądy i instytucje międzynarodowe coś z tą sprawą zrobią, to te 180 dni już minie 10x. Jeśli coś zrobią, bo - jak już mówiłem - to nie jest żadne oszustwo, ponieważ taki zapis znajduje się w umowie którą klient zaakceptował - świadomie lub nie, co nie ma tutaj żadnego znaczenia.
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

czyli co radzicie? czekać te 180 dni czy coś z tym zrobić poza PP?
Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Posty: 337
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 13:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: Freddie Chopin »

Mailem pewnie nic nie osiągniesz, ale jakby Ci się udało do nich dodzwonić, to kto wie - przez telefon ciężej recytować oklepane formułki, a z takich składały się w większości maile które dostałeś. No i oczywiście możesz próbować u Rzecznika Praw Konsumentów, jednak ze względu na międzynarodowy charakter sprawy nie sądzę aby Ci wiele pomógł...
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Freddie Chopin, ja ci tylko powiem że zachodnie firmy i centrale tych firm dużo bardziej boją się potencjalnych procesów i kaszany w mediach.
Znam z powiedzmy z autopsji. ;-)
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
Xpand
Posty: 104
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 11:32
Lokalizacja: internet

Post autor: Xpand »

Freddie Chopin pisze: Ale kto tu jest molochem na glinianych nogach? Bo ja bym powiedział, że taki epitet bardziej pasuje do Unii Jewropejskiej (;
hehe - byc moze masz racje :) W mojej opinii, Paypal to jest dziwna firma, ktora mogla sie narodzic tylko w krainie baniek mydlanych i drukowania pieniedzy bez pokrycia przez prywatny bank FED. Uwazam, ze paypal - ebay stosuja praktyki monopolistyczne i przez to konkurencja jest slaba. EU jaka jest, to jest, ale przysolic i usadzic duzych graczy potrafi. Wierz mi, tego CEO na Europe moze sie obawiac :)
Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Posty: 337
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 13:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: Freddie Chopin »

Jedrula pisze:Freddie Chopin, ja ci tylko powiem że zachodnie firmy i centrale tych firm dużo bardziej boją się potencjalnych procesów i kaszany w mediach.
Znam z powiedzmy z autopsji.
No dobrze, tylko procesu o co ma się bać PayPal? O to że zablokował czasowo (a nie "ukradł") kwotę 200$ zgodnie z warunkami umowy zaakceptowanej przez obydwie strony? Kto Cię będzie reprezentował w takim procesie o taką kwotę?
Awatar użytkownika
Xpand
Posty: 104
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 11:32
Lokalizacja: internet

Post autor: Xpand »

Freddie Chopin pisze:Kto Cię będzie reprezentował w takim procesie o taką kwotę?
Musza podac jakis merytoryczny powod tej blokady. ECO400 sprzedawales cos ostatnio ?
IMHO dobrym poczatkiem jest list do Komisji Nadzoru Finansowego lub/i odpowiednik z Luxemburga. Ja sie obawiam, ze moga nie chciec mu oddac tych pieniedzy nawet po 180 dniach (byc moze sie myle).



Jako, ze sam od niedawna uzywam PP, to wykorzystam ten topik do wzbogacenia swojej wiedzy na temat mechaniki dzialania konta PP i ustawien.

Mam zweryfikowany PP za posrednictwem mojego konta bankowego. Ostatnio zmienilem adres (ulica), bo chyba czesto sprzedajacy wysylaja paczki na adres z PP, a ja chcialem paczki w inne miejsce dostawac. Pytanie zasadnicze, czy jakby cos sie stalo, to bede mial jakies problemy, bo ulice zmienilem po weryfikacji ?:)
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Xpand pisze:ECO400 sprzedawales cos ostatnio ?
w ciągu ostatnich 2 lat nic nie sprzedałem przez ebay i paypal.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Normalnie strach trzymać jakąkolwiek kasę na tym PayPalu, nie wiadomo co im może strzelić w każdej chwili :shock:
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

ECO400 pisze:
Xpand pisze:ECO400 sprzedawales cos ostatnio ?
w ciągu ostatnich 2 lat nic nie sprzedałem przez ebay i paypal.
To o jakie "przyszłe roszczenia" może chodzić? Zadaj im to pytanie...
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

To o jakie "przyszłe roszczenia" może chodzić? Zadaj im to pytanie...
pewnie o te 100$ które w ciągu ostatniego półrocza zostały mi zwrócone w roszczeniach... bez sensu...
Awatar użytkownika
TBomek
Posty: 74
Rejestracja: środa 15 sty 2014, 13:56
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: TBomek »

Zawsze można założyć temat na wykopie i anty fanpage na facebooku. Nazbierać hejterów co nie lubią PP i poczekać na reakcję mas mediów. Jak telewizja (czytaj : fakty, uwagi i inne jaworowicze) podłapie temat i zrobi go w stylu "Polacy okradani przez krwiopijną korporację za oceanu", to jest mała szansa na zwrot kasy. :mrgreen:
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

ECO400 pisze:
To o jakie "przyszłe roszczenia" może chodzić? Zadaj im to pytanie...
pewnie o te 100$ które w ciągu ostatniego półrocza zostały mi zwrócone w roszczeniach... bez sensu...
Ale oni z kolei musieli się już zgodzić wcześniej, żeby Ci zwrócić kwotę za Twoje zamówienia...
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Dokładnie tak, szczerze to nie rozumiem polityki tej firmy, no ale cóż. Zapisałem sobie maile które do tej pory otrzymałem od nich w tej sprawie i za pół roku zgłoszę sie po swoje pieniądze. Nic innego mi do głowy nie przychodzi, walki z adwokatami i sądami nie zamierzam zaczynać, za dużo nerwów i cennego czasu by mnie to kosztowało
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

ECO 600zeta nie dramat choc i tak sie dziwie ze do sytuacji takiej doszlo
No coz do Twojego paypala masz tylko Ty dostep
Jak wczesniej piasalem strasznie duzo spraw otwieracie
Chinski narod bardziej uczciwy niz europejski
Czasem nie warto zakladac sprawe tylko czekac
ODPOWIEDZ