APM 2.6

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Obsługę LED wywalili z softu 3.2 bo APM już nie wyrabia sprzętowo z tak zaawansowanym softem arducoptera.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

Ale ori chyba ma jeszcze 3.15 (tak przynajmniej pisał 2 strony do tyłu) :mrgreen:
Dopóki nie wrzuci 3.2, to jeszcze ledy będą działać :mrgreen:
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

Miałbym prośbę o spojrzenie w logi. Mam w logu na dużo błędów od EKF. Czytałem w wątku o pixhawhu czy wyłączyć ten filtr, ale w sumie żadne stwierdzenie że lepiej wyłączyć nie padło. Chciałbym usunąć te błędy bo jednak jak coś jest na czerwono i jest oznaczone jako error to raczej nie jest dobre. Z góry dziękuję za rady.
https://drive.google.com/file/d/0B1cBie ... sp=sharing
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
ori
Posty: 58
Rejestracja: sobota 13 wrz 2014, 22:34
Lokalizacja: Jutrosin

Post autor: ori »

No mam 3.2 ale chyba zmienię na 3.15 bo chciałbym żeby buzer działał

Pytanko odnośnie gimbala na serwach zrobiłem takowy sobie i początkowo podłączyłem zasilanie z apm który jest zasilany przez moduł zasilający i mały krecik tzn, po krótkim locie na szczęście tak metr nad ziemią przestał reagować na sterowanie z apki i wylądował ale śmigła nie przestały się kręcić i 2 uszkodziłem. przestały się kręcić dopiero po odłączeniu aku (czytałem na forum o tym żeby doprowadzić zasilanie z regli i tak pozniej zrobiłem i teraz jest ok) chodzi mi o to czy to serwa podłączone spowodowały spadek napięcia na APM i to spowodowało przestanie działania na sygnały z odbiornika???
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

Chodzi konkretnie o to, by buzzer wykorzystywać do wskazania niskiego napięcia na pakiecie?
shaggee kiedyś mówił, że tak do końca nie warto polegać na tych wskazaniach i lepiej mieć lipo alarm - taki co się przypina na wtyczkę balansera.

Serwa mogły to spowodować, jeśli miałeś obciążone zbytnio i pobierały wtedy zbyt duży prąd, no albo w innym przypadku - kiedy byś je miał podpięte do niewłaściwych gniazd na APM.

Zamiast obciążać regle, można sobie zamontować dodatkowego U-BECa.

Ja z PowerModule zasilam tylko jakąś drobnicę. Nadajnik video bierze z U-BECa, serw chwilowo nie mam na pokładzie, ale jakby były, to bym miał podpięte też pod UBEC-a. Regle są zostawione bez podłączenia dzięki czemu nie ma sytuacji, ze jeden jest obciążony a drugi nie. No a jakby wszystkie plusy były ze sobą spięte, to nawet na standby by mi się regle grzały - i po co?
Awatar użytkownika
ori
Posty: 58
Rejestracja: sobota 13 wrz 2014, 22:34
Lokalizacja: Jutrosin

Post autor: ori »

Mam miernik z buzerem bezpośrednio do pakietu podpięty i nie działa do końca bo
Kupiłem 2 pakiety TURNIGY 3S 2200 30C i dziś na nich latałem pierwszy raz i jest taki dziwny objaw bo obserwowałem miernik napięcia po 9 minutach lotu (miałem ustawiony buzer na 3.2) i nagle w celi spadło napięcie chyba z 3.4 na 2.8 qad unosiłem na jakieś 0,5 metra nad ziemią i nagle opadł bo brakło mu prądu ale buzer zadziałał dopiero po wylądowaniu, dziwi mnie to bo mając napięcie 9.5 v Qad traci moc i nie ma siły się unieść a tydzień temu jak podpiąłem pakiet 2S latał normalnie a znowu na pakiecie Dualsky 3S 3600 35C miałem buzer ustawiony na 3.0 i po zaczęciu pikania buzera mogłem jeszcze jakieś 0.5 min latać zanim stracił moc

A buzer chcę podpiąć bo latałem wcześniej na KK2.0 i podobało mi się to jak uzbrajałem silniki że buzer pikał no i informował o niskim napięciu
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

Z takimi progami to po locie pakiety do kosza odrazu, daj wyzsze progi nie bedzie niespodzinki ze "trabi na ziemi" 3.4v jest takim rozsadnym minimu
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

Trochę niskie progi alarmowe.

To jest normalne, że przy napięciu 3,4V można się za chwilę spodziewać gwałtownego spadku na celi. Wszystko zależy od masy koptera i C pakietu.

W APM niestety jest tylko alarm całościowy - na cały pakiet. Nie można ustawić alarmu na pojedynczą celę, co oznacza, że jeśli nierównomiernie będą się rozładowywały i jedna cela spadnie poniżej wartości krytycznej - może nawet alarm się nie pojawić, a cela już będzie uszkodzona.

A zwyczajny lipo alarm jest o tyle lepszy, że trąbi nawet wtedy, gdy tylko na jednej celi spadnie napięcie do ustalonego progu.
Ostatnio zmieniony niedziela 21 wrz 2014, 23:25 przez RW, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Buzzer się ustawia na 3.4V od biedy 3.3V. Chyba że lubisz orać w ziemi i katować lipole :)
Awatar użytkownika
ori
Posty: 58
Rejestracja: sobota 13 wrz 2014, 22:34
Lokalizacja: Jutrosin

Post autor: ori »

Ustawiłam taki próg jak latałem testując pakiety na ile wystarcza bo zakładając że na 2200 30C latałem max 9,5 min to przy 7 minutach od startu latałem przy nodze na wysokości 0,5 metra żeby żeby zobaczyć na ile max wystarczą i tak jak pisałem obserwowałem miernik przy tym jak mierzy cele i nagle 1 cela z 3,4 spadła na 2,8 to chyba nie jest katowanie tylko sprawdzenie jak baterie reagują i na ile max starczą.

Robie tak z każdym pakietem co kupuje i wiedząc ile wytrzyma to 2 minuty przed końcem tego na ile starcza wracam do pkt startu i latam swobodnie dopóki buzer nie zawyje na 3,5

Na KK2.0 wylatałem jakieś 50 pakietów (cykli ładowania) dopóki nie pękło śmigło nad wodą i było plum i 3 godziny szukania :-D

Teraz mam APM i staram się to ogarnąć bo KK miałem ustawionego przez poprzedniego właściciela a tu samemu trzeba wszystko ogarnąć;-D

SHAGGEE widzę że jesteś z Kalisza ja jestem z Jutrosina i organizujemy piknik modelarski 28 września w niedziele zapraszam będziemy latać pływać jeździć i grillować :mrgreen:
https://www.facebook.com/pages/Jutrosiń ... =bookmarks
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

Na pół metra się nie lata, bo wtedy przekłamuje ci czas lotu :lol:

Na pół metra to sobie można latać i latać, a jak się zrobi zawis na kilku metrach, to nagle okazuje się, że czas lotu jednak jest krótszy :-P

Ja mam taki lipo alarm http://flyduino.net/bilder/produkte/gro ... hecker.jpg i nigdy nie narzekałem na jego działanie i wiarygodność.
Awatar użytkownika
ori
Posty: 58
Rejestracja: sobota 13 wrz 2014, 22:34
Lokalizacja: Jutrosin

Post autor: ori »

tak jak się wisi na 0,5 metra to tak ale ja latam prawo lewo podnoszę go gwałtownie także nie jest to lot na luzie tylko jakbym normalnie latał ale jest to niski pułap i w razie czego ląduje tak jak to miało miejsce przy teście tych nowych lipoli a co do miernika napięcia t o bez niego nie startuje bo nigdy nie wiadomy czy cele równo się rozładowują.

Jutro test gimbala jak pogoda dopisze, może wlepię link jak się sprawuje, dziś robiłem test RTL i przy małym wietrze wylądował 10 cm od miejsca startu byłem pełen podziwu tylko nie wiem co jest grane jak włączę RTL jak jestem wysoko to bez mojej interwencji chyba by się rozbił bo gwałtownie opadał zamiast utrzymać 15 m wysokości a gdy jestem na kilku metrach to jest ok

mam ten sam nawet 4 szt do każdego z modeli
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

Jak podczas testu widzisz że 3.4 v to wartość graniczna dla danej celi , widać tu jak są fajnie cele dobierane masakra, wiesz już jak pakiet trzeba rozładowywać max do 3,5-3,6v na cele, może i lot będzie krótszy, ale pakiet będzie długo służył cele nie będą się rozjeżdżać, też mam 2 takie pakiety od nowości jedna cela przy 3,4 zaczyna szybko odpadać stosuje wyższy próg i jak dotąd od 2 lat pakiety czują się dobrze, tylko trzeba pamiętać ja pisze na pakiecie napięcie do jakiego można bezpiecznie latać i przed lotem sprawdzam jak lipomonitor jest ustawiony i po problemie
Awatar użytkownika
ori
Posty: 58
Rejestracja: sobota 13 wrz 2014, 22:34
Lokalizacja: Jutrosin

Post autor: ori »

Wklejam foto qada z gimbalem.
https://www.facebook.com/23127558706015 ... =3&theater


Gimbal jeszcze poprawie tzn zmniejszę lekko tak by aparat na styk się zmieścił żeby z wagi zejść i zrobię jeszcze podstawe antywibracyjna do aparatu bo podczas lotu drży obraz

obecnie waga gotowego do lotu z aparatem 1370 obecnie śmigła mam 8x4,5 ale mam jeszcze 10x4,5 tylko boje sie że napęd za słaby( Regliel 4w1 E-Max 25A silniki Turnigy 1100kv)

miernik mam ustawiony obecnie na 3,5
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

No 1100KV to raczej za dużo na śmigła 10-calowe.
ODPOWIEDZ