APM 2.6

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

porferalfa
Posty: 216
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 20:37
Lokalizacja: Mikołów_Sl

Post autor: porferalfa »

nigdy tego trybu poshold nie sprawdzalem, kiedys ustawilem sobie Hybrid, ale jak na niego przelaczylem Missionplanner nie pokazywal tego trybu wiec sobie go odpuscilem. do Auto Tune musisz miec osobny kanal i aktywować go jak jestes w trybie AltHold
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

Ja mam LED_MODE 127 i mi wszystko działa.

Tę wartość nie wziąłem z rękawa, tylko gdzieś o tym czytałem, ale już nie pamiętam gdzie :-P

Buzzer albo w układzie z ledami albo oddzielnie.

Żeby Autotune poprawnie działało, trzeba ustawić kanał CH7 albo CH8, oczywiście skalibrować te kanały w MP, no i upewnić się, że startuje się maszyną gdy kanał (przełącznik) z Autotune jest na minimum (pozycja LOW). Pozycja HIGH tego kanału - domyślnie uruchamia Autotune ale włącza się to dopiero w locie, a nie przed startem :-P (czasem może być nieumyślnie).
Awatar użytkownika
danies
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:49
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: danies »

Dzięki za odpowiedzi :-) ...

Pod kanałem 5 jak w Flight Mode ustawi się AUTO TUNE to mi nie działało - ponieważ latam na DX6i przepiąłem sobie 7 kanał APM'a pod 6kanał odbiornika i sprawdzę jutro czy działa.

Swoją drogą to i bez autotune kopterek smiga lepiej niż mój drugi na nazie lite :lol:

Z buzerkiem już udało się - ustawiłem 127, podłączyłem właściwe wyjście ( inne niż na opisie obudowy która myliła tylko użytkownika ) i działa :-)

Wielkie dzięki za pomoc !!!
HELI : 2x 450,MCP-X, 120SR, AIRWOLF 500; QUAD : 450 NAZA, 330 miniAPM 3.1, APHID REPTILE 450 APM2.6
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Post autor: Ben »

pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
danies
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:49
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: danies »

Ben !

Wielkie dzięki - to mi rozjaśniło całą sytuację :-)
HELI : 2x 450,MCP-X, 120SR, AIRWOLF 500; QUAD : 450 NAZA, 330 miniAPM 3.1, APHID REPTILE 450 APM2.6
Awatar użytkownika
Fic
Posty: 214
Rejestracja: środa 09 kwie 2014, 17:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fic »

Cześć,
może ktoś spojrzeć na log oraz film z kreta?
Z tego co obserwowałem podczas lotu (to samo mówi też log) to napięcie na pakiecie nagle przysiadło i zabrakło mocy, żeby podnieść copter. Pakiet po może 12 cyklach 4S 20C 5500mAh z ABC-RC, pierwsze loty w loiterze spokojnie, a ostatnio miałem więcej miejsca to latałem na PosHold i momentami szarpnęło z pakietu 60A. Pierwszy raz udało się uratować - przełączyłem na stabilize i dałem max throttla, drugi raz to niestety powyższy kret.
Znalazłem też loga z pierwszego prawie kreta gdy odcięło gaz.
W obu przypadkach stało się to ok 9 min latania, a max na tym pakiecie latałem 18 minut.
Soft 3.2-rc3
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

Shaggee ostrzegał o jakimś bugu tego softu http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=21641 oraz niedoskonałościach trybu PosHold.

Zawsze lepiej czekać do wersji stabilnej, a nie być niecierpliwym i ryzykować softami rc1-4 :roll:
Awatar użytkownika
Fic
Posty: 214
Rejestracja: środa 09 kwie 2014, 17:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fic »

Wylatałem z 8h na tym sofcie i tylko jeden problem się pojawił, do tego wydaje się, że jest on jednak związany z samym pakietem.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

Trzeba się zastanowić dlaczego na wykresie przed 9 minutą lotu wyświetla się
Err: FLIGHT_MODE-3 (chyba coś nie tak z tym trybem lotu)

Poza tym widzę, ze w momencie przyziemienia włączył się RTL, pewnie z powodu gwałtownego spadku napięcia.
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Tryb PosHold był trochę skopany i takie coś się robiło:

W RC5 już jest to naprawione więc zalecam aktualizacje.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

O żesz :-P
Pośpiech może być kosztowny :mrgreen:
Awatar użytkownika
Fic
Posty: 214
Rejestracja: środa 09 kwie 2014, 17:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fic »

Tak, miałem taki przypadek i tu wyglądało na to samo ale, że mam minthrottle ustawione wysoko to nie spadał tak mocno. Czytałem, że w rc5 skopali coś jeszcze innego-hmm, może jednak wrzucę i potestuję.
Awatar użytkownika
danies
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:49
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: danies »

Fic pisze: Czytałem, że w rc5 skopali coś jeszcze innego
Napisz jak możesz czym jest to "coś" ???
HELI : 2x 450,MCP-X, 120SR, AIRWOLF 500; QUAD : 450 NAZA, 330 miniAPM 3.1, APHID REPTILE 450 APM2.6
Awatar użytkownika
Fic
Posty: 214
Rejestracja: środa 09 kwie 2014, 17:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fic »

RW pisze:Trzeba się zastanowić dlaczego na wykresie przed 9 minutą lotu wyświetla się
Err: FLIGHT_MODE-3 (chyba coś nie tak z tym trybem lotu)

Poza tym widzę, ze w momencie przyziemienia włączył się RTL, pewnie z powodu gwałtownego spadku napięcia.
Pewnie dla tego, że na chwile włączyłem AUTO, a wp nie miał wpisanych.
RTL wrzuciłem mu z aparatury.

W ogóle nie wiem czemu nagle na mapie pojawiła się linia przez pół miasta do miejsca gdzie latałem 2 pakiety wcześniej.

danies,
http://diydrones.com/forum/topics/arduc ... 9#comments
Awatar użytkownika
danies
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:49
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: danies »

HELI : 2x 450,MCP-X, 120SR, AIRWOLF 500; QUAD : 450 NAZA, 330 miniAPM 3.1, APHID REPTILE 450 APM2.6
ODPOWIEDZ