Żyroskop FUtaba 401 na lotki?

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
FPV Olo
Posty: 547
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 13:43
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Żyroskop FUtaba 401 na lotki?

Post autor: FPV Olo »

Mam pytanie,czy mozna podłaczyc to zyro na lotki do stabilizacji?
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Ten żyroskop ma HEAD LOCK więc jest dodatkowy kabel do sterowania i chyba nie da rady normalnie to podłączyć ja próbowałem i nie mogłem normalne tak dało się i działało dosyć dobrze
Awatar użytkownika
FPV Olo
Posty: 547
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 13:43
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: FPV Olo »

To jest tpowo helikopterowy.Ale mozna by zaadoptowac.Kefir ja nic ni rozumiec o TY pisac na :-D
Mozna podlutowac odatkowy kabel na drugie serwo?
A latałes n nim?
Aleksander Sitnikow
KONDOR FPV;DX 201; VIDEO Tx LM 1W 1,2 2,4Ghz;Diversity by Zbig;OSD 644 by Zbig ;Antena śledząca by Zbig 14dBi; RC:MX 16s, LRS by THOMAS
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Mi nie działało po prostu w ogóle
A potem założyłem zwykłe bez HH
Awatar użytkownika
sułek
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 03:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: sułek »

Kefir zapewne chciał powiedziec, że NIE PODŁĄCZAJĄC kabla regulacji czułości żyra do wolnego kanału w odbiorniku, miał czułość żyra domyślną, czyli... równa ZERO.
Aby dobrze działało, należy mieć 1 wolny kanał w odbiorniku i PODŁĄCZYĆ do niego wtyczkę regulacji czułości. Wtedy to, nadając temu kanałowi z nadajnika skrajne wartości z przedziału 1-2ms będzie ono działało z żądaną czułością w trybie Head Hold (powrót do pozycji startowej, neutralnej: dla przedziału 1.5-2ms) albo w trybie normal (przeciwdzialanie chwilowym fluktuacjom: dla przedziału 1-1.5ms)
8-)
Helik i parapet, ale bez kamery
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

O właśnie Sułek o to mi chodziło ja miałem odbiornik 4 kanałowy i nie miałem już wolnego kanału
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

A mozecie napisac jakie tanie i stosunkowo dobre gyra mozna zastosowac do stabilizacji na lotkach? (chodzi mi o konkretne modele gyr)
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

ECO400 pisze:A mozecie napisac jakie tanie i stosunkowo dobre gyra mozna zastosowac do stabilizacji na lotkach? (chodzi mi o konkretne modele gyr)
Dobra w latana ręka :)
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

kefir pisze:
ECO400 pisze:A mozecie napisac jakie tanie i stosunkowo dobre gyra mozna zastosowac do stabilizacji na lotkach? (chodzi mi o konkretne modele gyr)
Dobra w latana ręka :)
Otóż to!
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Używałem najtańszego E-sky i było ok. Oczywiście lotki przez Y.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Żyroskop to kolejna część ktora moze zawiesc. Tanie żyra heli zrobione są na żyroskopach piezo ktore nie lubia zmian temperatur. Wiecej to moze zaszkodzic niz pomoc no ale jak kto lubi :)
Awatar użytkownika
FPV Olo
Posty: 547
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 13:43
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: FPV Olo »

cobra pisze:Używałem najtańszego E-sky i było ok. Oczywiście lotki przez Y.
Cobra czy mogbys opisac jak miałes zainstalowane zyrko no i wogóle jak sie sprawuje podczas wiatru czy efekt kolysania modelem jest wystarczajaco likwidowany.
Wiadomo ze najlepiej gdyby to kołysanie wietrem wogole ustało.

[ Dodano: 2010-02-21, 23:51 ]
diem pisze:Żyroskop to kolejna część ktora moze zawiesc. Tanie żyra heli zrobione są na żyroskopach piezo ktore nie lubia zmian temperatur. Wiecej to moze zaszkodzic niz pomoc no ale jak kto lubi :)
Diem ludzie lataja smigłowcami w zimie i wszystko działa :-)
Li-pole tez tego nie lubia itp.Zreszta ma swoje zakresy temperatur i tego trzeba pilnowac.
Futaba 401 to raczej jedno z lepszych zyro wiec az tak szybko szlag go nie trafi :mrgreen: jezeli juz.
Mam takie zyrko na zbyciu wiec chciale go wykozystac w nowej platformie do stabilizacji.
Aleksander Sitnikow
KONDOR FPV;DX 201; VIDEO Tx LM 1W 1,2 2,4Ghz;Diversity by Zbig;OSD 644 by Zbig ;Antena śledząca by Zbig 14dBi; RC:MX 16s, LRS by THOMAS
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Olo 401 to bardzo dobre żyro i nie zawodne, ja latam moim Helikiem Futura 90 na GY502 z wyświetlaczem nigdy mnie nie zawiodło spokojnie możesz zastosować nie ma znaczenia że to do helika musisz czujnik przykleić w pionie w kadłubie (lotki) nie w poziomie jak w Heliku (ogon) na wysokość przyklejasz na bok kadłuba :-D

Jak właczysz HL to model będzie ci trzymał ładnie niezależnie od wiartu w normalu będzie trzymał ale wiatr bedzie go spychał ale stabilizacje bedzie trzymał w 502 mam możliwość właczenia funkcji HL/normal z aparatury
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

FPV Olo pisze: Diem ludzie lataja smigłowcami w zimie i wszystko działa :-)
Ja mowilem o tych tanich piezo. Futaba jest na memsach wiec nic sie jej nie stanie i nie zglupieje :)
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Futabowskie Żyra to najlepsze żyra jakie sa na rynku :-D
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
ODPOWIEDZ