POWITALNIA

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

nietoperz
Posty: 1
Rejestracja: sobota 10 maja 2014, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: nietoperz »

Witam wszystkich,

Moja przygoda z RC rozpoczęła się chyba z 8 lat temu.
Interesowałem się głównie samochodami elektrycznymi w skali 1:10
Przerobiłem chyba kilkanaście różnych modeli i różne klasy.
Skończyło się startami w zawodach przez kilka sezonów, głownie na hali w 2WD buggy i hobby.
Z lataniem nie miałem wiele wspólnego, jakaś Lama v4 , micro heli itd.
Zawsze wydawało mi się to bardziej skomplikowane , trudniejsze do ogarnięcia, łatwe do uszkodzenia. No i nie było tej adrenaliny towarzyszącej startom w zawodach samochodów :mrgreen:

Parę tygodni temu drogą kupna nabyłem biedrę v959 (dokładnie to Ares Ethos QX 130).
Zabawa RC wciągnęła mnie na nowo, zacząłem czytać o FPV i przepadłem kompletnie. Daje sobie jeszcze chwile czasu ale myślę że jeszcze kilka godzin przelatanych na biedronce i przesiądę się na coś mocniejszego jako bazę pod FPV.

Forum stanowi kopalnie wiedzy w nowej dla mnie dziedzinie. Czym więcej czytam tym bardziej uświadamiam sobie jak mało wiem na ten temat :)
Z góry dziękuje za pomoc i wyrozumiałość.

Pozdrawiam
Biedra Ethos QX 130 (v959)
purple
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 07:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: purple »

Czesc.

Patryk, 33lata. Kompletnie zielony w temacie, ale ponoc sie szybko (przynajmniej tak mowili nauczyciele te 20lat temu ;))
keekess87
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 13:21
Lokalizacja: Białystok

Post autor: keekess87 »

Witam. Łukasz lat 27. Modelarstwem interesuję się czysto hobbystycznie od około roku. Pozdrawiam :)
ralph
Posty: 1
Rejestracja: środa 14 maja 2014, 19:43
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ralph »

Hej Wszystkim.

Od dłuższego czasu śledzę forum, dzięki czemu nabyłem kilka "zabawek" do FPV, ale jak na razie nie wykorzystane w praktyce. Póki co latanie przy nodze i nauka, krety i takie tam. Mam nadzieję, że z czasem będzie coraz lepiej :-).

Pozdrawiam Wszystkich.
ASW-28, SS 2000 v2 T
Awatar użytkownika
Tieman
Posty: 126
Rejestracja: czwartek 15 maja 2014, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Tieman »

Witam.
Mam na imię Tomek i mieszkam sobie w okolicach Rzeszowa. Moją przygodę z RC zacząłem jakieś rok temu. Głównie interesują mnie multicoptery.
|Krauser|
Posty: 5
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 19:19
Lokalizacja: Gostyń

Post autor: |Krauser| »

Witam wszystkich pozytywnie zakręconych :mrgreen:
Mam na imię Michał i od 5 lat zajmuje się wszelką elektroniką oraz od 3 lat akwarystyką.
Dość nie dawno zacząłem się bawić kopterami aż zachorowałem na FPV i przymierzam się do budowy skrzydła z prawdziwego zdarzenia (Skywalker X8 najnowsza wersja 2014).
Tyle ode mnie :-D
Pozdrowienia z Wielkopolski
Michał
wasskii
Posty: 10
Rejestracja: sobota 17 maja 2014, 16:11
Lokalizacja: las

Post autor: wasskii »

yoo

niech zacznie się przygoda :)
wilym
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 19:15
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: wilym »

Witam wszystkich :mrgreen:
Erestes
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 20 maja 2014, 12:18
Lokalizacja: CB

Post autor: Erestes »

Witam szanownych forumowiczów!

Dopiero zaczynam przygode z wielowirnikowcami, przybylem tu wiec troche pokopac i sie czegos nauczyc. Mam nadzieje ze tutejsze towarzystwo jest cierpliwe :-D
jestempawel
Posty: 39
Rejestracja: wtorek 20 maja 2014, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jestempawel »

Witam serdecznie. Zaczynam zabawę :)
emczer
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 20 maja 2014, 17:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: emczer »

Cześć! Michał, 25lat, studiuję i głównie przesiaduję we Wrocławiu.
Przymierzam się do wielowirnikowców. Do tej pory jedynie heli, ale te póki co schodzą na dalszy plan.
Obecnie mam zamiar złożyć/nabyć coś w okolicach rozpiętości 330mm, docelowo na ten moment z mobiusem, bądź czymś podobnym.
Zobaczymy jak wyjdzie, wracam do lektury forum. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
syyzyy
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 08:31
Lokalizacja: Modena

Post autor: syyzyy »

Witam,

Mam na imie Szczepan, 29 lat, pracuje i mieszkam w Modenie.
Od niedawna interesuje sie multicopterami z FPV.
Aktualnie buduje quada i mam nadzieje ze juz niedlugo pochwale sie konstrukcja.

Pozdro
tomento
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 12:03
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Witam :)

Post autor: tomento »

Witam i pozdrawiam na początku mojej drogi z v911 :)

Tarnowskie Góry
Lipson
Posty: 3
Rejestracja: piątek 23 maja 2014, 21:54
Lokalizacja: Aberdeen

Post autor: Lipson »

Witam,
Widzę że dobrze trafiłem.
Marze o zbudowaniu od podstaw własnego gimbal, którego używał bym z aparatem canon 70D (waga do 3kg) do nagrywania krótkich filmików.
Tu mam taki przykład na którym widać że brakuje mi stabilizacji. Film był nakręcany z ręki i użyłem Vega13 do stabilizacji obrazu. Co nie ładnie wyszło
https://www.youtube.com/watch?v=v4-O74MaR6s
Jestem totalnie zielony i rozpoczynam czytanie forum.
Już wiem, że mam użyć silników na roll 5017, a na pitch 5010 :)
Jeśli ktoś z was podpowie mi trochę więcej będę bardzo wdzięczny :D
Pozdrawiam
Lipson.
proszę o wyrozumiałość
Tomeqp

Post autor: Tomeqp »

Witajcie,
Modelarstwem zajmowałem się w czasach 35MHz (wcale nie jestem stary :-P ), latałem spalinowymi samolotami. Pewnego dnia poleciałem ostatni raz, nawet nie przypuszczając, że to mój ostatni lot na ponad 7 lat. Coś jak ostatnie wyjście z piaskownicy jako dziecko, trudno to jakoś uzasadnić. ;-) Niewiele mi z tych zabawek zostało, ale chyba nie ma czego żałować. Mam taki ambitny plan, aby w te wakacje znów czymś polecieć. Przez te 7 lat tego mi brakowało, ale nie udało się do modelarstwa wrócić. W tym roku musi się udać. ;-) Niestety kto stoi w miejscu, ten się cofa, więc znów spadłem do pozycji kompletnego laika. Przytłacza mnie postęp w tej dziedzinie, ale może uda mi się to wszystko ogarnąć. Od wielu miesięcy kombinuję co by tutaj kupić. Idea FPV mi się spodobała, więc się zarejestrowałem, ale forum czytam od roku. Z tym, że model FPV to raczej dalsza przyszłość. Na obecną chwilę, o ile budżet pozwoli (a ma szanse pozwolić jak nigdy) to chyba kupię/zrobię/zmajstruję quadrocopter. Nigdy nie lubiłem latających żyrandoli, ale od kiedy zobaczyłem DJI F450 z autopilotem coraz bardziej mi się podobają. Mam nadzieję, że jakoś się tu odnajdę i uda mi się uruchomić wszystko co kupię. Tyle o mnie, z natury dużo piszę, wiem o tym. ;-)
ODPOWIEDZ