POWITALNIA

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kurcjusz
Posty: 55
Rejestracja: piątek 07 mar 2014, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kurcjusz »

Lepiej późno niż wcale zatem dzieeeeń dooooo bryyyyy.
Zdążyłem już wchłonąć 93 str. tematu o biedronkach, a także wiele stron z innych tematów. Założyłem także temat Quadrocopter X30 do którego zaglądać gorąco zachęcam i zostawić słowo wsparcia, co pozwoli mi również wstawiać kolejne posty (zgodnie z regulaminem pod swoim postem można dodać kolejny dopiero po 7 dniach). Jest tam wiele treści, lecz jeśli komuś nie chce się czytać proszę tylko o zajrzenie do akapitu Pytania:. Jest on zawsze wyboldowany i zawiera moje pytania do bardziej ogarniętych entuzjastów copterów. Staram się by numerologia pytań niezależnie od postu były kontynuowana, zatem łatwo odnaleźć i odpowiedzieć - najlepiej na tej samej zasadzie czyli: Odpowiedz nr pytania np 8 i dalej treść. W ten sposób wszystko będzie czytelniejsze dla nowych czytelników jak i stałych a pyt i odp. nie powinny się dublować.
kozaczi
Posty: 1
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 06:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kozaczi »

Witam wszystkich!
Awatar użytkownika
LuckyWookie
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 11:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: LuckyWookie »

Witam wszystkich !!!

Po dłuższej chwili namysłu stwierdziłem, że nie będę zadręczać starszych stażem użytkowników nowym tematem moją skromna osobą.
Dlatego tez przedstawię się w odpowiednim do tego celu temacie ale tez postanowiłem, że nie będzie to pół zdaniowe powitanie... Jak komuś nie będzie się chciało czytać to trudno ;p

Jestem z Łodzi i na imię mam Łukasz. Obecnie 24 lata.

Czemu RC-FPV ?? Dlatego, że uważam to za bardzo pozytywną (we wszelkim mniemaniu) formę spędzenia wolnego czasu. Tematyka RC w każdej płaszczyźnie: ziemia, woda, powietrze, uważam za ciekawą a rozwinięcie tego w stronę FPV dlatego że tematyka filmu jest przeze mnie bardzo lubiana (ale od strony kuchni, czyli kamerowanie i obróbka video SonyVegas i Adobe AE) (tak wiem, że w rozwinięciu FPV nie ma nic związanego z nagrywaniem obrazu ale to jest mój punkt widzenia)

Na forum jestem od ok Listopada, poczytałem, poszperałem, zakupiłem Biedronę v929 żeby ćwiczyć pilotaż, zakupiłem również skarbonkę w celu oszczędzenia na coś poważniejszego :)

Mimo, że zakup modelu typu Biedrona z początku wydawał się mi dość śmieszny, to po dziś dzień, dziękuje wszystkim, którzy mimo miliardatrzynastu tematów "co kupić na początek?" mają do tego jakiś dystans i cały czas odpisują: Biedrona i kropka.

Pierwsze kroki wyglądały następujaco:
-sufit, gleba, sufit, gleba, sufit, gleba (niezliczona ilość twardych lądowań cale szczęście temu, że jestem dość cierpliwy i spokojny to obyło się bez kosztów odbudowy oczywiście nie mówiąc o łopatach)
-w drugim etapie już było mniej sufitu za to więcej ściany oraz innych przedmiotów
-po opanowaniu zawisu przyszedł czas na obroty i latanie po kwadracie: prosto, skręt w lewo, proste, skręt w lewo...
i analogicznie w drugim kierunku
-potem zmieniliśmy to na normalne latanie po okręgu

i tak w sumie od jakiś 4 miesięcy latam sobie biedroneczką i powoli myślę nad zmianą i realizacją założonych planów, przeglądając cały czas forum i taką stronkę fpvdrones.pl << to są takowe 2 punkty zaczepienia

Skarbonka pełna nie jest, a że i na większą miejsca na półce nie mam więc jak pewnie większość z was ma "liczy się każdy grosz" więc nie będę wyskakiwać z nie wiadomo jakim budżetem...

Generalnie założyłem sobie, że modelem docelowym będzie QUAD w miarę sensownie już latający i który nie będzie miał problemów z udźwigiem gopro2 ... i w sumie tyle, nie mam dużych wymagań odnośnie długości lotów 15min mnie wystarcza, zasięgu też jakiegoś ogromnego nie musi mieć 150-200m wydaję się z mojej perspektywy również wystarczające. Wiadomo, że pewnie jak poczuję "wiatr we włosach" to czas lotu i zasięg chciałoby się powiększyć i rozbudować zestaw o fpv... no ale muszę pamiętać, że priorytetem są pieniądze...
Tym bardziej, uwaga, wszelkich modelarzy i starszych stażem użytkowników prosi się o nieczytanie tego zdania: będę poszukiwać modelu RTF... ufff... napisałem to i jeszcze żyję... ufff.... a tak na serio to RTF dlatego, że moje umiejętności i wiedza z zakresu programowania są równe "0" i niestety to samo tyczy się wiedzy z zakresu elektroniki... I to niestety nie tyczy się tego, że poczytam i nadrobię zaległości, bo czytając, wertując, studiując, (spędzając wiele chłodnych zimowych wieczorów na forum) cały czas wielu rzeczy typowo technicznych nie mogę załapać, tyczy się to również wszelkiego rodzaju obliczeń... po prostu... pewnie teraz myślisz sobie, żebym dał spokój bo modelarstwo rc to nie tedy droga i niepotrzebnie się pcham no ale chce spróbować...
Dlatego to będzie albo RTF albo rozebrany RTF jak klocki lego z instrukcją: weź klocek A i zamontuj go na klocku B.... niby dwóch lewych rąk nie mam i narzędzia i lutownica są mi znane ale tak ajk mówie jak wiem co z czym i w ogóle...Phantom z gimbalą albo na drony.net jest taki zestaw na bazie F450 albo taki hornet X4L jest jeszcze tam...

No i na razie myślę żeby wstrzymać się jeszcze z zakupem, trochę poodkładać bo pensji czy nawet dwóch zabraknie i na razie kupić jakąś porządniejszą aparaturę z półki np Futaba T8J albo Grapner Mx-12 i jeszcze ćwiczyć na symulatorze... i ćwiczyć..... i ćwiczyć....
Albo np poszaleć trochę z wyobraźnią, bo na symulatorze ani innym, ani sobie krzywdy nie zrobię no i modelu nie zniszczę... Bo nawet Biedronki mi szkoda sprawdzać jakby się zachowała przy różnych obciążeniach.

To by było chyba na tyle, w sumie to mój pierwszy post wiec nie ma co się rozpisywać... mam nadzieję że nie zanudziłem i dziękuje wszystkim za uwagę i wytrwanie do tego momentu czytając moje sława.

Pozdrawiam
ŁukaszM
Lukaszmbr
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 30 mar 2014, 08:33
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: Lukaszmbr »

Witam wszystkich, długie miesiące sobie "czajnikowałe" i tylko czytałem a teraz zaczynam włączać się w dyskusje, opinie i porady :)
Choć moja wiedza skromna jeszcze jest :)
nuk
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 30 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: EU

Post autor: nuk »

Witajcie, od bardzo dawna z wami ale tylko czytając z ukrycia
Awatar użytkownika
sogun
Posty: 279
Rejestracja: środa 02 kwie 2014, 12:03
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: sogun »

witam wszystkich :) koniec czajnikowania od dłuższego czasu,na razie dużo czytam i jakoś mi to wystarcza pozyskać odpowiedzi na moje nasuwające sie pytania,to świetne forum modelarskie chyba jedyne takie dobre w Polsce,nie jestem jednak majsterkowiczem z krwi i kości chociaż moja przygoda z modelarstwem zaczeła sie bardzo dawno temu :) pamietam był to wicherek 50 :) mozolnie dłubany przez rok chyba,pamietam moje proby upchania w niego aparatu smiena 8m :) (spust migawki przez dopalajacy sie lont) wicherek był uziemiony jakoś bardzo szybko,zabrakło zapału do odbudowy,kiedyś marzeniem takiego młodegoRC była aparatura pilot4 produkcji cccp :) nieosiagalna dla przeciętnego śmiertelnika ale to historia teraz jest inaczej :) idziesz do sklepu najlepiej interenetowego i kupujesz co chcesz , tylko ambitni wszystko składają sami a najlepiej jak sami wszystko wymyślą i chwała im za to bo na tym polega modelarstwo ,po drodze były jakieś latające RC "komplety" ale to tak do rekreacji,jedna moich pasji jest fotografia i film i tu temat powraca :) drony,wiec zaczeła sie moja przygoda z kamerką na pokladzie i szukaniem fajnych ujęć z lotu ptaka,zacząłem od popularnego Phantoma z moimi malymi przerobkami :) ale apetyt rośnie więc przybywa pytań dlatego tu jestem :) pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Lukas
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 03 kwie 2014, 15:36
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Witam Wszystkich.

Post autor: Lukas »

Witam.

Latam od niedawna, wcześniej po pasjonacku zajmowałem się video filmowaniem.
Nowe możliwości które dają wielo-wirnikowce mnie poraziły. Rzuciłem palenie tych wstrętnych fajek i kupiłem sobie na początek (bo już mażę o czymś bardziej Pro) -
DJI Phantoma 2, założyłem na niego Gimball Zenmuse H3-2D z kamerką GoPro 3+ i transmisję video DJI AVL 58 videolink z antenkami typu Coverleaf.

Sprzęt spisuje się doskonale i pomimo kilku wypadeczków pozostał w całości.

Niedługo fala moich filmików zapraszam do oglądania.

Pozdrawiam :mrgreen:
FPV Adventures
Elrond
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 08 kwie 2014, 10:52
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elrond »

Witam Szanownych Forumowiczów.

Lataniem interesuję się od dłuższego czasu i planowałem zająć się paralotniarstwem. Jednak założenie rodziny, dzieci itp., spowodowało (ze względów bezpieczeństwa) poszukiwanie czegoś zastępczego. Padło na modele samolotów z FPV tak, by trochę poczuć smak wzbijania się w przestworza. Ostatecznie jednak zdecydowałem się na quadrokopter Phantom 2 z gimbalem i kamerą GoPro, głównie z uwagi na chęć filmowania (chcę połączyć hobby z pracą).

To tyle na początek...i tak więcej niż Tym w Rejsie :)

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
chaosmaker
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 08 kwie 2014, 21:36
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: chaosmaker »

cześć i czołem :)
kiedyś , latając szybowcami, myślałem sobie że FPV to taka lipa i marny substytut jakiś , ale czasy się zmieniaja , dziś jestem ex pilotem a po przyjrzeniu się bliżej FPV stwierdzam że jednak coś w tym jest :)
Pozdrawiam
Piotr
armak
Posty: 7
Rejestracja: środa 22 sty 2014, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: armak »

Cześć,

od dłuższego czasu przeglądam forum, zdążyłem już na podstatwie zdobytych tu informacji zbudować zestaw oparty na Bixlerze i jakiegoś quada. Pewnie w ramach rozbudowy i zdobywania doświadczeń, najdzie mnie potrzeba popisania tutaj :)
Awatar użytkownika
yoshimitsu
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 07 kwie 2014, 18:47
Lokalizacja: Marki

Post autor: yoshimitsu »

No SIEMA :)
"Marzą o la­taniu, a nie umieją na­wet twar­do stąpać po ziemi."
Shimmy
Posty: 5
Rejestracja: piątek 11 kwie 2014, 05:35
Lokalizacja: Amble

Post autor: Shimmy »

Witam,
znalazłem Wasze forum i jestem pod wielkim wrażeniem Waszych projektów, pomysłowości i zaangażowania. Gratuluję
cycuscycus
Posty: 6
Rejestracja: środa 09 kwie 2014, 23:03
Lokalizacja: Kielce

Post autor: cycuscycus »

Witam,
interesuję się modelarstwem więc przywitam się z kolegami, którzy też widzą w tym frajdę ;). Póki co oblatałem parę 450-tek a teraz szybuję sobie Phoenixem 2000 ;).
Piotrek_114
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek 07 kwie 2014, 14:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_114 »

Witam wszystkich :)
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Post autor: notgroove »

Witam Witam

Oblatałem już pierwszego koptera na Quadzie DJI F450 w kitowej konfiguracji i po 2 miesiącach przesiadam się na Tarota FY690...po mimo mało optymistycznych opiniach przy dźwiganiu NEXa lub kamerki o podobnych gabarytach.
Osobiście chcę się przekonać czy będę potrzebował większej ramy czy może zrobię tylko upgrade na większe ramiona...i może resztę.

Z F450 zostawiam tylko Nazę V2 GPS, aparaturę HiTech Aurora 9X, Gimbal pod Sony AS15 i wstępnie 2 pakiety LiPo 4600mAh 3S 25C bo zamierzam latać na 4S ale chcę mieć porównanie do 3S.

Pozdrawiam :lol:
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
ODPOWIEDZ