POWITALNIA

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ozim
Posty: 43
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 12:31
Lokalizacja: Wawa

Post autor: ozim »

Siema
Jestem Ozim. Kiedyś sam latałem. W podstawówce bawiłem się w modelarstwo. Zbudowałem nawet model szybowca swobodnie opadającego - niestety nie RC :( i samochód RC oparty na jakiejś NRD-owskiej aparaturze. Obecnie 5 tydzień oczekiwania na BieDrona :evil: umilam sobie lekturą niniejszego forum 8-) oraz zbieraniem sałaty na kolejne....
sky is not limit ;)
Shadow
Posty: 4
Rejestracja: środa 21 maja 2014, 13:43
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Post autor: Shadow »

Cześć,
Mam na imię Rafał zawsze chciałem polatać Modelami RC w tym roku planuje zbudować własny i ...mam nadzieje że uda mi sie to zrealizować

Pozdrawiam
d2f
Posty: 109
Rejestracja: czwartek 29 maja 2014, 20:07
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Post autor: d2f »

Cześć. Obecnie robię drugie podejście do rc. Nawet są już efekty w fpv: https://www.youtube.com/watch?v=4dw2_pUlEeM
rafik3
Posty: 15
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 10:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: rafik3 »

Witam . Trafiłem tu gdyż szukam informacji na temat quadrocopterów ( jestem z tego tematu zielony całkowicie) i kupiłem Relly 450 2.4 Ghz rtf lecz nawet nim jeszcze nie latałem.
Dotychczas zajmowałem się heli , posiadam trex 450 DFC i trex 600 oba elektryki
RomekM
Posty: 3
Rejestracja: piątek 30 maja 2014, 20:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: RomekM »

Witam Wszystkich. Romek z tej strony. POZnan* to moje miasto, tu się urodziłem, mieszkam i… od 29 marca 2014 również „latam” ;-) .

Posiadam:

-Quadrocopter PHANTOM 2
-Gembal zenmuse H3-2D
-Kamera GoPro Hero3+ Silver
-VideoLink AVL58
-iOSDmini
-monitor LILLIPUT HR 701-NP 7cali
AdamWlkp
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 02 cze 2014, 13:33
Lokalizacja: Wielkopolska

Witam serdecznie

Post autor: AdamWlkp »

Witam wszystkich,
na forum trafiłem z racji pracy zawodowej.
Od jakiegoś czasu regularnie użytkuję wszelakiej maści zdalnie sterowane pojazdy ( lądowe, wodne i powietrzne), zatem mam nadzieję zdobyć tutaj cenne informacje i dzielić się swoją wiedzą i tym razem nie łamać rzeczonego regulaminu.
Pozdrawiam serdecznie
slawer
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 19 maja 2014, 18:33
Lokalizacja: Łódź

Post autor: slawer »

Moje poprzednie powitanie z wczoraj nie dotarło, więc ponownie:
Cześć, modelarstwo w moim wieku (61) to rzecz dziwna, ale czego nie robi się dla wnuczki, żeby jej zaimponować. Myślę, że będę upierdliwym uczestnikiem forum z tysiącem pytań. Nie szydzić i nie wykpiwać, a jeżeli już to na priv. Młoda też jest na forum i będzie podczytywać.
Dobrego dla wszystkich.
pies sąsiada to mój wróg, a quadrokopter Biczem Bożym na niego. Człowiek górą !!!!
Awatar użytkownika
przynenta
Posty: 529
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 18:46
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: przynenta »

Witamy
Pozdrawiam

Tomek
Taranis x9d; PhoenixRC; AeroSIM, Blade mCPx;Copter 450 V2 SE 3G, Hexa Taror 690, Quadrocopter Tarot oraz dużo za dużo
borsuk
Posty: 2
Rejestracja: piątek 06 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Koszalin / Czarnków

Post autor: borsuk »

Cześć,
Mam na imię Kamil, od jakiegoś już czasu uczę się latać biedroną i sky surferem 1400. W niedalekiej przyszłości zamierzam rozpocząć przygodę z FPV...
Pozdrawiam
coren
Posty: 11
Rejestracja: piątek 06 cze 2014, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: coren »

Witam jestem Kuba

Mam nadzieje z Wasza pomoca rozpoczac moja historie z lataniem RC, oraz FPV.

Pozdrawiam
BlackDog
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 08 cze 2014, 11:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BlackDog »

Cześć, jestem Marek. 2 tygodnie temu rozpocząłem przygodę z lataniem na dronie Galaxy Vision 2.
Awatar użytkownika
MagicD
Posty: 105
Rejestracja: piątek 06 cze 2014, 19:59
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: MagicD »

Helloł :)
Jestem Krzysiek i mieszkam w Trójmieście.
Póki co moje doświadczenie w sterowaniu FPV pochodzi wyłącznie z gier komputerowych :P
Ale aby to zmienić mam w planie złożenie swojego pierwszego (realnego) modelu.
Jako człowiek który nie lubi zbyt częstych zmian swojego sprzętu zamierzam zbudować platformę opartą o F450 która będzie mogła rozwijać się w miarę jak i ja będę nabywać doświadczenia i umiejętności... aż kiedyś wyewoluuje z niej F550... a może i wersja 12-to silnikowa (o ile NAZA będzie kiedyś taką opcje wspierać)? :]
Yeahw :)
adam1004a
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 10 cze 2014, 14:01
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: adam1004a »

hi jestem Adam i zafacynowały mnie quadrocoptery. nie boję się lutownicy, ale na elektornice się kompletnie nie znam. ciut liznąłem programowania i kompy mi są niestraszne.

po przeczytaniu forum, jestem przerażony swoim brakiem wiedzy w tym zakresie....
nabyłem model syma do nauki latania, ale nie powiem, że mam ochotę zbudować coś samemu. narazie z gotowych elementów, żeby się wzbiło w powietrze i nie rozleciało po pierwszym przelocie.

tematu , kompletnie nie ogarniam, ale czytam - co to esc, bec itd.
brak mi na forum takiego opisu co trzeba kupić, żeby model był ulotniony -głównie mam problem ze zrozumieniem sposobu połączeń poszczególnych elementów. ilość końcówek, typów złącz itp jest przerażająca (czytam na sucho, w życiu w dłoniach nie miałem ESC lub KK i pakietu lipo)

może ktoś z profi awiatorów zrobi taki koszyk co jest potrzebne, - taki zestaw KIT. oglądałem fotki zestawów kitowych, ale tam słabo widać, szczególnie nie wiem ile kabla trzeba i jakiego.

pewnie jak polatam symą to we wrześniu będę coś kombinować - licze na premię od pracodawcy, którą przeznacze na zakup części
Awatar użytkownika
xcichyx
Posty: 881
Rejestracja: niedziela 04 gru 2011, 11:35
Lokalizacja: Piła

Post autor: xcichyx »

adam1004a pisze:hi jestem Adam i zafacynowały mnie quadrocoptery. nie boję się lutownicy, ale na elektornice się kompletnie nie znam. ciut liznąłem programowania i kompy mi są niestraszne.

po przeczytaniu forum, jestem przerażony swoim brakiem wiedzy w tym zakresie....
nabyłem model syma do nauki latania, ale nie powiem, że mam ochotę zbudować coś samemu. narazie z gotowych elementów, żeby się wzbiło w powietrze i nie rozleciało po pierwszym przelocie.

tematu , kompletnie nie ogarniam, ale czytam - co to esc, bec itd.
brak mi na forum takiego opisu co trzeba kupić, żeby model był ulotniony -głównie mam problem ze zrozumieniem sposobu połączeń poszczególnych elementów. ilość końcówek, typów złącz itp jest przerażająca (czytam na sucho, w życiu w dłoniach nie miałem ESC lub KK i pakietu lipo)

może ktoś z profi awiatorów zrobi taki koszyk co jest potrzebne, - taki zestaw KIT. oglądałem fotki zestawów kitowych, ale tam słabo widać, szczególnie nie wiem ile kabla trzeba i jakiego.

pewnie jak polatam symą to we wrześniu będę coś kombinować - licze na premię od pracodawcy, którą przeznacze na zakup części
Witam. Musisz duuużo czytać w tematach które Ciebie interesują. Nikt Ci wątpliwości w jednym poście nie rozwieje, bo się tak nie da. Jak pokażesz choć szczyptę chęci do nauki, na pewno ktoś pomoże. Tak każdy zaczynał
Pozdrawiam Daniel
Awatar użytkownika
arek431
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 12 cze 2014, 13:31
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: arek431 »

Cześć jestem Patryk i mam 20 lat.
Dotąd interesowałem się głównie elektronika, programowaniem avr, lutowaniem smd jak i bga, ale od zawsze ciągnęło mnie do modeli zdalnie sterowanych.
Postanowiłem coś z tym zrobić i jak narazie kompletuję sprzęt i pogłębiam swoją wiedzę.
Padło głównie na quadrocoptery :mrgreen:
ODPOWIEDZ