Dlaczego u nas jest tak drogo?

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4659
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Dlaczego u nas jest tak drogo?

Post autor: pma_ »

Chciałem sobie kupić tarczę do cięcia drewna dremelem taką fajną SC544.

Poszukawania zacząłem od allegro potem wyszukiwarki i wszędzei drogo, wysyłki paczkomatem po 14zł słowem jakaś paranoja. Potem zajrzałem na ebay i we Francji, która zawsze mi się wydawała droga mogę kupić taniej niż w Polsce i do tego z wysyłką tańszą niż w każdym Polskim sklepie. http://www.ebay.pl/itm/DREMEL-EZ-SPEEDC ... 8a9&_uhb=1

Powiedzcie jak mam nie mieć w d.... naszych sklepów nie mówimy o towarach chińskich tylko o czymś co pochodzi od jednego producenta. Nie wiem czy naszym sprzedawcom się w d... poprzewracało, że wydaje im się, że nie ma nic poza granicami naszego kraju?
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
krzysiek3d
Posty: 663
Rejestracja: wtorek 04 paź 2011, 17:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krzysiek3d »

Treść usunięta przez autora.
Ostatnio zmieniony niedziela 26 sty 2014, 01:46 przez krzysiek3d, łącznie zmieniany 1 raz.
"Twoja racja, mój święty spokój. Szkoda nerwów na walkę z wiatrakami."

Z własnej decyzji, "czytacz forumowy".

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Myślę że to nie tyle zależy od rodzimych sprzedawców a od haraczu jaki muszą oddać fiskusowi przy okazji sprowadzania takiego sprzętu.

EDIT Krzysiek był szybszy...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

Importując prywatnie, jest duża szansa na unikniecie cła, vat-u, kosztów prowadzenia działalności, podatku dochodowego, wyliczać dalej?
Legalnie działająca firma MUSI zapłacić te daniny, stąd takie ceny w naszym kochanym państwie.
Kto raz prowadził działalność, jakąkolwiek firmę, ten wie o czy piszę...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4659
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Qrde oficjalny sklep we Francji, ktora ma nie mniejsze podatki niż Polska nie opowiadajcie bajek o podatkach.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
bluuu
Posty: 1707
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 15:01
Lokalizacja: Wwa

Post autor: bluuu »

pma_ prowadziles firme ?
Mnie krew zalewa jak klepie przelewy na rzecz "panstwa" ...
AutoQuad Team
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Szczególnie 1050zł na ZUS a o emeryturze możesz pomarzyć...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4659
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

bluuu pisze:pma_ prowadziles firme ?
Mnie krew zalewa jak klepie przelewy na rzecz "panstwa" ...
Bo to jedną :)
Mówimy o europie, Francja ma nie niższe podatki niż my
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
HaNsKlOsS
Posty: 492
Rejestracja: środa 14 kwie 2010, 20:11
Lokalizacja: Oberschlesien

Post autor: HaNsKlOsS »

mniemam że etatowiec jesteś:)

po 1 VAT u nas jakies 4 % wiekszy na dziendobry
po 2 u nas handlarz sprzeda 1 taka tarcze podczas gdy we francji sprzeda ich 20 bo francuz zarabia 1500euro a nie 1500zl to ma za co bawić sie w jakies dremele poza tym ma na to czas bo nie pracuje po 10 godzin dziennie jak kupe ludzi u nas..
po 3 skad wiesz że firma nie jest założona na jakiegoś słupa z algerii ?

cena tej pierdoły zblizona jest do sredniej europejskiej..
http://www.conrad.com/ce/en/product/815 ... Dremel-544
|PROTOS CARBON AC3X|T-Rex 450 BEASTX FBL|Ritewing Zephyr..|TLRS 433|MK DJI
Awatar użytkownika
Leda_g
Posty: 144
Rejestracja: niedziela 17 lip 2011, 21:01
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: Leda_g »

Myślę że w tym przypadku przyczyną większych cen w Polsce będzie raczej polityka cenowa dystrybutora (producenta)
Europa wschodnia traktowana jest przez wiele firm jako drugi świat. Producenci markowych towarów (gdzie sprzedaż jest prowadzona w kanałach dystrybucyjnych) wprowadzają różne ceny na różne rynki. (proszki, ciuchy, elektronika, samochody itp)
Im większy i bogatszy kraj tym ceny niższe na renomowane produkty. (wiem ile w Dubaju kosztuje elektronika - szczególnie w styczniu). Sprawdź sobie np. ceny samochodów w Polsce i USA (nawet doliczając cło, akcyze , vat i tere szmere)(nie mówiąc o wyposażeniu samochodu)

A inną sprawą jest tzw. zmowa cenowa dystrybutorów. Wiem ile się kłóciłem z dystrybutorem na Polskę żeby taniej sprzedawać kamery GoPro (niżej niż ich ustalona cena detaliczna). Miałem nawet przygotowany wniosek do UOKiKu. Dasz cenę o 10zł niżej i już nie jesteś ich sprzedawcą. (a 50% marży to chyba przesada)(dlatego wolałem zrezygnować)
Pozdrawiam Mirek
Awatar użytkownika
przynenta
Posty: 529
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 18:46
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: przynenta »

Leda_g pisze:Myślę że w tym przypadku przyczyną większych cen w Polsce będzie raczej polityka cenowa dystrybutora (producenta)
Europa wschodnia traktowana jest przez wiele firm jako drugi świat. Producenci markowych towarów (gdzie sprzedaż jest prowadzona w kanałach dystrybucyjnych) wprowadzają różne ceny na różne rynki. (proszki, ciuchy, elektronika, samochody itp)
Niektórzy producenci rejonizują Polskę a co dopiero EU. Ten sam towar w Wawie kupisz drożej o 30 % niż Np. w Częstochowie. Tak było a czy jest nie wiem.

Ceny w markerach są inne. Wawa, Tychy, Gdańsk - sprawdzone.
Pozdrawiam

Tomek
Taranis x9d; PhoenixRC; AeroSIM, Blade mCPx;Copter 450 V2 SE 3G, Hexa Taror 690, Quadrocopter Tarot oraz dużo za dużo
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4659
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

ok to może powiedzcie mi dlaczego francuz wysyła mi tarczę do polski za 8zł, a polski sklep za paczkomat chce 15? przecież to wszystko składa się na to, że nie kupie tego w polsce.
Tą metodą nie zarabia nikt i tyle.

Żeby było jasne to siedzę w oprogramowaniu więc z handlem jako takim niewiele mam wspólnego ale kiedyś było dochodzenie komisji EU dlaczego taki fotoszop w europie jest droższy niż w usa i co odpowiedziało adobe jest drożej bo mogą i tyle. Tak wygląda rejonizacja.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Tata Balirc
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 01 cze 2010, 22:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Tata Balirc »

Leda_g pisze: A inną sprawą jest tzw. zmowa cenowa dystrybutorów. Wiem ile się kłóciłem z dystrybutorem na Polskę żeby taniej sprzedawać kamery GoPro (niżej niż ich ustalona cena detaliczna). Miałem nawet przygotowany wniosek do UOKiKu. Dasz cenę o 10zł niżej i już nie jesteś ich sprzedawcą. (a 50% marży to chyba przesada)(dlatego wolałem zrezygnować)
Co do zmowy cenowej to tutaj jawny przykład iak działa firma Yamaha na naszym Polskim rynku.
Rok temu szukałem piano elektryczne dla córki i szukałem Yamahy po wpisaniu w aledrogo "YDP-142" i zaznaczeniu "zakończone"
pojawia się coś rzadko spotykanego na aledrogo,wszystkie ceny prawie takie same.

L I N K
Ostatecznie zakupiłem KORGa.
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

pma_ pisze:ok to może powiedzcie mi dlaczego francuz wysyła mi tarczę do polski za 8zł, a polski sklep za paczkomat chce 15?
Bo wg cennika Paczkomaty taka paczka kosztuje ponad 8zł.
Sklep ma niewielki wpływ na cenę wysyłki, która jest realizowana przecież przez inną firmę...
Mamy też monopol Poczty Polskiej, gdzie najtańsza paczka to jest jakoś 50zł do Chin, jakoś taniej listownie wysyłałem, ale to i tak cholernie drogo...
Wg rządu ten monopol należy chronić, bo to nasze dobro narodowe...
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Dlaczego tak drogo? Wysokie marże sklepów i tyle, nie oszukujmy się. Czy ktoś z was myśli, że US w PL zabiera więcej niż US w DE? Zejdźmy na ziemię.
ODPOWIEDZ