Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jzsho
Posty: 43
Rejestracja: sobota 13 lis 2010, 20:53
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: jzsho »

Panowie na jakiej płycie głównej zbudować hexo lub oktokoptera. A może jakiś gotowy model ze sklepu.
Czytam czytam a i tak miesza mi się od tych nazw i skrótów proszę o pomoc.(może mam założyć nowy temat?)
smootny

Post autor: smootny »

jzsho pisze:Panowie na jakiej płycie głównej zbudować hexo lub oktokoptera. A może jakiś gotowy model ze sklepu.
Czytam czytam a i tak miesza mi się od tych nazw i skrótów proszę o pomoc.(może mam założyć nowy temat?)
Jeżeli mówisz o kontrolerze polecam FC Cyberdrones od mifau - mi się sprawuje dobrze :]
Awatar użytkownika
jzsho
Posty: 43
Rejestracja: sobota 13 lis 2010, 20:53
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: jzsho »

Jaki koszt jakie możliwości rozbudowy.
A coś takiego:
Flight-Ctrl ME V2.1
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Pozwolilem sobie wydzielic pytania, zanim zrobilby sie komplety OT w temacie :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
jzsho
Posty: 43
Rejestracja: sobota 13 lis 2010, 20:53
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: jzsho »

Dziękuje i przepraszam za zamieszanie. :oops:
Czy ten" FC Cyberdrones od mifau " ma możliwość dołączenia gps oraz funkcji powrotu do domu.
smootny

Post autor: smootny »

jzsho pisze:Dziękuje i przepraszam za zamieszanie. :oops:
Czy ten" FC Cyberdrones od mifau " ma możliwość dołączenia gps oraz funkcji powrotu do domu.
Aktualnie Panowie z "Mifau TEAM - CYBERDRONES" pracują nad tym (GPS) - oby szybko to zrobili :]
Ostatnio zmieniony czwartek 18 lis 2010, 23:14 przez smootny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Na razie jeszcze nie, choć są ponoć planowane.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
jzsho
Posty: 43
Rejestracja: sobota 13 lis 2010, 20:53
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: jzsho »

A gdzie można znaleść produkty TEAM - CYBERDRONES ?, może gotowe modele kopterów.
Czyli co ten Flight-Ctrl ME V2.1 nie bardzo?
A może jest jakiś ranking platform.
pozdrawiam
smootny

Post autor: smootny »

jzsho pisze:A gdzie można znaleść produkty TEAM - CYBERDRONES ?, może gotowe modele kopterów.
Czyli co ten Flight-Ctrl ME V2.1 nie bardzo?
A może jest jakiś ranking platform.
pozdrawiam
Wszystko zależy od funduszy... jak masz więcej kasy to czemu nie..
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

tutejsze forum promuje takie rozwiązania:
1) Cyberdrones od Mifau'a - polska produkcja, rozwojowa, docelowo nie ustępująca możliwościami najlepszym
2) budżetowa produkcja, majsterklepka, np oparta na mikrokontrolerze w środowisku Arduino plus akcesoria z sensorami od konsol nintendo Wii, patrz wątek - mniejsze możliwości, dużo do eksperymentowania, platforma tania ale wymaga poświęcenia czasu
3) mk.de czyli to o czym wspominałeś ME 2.1 - zagraniczne drogie rozwiązanie ale za to jedno z lepszych. Można też się spotkać z tańszymi kopiami, tworzonymi w celach niekomercyjnych - autor i właściciel mk.de dopuszcza taką możliwość aby samemu sobie od zera stworzyć płytki itepe...
Mój ranking jest subiektywny, w tej kolejności bym polecał (może za wyłączeniem DIY, w każdej wersji bo jest ich więcej, np KapteinKuk albo ArduCopter) jeśli chodzi o gotowce. Należy popierać polskie :-) jak to mawiają, buy polish, save the job :-)
Są jeszcze gotowce inne ale tutaj mniej popularne a co za tym idzie mniejsze wsparcie uzyskasz na tym forum.
Edicao: przepraszam, jeszcze jest RC Concept Team kolejna polska myśl techniczna
Ostatnio zmieniony piątek 23 wrz 2011, 08:01 przez Rurek, łącznie zmieniany 1 raz.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Na MK latanie po waypointach jest ograniczone do 300m od "home" idzie to jakoś ominąć? Podejrzewam że jak Mifau uruchomi moduł navi to nie wpadnie mu pomysł założenia takiego "kagańca" jak zrobili to w MK bo na ich filmiku testowym quad przeleciał 3,5km zaliczając 3 waypointy filmik z przelotu jest na youtube albo vimeo
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

oni to chyba zrobili ze względów prawno-ubezpieczeniowych...lot z widocznością modelu, do tego z autonomicznością...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Chyba tak, by nie bylo traktowane jak UAV.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

no tak.... to samo mieli albo i mają z dławieniem silników motocykli do obowiązujących 100KM nie ważne że silnik może mieć 180KM ale to dojcze solidny dbający o obywatela naród :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
jzsho
Posty: 43
Rejestracja: sobota 13 lis 2010, 20:53
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: jzsho »

mikun pisze:Na MK latanie po waypointach jest ograniczone do 300m od "home" idzie to jakoś ominąć? Podejrzewam że jak Mifau uruchomi moduł navi to nie wpadnie mu pomysł założenia takiego "kagańca" jak zrobili to w MK bo na ich filmiku testowym quad przeleciał 3,5km zaliczając 3 waypointy filmik z przelotu jest na youtube albo vimeo
Szkoda myślałem że 250 metrów między punktami a punktów może być 31.
Myślałem że wyznacze np. 5 punktów, póżniej pstryczek i modelik wraca do domu.
ODPOWIEDZ