Drukarka A4 do zdjęć?

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Artz
Posty: 372
Rejestracja: piątek 05 paź 2012, 17:17
Lokalizacja: Skawina

Drukarka A4 do zdjęć?

Post autor: Artz »

Dawno nie byłem w temacie, ale zrobiło się miejsce w domu więc pora na ...

Jaką mała drukarkę polecicie do drukowania zdjęć? Taką której wydruki nie odbiegają od drukowanego źródła, ale też bez szaleństwa cenowych? Format A4
Laserowe są droższe, ale czy lepsze od atramentowych?
Kilka wirników i dwie łopaty.
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Ja zawsze jechałem na atramentowcach i byłem zdania - tak rzadko drukuję, że nie potrzebuję nic drogiego, no i po przerwach w druku (a czasami nie drukowałem i kilka miesięcy) nowy tusz, który wydrukował może 3 kartki wysechł i to w tym momencie, kiedy jest silna potrzeba wydruku (PITY) wkurzyłem się i po wertowaniu różnych stron, kupiłem laser kolor za około 480zł. Mam w piwnicy gdzieś starą laserówkę DeskJet 1200 monochrom pamiętam, że drukowałem na niej ostatnio zaproszenia w 2007 roku i odpaliłem ją 5 lat później - zero problemu z drukiem. Była odstawiona bo drukowała tylko po jednej kartce (podajnik padł) a wtedy była moda na urządzenia wielofunkcyjne, więc poszła do piwnicy.

Teraz mam samsung CLP-325W zchipowaną więc mogę wsypywać toner ile chcę, nic mi nie zlicza i tylko takie proponuję kupować zwróci się bardzo szybko, i ma WiFi. :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

IMHO z atramentówką daj sobie siana. Laser, ew. jeżeli Cię stać to tzw. stałoatramentowa. Jakość wydruków w kolorze jest oszałamiająca. W zasadzie trzeba się dobrze przyglądnąć, bo wydruki wyglądają jak z drukarni ;-)
Awatar użytkownika
BQB
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 19:06
Lokalizacja: Elbląg(okolice)

Post autor: BQB »

Ja tam uważam, że jednak plujki do wydruków zdjęć najlepsze (konkretnie - do zdjęć), stały atrament fajny, dobra jakość, ale jak drukuje się pojedyncze sztuki, to bardzo dużo odpadu się robi z tuszu i koszt wydruku wielokrotnie wzrasta, druga wada stałego atramentu - będziesz zawsze miał wydruki pokryte jakby woskiem i zawsze błyszczące. Zaleta stałego atramentu - nie potrzeba kartek foto - na zwykłych wydrukuje normalnie.
Awatar użytkownika
FrancKa
Posty: 252
Rejestracja: wtorek 23 sie 2011, 12:19
Lokalizacja: Ruda Slaska

Post autor: FrancKa »

Polecam atramentowe firmy "Brother" - dobre wydruki tanie w eksploatacji a to chyba najważniejsze .
Trochę danych http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Bro ... omosc.html
Pionier 14000 )__( Turnigy TGY 9X P51 "Mustang"
Biedrona V929 , Trainerek U CAN FLY
ODPOWIEDZ