Problem z Canonem 5D MkII

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: IvanM »

piszu pisze:Okazuje się również, że jest to jeden z minusów przy testach MK III - brak poprawy autofocusa w trybie LV.
Dziwna sprawa, no ale co zrobić.
Nie piszu - tutaj mocno się mylisz. 5D wykorzystywany jest przez filmowców z racji faktu uzyskania bardzo małej głębi ostrości przy tak dużym przetworniku.
Mała głębia ostrości to kreatywne narzędzie a filmowiec, który potrafi ją wykorzystać nie pozwoli żadnemu autofokusu by mu do tego mieszał - co zresztą i tak by nie potrafił.
Profesjonalne kamery z reguły automatów nie posiadają. Filmowiec więc używa Follow Focus i automat w trybie LV jest mu zupełnie obojętny.
Awatar użytkownika
piszu
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 20:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piszu »

W sumie masz rację, zgadzam się.
Kilka lat, jakiś czas temu, z resztą sam się bawiłem amatorsko w filmy z kolegą i zawsze zależało nam na kamerze z focusem w pierścieniu (i mieliśmy taką! - na tamte czasy genialną - Panasonic NV-GS500 :lol: )
Archaeology - Never stop exploring!
W służbie: S800+WKM+AV200+Canon5d/Olympus E-PL3/FLIR E50 thermo cam
DJI F550+Naza V1 GPS na sprzedaż!
DJI Phantom 1 - papa!
Zenmuse H3-2D - na sprzedaż!
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

Może coś z tego się nada :
http://vp-systems.eu/camremote.html
http://www.gentles.ltd.uk/gentwire/focus.htm
Lekki Offtop, przymierzam się kupić canona G1 X czy tam będzie ten sam problem ?
Awatar użytkownika
piszu
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 20:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piszu »

Szczerze mówiąc, to nie sądzę, żeby w G1 był ten problem. To jest chyba mikro4/3, a jednak wszystkie aparaty poniżej 50D nie miały tego problemu.

Dodam, że spotkałem się z kolejną opcją operowania 5D, otóż serwo z zębatką na pierścień focusa i manualny focus na jednym z kanałów. Też można
Archaeology - Never stop exploring!
W służbie: S800+WKM+AV200+Canon5d/Olympus E-PL3/FLIR E50 thermo cam
DJI F550+Naza V1 GPS na sprzedaż!
DJI Phantom 1 - papa!
Zenmuse H3-2D - na sprzedaż!
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: IvanM »

piszu pisze: Dodam, że spotkałem się z kolejną opcją operowania 5D, otóż serwo z zębatką na pierścień focusa i manualny focus na jednym z kanałów. Też można
To ci przecież napisałem w pierwszym moim poście.
Takie systemy używa się często przy steadicamach. Ogólnie w filmie operator kamery ma z reguły ostrzyciela - który robi to po kablu lub coraz częściej radiowo.
ODPOWIEDZ