eLeReS-MAX

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
m_atrix
Posty: 186
Rejestracja: wtorek 11 cze 2013, 07:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Marcel

Post autor: m_atrix »

Nurtuje mnie kwestia tych przeprosin, o co chodzi?

Z innej beczki niezadowolenie jednej czy więcej marudów nie powinno powodować zarzucenia wartościowego moim zdaniem projektu.

W razie jakby coś trzeba było pomóc, służę zdolnościami manualnymi w zakresie lutowania także SMD, z oprogramowaniem układów tez powinienem sobie przypomnieć i dać radę pomóc, ile Willem to łyknie.
Pozdrawiam i miłego dnia życzę
KamilT
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

No panowie po pół roku przerwy pojawiły się RFM23BP 1W na aliexpress taniej bo po 14$ od sztuki więc może projekt się ruszy do przodu. Swoją drogą zamówię 2 sztuki jak by ktoś chciał to proszę o info.
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Post autor: gazor »

witam. Poproszę jedną szt. :-D

Jednak zrezygnuję. Przepraszam za kłopot. :oops:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 01 lip 2013, 19:19 przez gazor, łącznie zmieniany 1 raz.
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

profesor, Też bym sie pisał na sztukę.
W sumie przeróbka Orange LRS nie jest trudna. Wystarczy wywalić regulator 3.3V i dać jakiś lepszy 5V z kondziorkiem. Wgrać openlrsng i mamy nadajniczek 1W. Wszystko mieści się w pudełeczku JR.





Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Shaggee to Twój moduł ?
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Jak byście chcieli to kolega mi takie coś zaprojektował abym mógł sobie openLRS przetestować więc mogę na dniach wgrać openLRS, tylko odbiornika nie mam i muszę w KFC32 to zaimplementować, ale takie było założenie ;-) Moduł pasuje do t9x, jest na przetwornicy zatem można ustawić sobie 3.3V lub 5V i ma złącza na oba moduły. Jak by było zainteresowanie to kolega może tego poskładać więcej i/lub zrobić kilka PCB więcej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Post autor: gazor »

Jak dla mnie to rewelka. Chętnie wezmę dwie szt na testy.
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Marbalon fajna płytka ... ja byłbym chętny na samo PCB ewentualnie ze stabilizatorem ale żeby podłączenie Proc <> RFM było zgodne z RX openLRS lub eleresem... da rade?
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Tak aby było zgodne to było projektowane, a jak jest to się okaże ;-)
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Marcel

Post autor: marceli »

m_atrix pisze:Nurtuje mnie kwestia tych przeprosin, o co chodzi?

Z innej beczki niezadowolenie jednej czy więcej marudów nie powinno powodować zarzucenia wartościowego moim zdaniem projektu.
Absolutnie nie ma mnie za co przepraszać, sam ubolewam że miałem kolejny raz rację.

Btw to nie chodzi o niezadowolenie maruderów ale o firmowanie mianem "projekt forumowy" komercyjnego projektu o zamknietych źródłach i możliwościach używania, rozwijanego przez nierzetelną firmę.
Awatar użytkownika
m_atrix
Posty: 186
Rejestracja: wtorek 11 cze 2013, 07:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Marcel

Post autor: m_atrix »

marceli pisze: Btw to nie chodzi o niezadowolenie maruderów ale o firmowanie mianem "projekt forumowy" komercyjnego projektu o zamkniętych źródłach i możliwościach używania, rozwijanego przez nierzetelną firmę.
Jednym słowem jak nie wiadomo o co chodzi, rozbija się o kasę?

Dalej jestem dobrej myśli i czekam na szczęśliwy finał tego projektu, a jeśli będę mógł jakoś pomóc, podtrzymuje propozycje , proszę tylko dać znać.


Pozdrawiam i życzę miłego dnia
KamilT
p.s.
profesor pisze:Marbalon fajna płytka ... ale żeby podłączenie Proc <> RFM było zgodne z RX openLRS lub eleresem... da rade?
faktycznie zacna płytka... :-)
Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Re: Marcel

Post autor: jasiekbrej »

marceli pisze: Btw to nie chodzi o niezadowolenie maruderów ale o firmowanie mianem "projekt forumowy" komercyjnego projektu o zamknietych źródłach i możliwościach używania, rozwijanego przez nierzetelną firmę.
Marceli. Mógłbyś rozwinąć myśl, bo nie bardzo kumam o co w tym wszystkim chodzi :oops:

Czy to tylko zamknięte zródła są jedynym powodem ograniczającym rozwój projektu. A może tu zupełnie o coś innego chodzi? - sam już zdezorientowany jestem :-/ :oops:

Tak na marginesie dodam,że projekt ogólnie jest cacy i szkoda było by tyle roboty zmarnować.pozdr
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Znowu chcesz to drążyć?
Już mi się nie chce.
Mifau coś znów poobiecywał, znów nie udało mu się tego zrealizować, gratuluje, współczuję i pozdrawiam :)

ps. Mnie o nic nie chodzi, nie mam żadnych zysków ani strat związanych z tym.
Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

marceli pisze:Znowu chcesz to drążyć?
Już mi się nie chce.
Ok. Rozumiem. Także temat też odpuszczam sobie :-( pozdr.
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

Tyle jest systemów LRS na rynku, a wy robicie wyrzuty autorowi projektu, że go nie dokończył?
Źródła były na początku dostępne (te aktualne), ale jeśli projekt nie przypomina pierwowzoru, to został zamknięty, a koszt spędzonego czasu musi się zwrócić - to tylko moje zdanie.
W między czasie ktoś na forum próbował dołki kopać i produkować płytki PCB jeszcze zanim został w ogóle projekt finalnie ukończony.
To znaczyłoby brak jakiejkolwiek kontroli nad projektem. Ja wiem, taka miała być idea otwartego kodu, ale to się potem zmieniło.
Jednocześnie zaznaczam, że wątki o MAX i zwykłym mogą mi się mieszać.
Czytałem oba w całości, kilkaset stron...
ODPOWIEDZ