Lightworks

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
bluuu
Posty: 1707
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 15:01
Lokalizacja: Wwa

Lightworks

Post autor: bluuu »

Przez pewien czas szukalem czegos fajnego i na dodatek darmowego do skladania prostych filmikow i ..... znalazlem calkiem przyjemny KOMBAJN.

Program jak w tytule do niekomercyjnego uzytku jest darmowy a funkcjonalnosc ma niesamowita. Podobno na nim sa skladane nawet duze produkcje (pisze "podobno" bo tak twierdza autorzy ale i tak nie ma tego jak sprawdzic ;) )

Zaleta jest to ze program nie zajmuje "miliona giga" oraz sa ladne tutoriale video po ktorych obejrzeniu mozna sobie costam poskladac.

Dodatkowym atutem jest to ze da sie na nim pracowac nawet na "niehipermocnym" laptopie.

Program do sciagniecia tutaj:
http://www.lwks.com/index.php?option=co ... Itemid=189

tutoriale:
http://www.lwks.com/index.php?option=co ... Itemid=192
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

Nooo i o to mi chodzi, dzięki bluuu, biorę się za testy
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Właśnie, jak myślicie, co jest lepsze, ten Lightworl, czy to od gopro: http://www.gopro.com/software-app/cineform-studio ?
Konrad
wisnia
Posty: 87
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 21:13
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: wisnia »

tez postanowilem przetestowac programik wyglada na dość prosty:)
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Moim zdaniem najprostszym programem w obsłudze a zarazem z mnóstwem efektów i pluginów jest Sony Vegas. Ten program jest intuicyjny a na youtubie jest mnóstwo tutoriali :-)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Moim zdaniem najprostszym programem w obsłudze a zarazem z mnóstwem efektów i pluginów jest Sony Vegas.
Darmowy?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
dalen
Posty: 45
Rejestracja: czwartek 24 lut 2011, 19:27
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: dalen »

Fajny programik, chyba fajny bo jakoś nie mogą mi przesłać linku aktywacyjnego. Już na dwa konta próbowałem. :-?
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Verid pisze:
Moim zdaniem najprostszym programem w obsłudze a zarazem z mnóstwem efektów i pluginów jest Sony Vegas.
Darmowy?
Teoretycznie płatny a praktycznie darmowy bo każdy może go zcrackować :-)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Toretto to pirat :-P
Konrad
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Kiedyś kupię... :-P :mrgreen:
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
PROTON
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2011, 20:03
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Lightworks

Post autor: PROTON »

bluuu pisze:Podobno na nim sa skladane nawet duze produkcje (pisze "podobno" bo tak twierdza autorzy ale i tak nie ma tego jak sprawdzic ;) )
Profesjonaliści używają AVIDa: http://www.avid.com/US/
Awatar użytkownika
Stufido
Posty: 253
Rejestracja: niedziela 25 mar 2012, 19:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Stufido »

AVID ma wysokie wymagania sprzętowe. Aby chodził płynnie i w miarę szybko, musi byc duuużo RAMu i dobry procek (i7 3g). Jego wewnętrzny mechanizm renderingu jest kłopotliwy i potrafi nieźle wkurzyć (z resztą już w Pinnacle Studio to było dołujące, myślałem iż po przejęciu Pinnacla przez Avid coś poprawią; skończyło się na wypuszczeniu Avid Studio 1.0 i oddaniu tego badziewia ostatnio do Corela. Oni pewnie to zaorają bo mają swój produkt dla tej grupy docelowej, choć może pomyślą nad czymś co połączy mocne strony obu tych edytorów). Fajny jest oczywiście Vegas, ale i Edius. Osobiście próbowałem chyba większości programów do NLE i każdy ma coś fajnego, czasami wręcz unikalnego, za to powala w innym miejscu i chciałoby się mieć je wszystkie. PowerDirector 11, Corel Videostudio X5, Magix czy nawet Serif mogą się przydać do b.szybkiego zrobienia prostego materiału. Jak komuś b.zależy na w miarę profesjonalnych efektach pozostaje kombajn Adobe AE + Premiere. Dla osób chcących popróbować polecam na początek Adobe Premiere Elements, daje całkiem fajne rezultaty. No a mnogość dodatków do Ado jest imponująca: )
Zainteresowanych zapraszam w sprawach wymiany doświadczeń bądź dodatków na PW: )
Nigdy nie jest za wcześnie, by zacząć coś fascynującego!
Awatar użytkownika
Witchman
Posty: 53
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 09:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lightworks

Post autor: Witchman »

PROTON pisze: Profesjonaliści używają AVIDa: http://www.avid.com/US/
Taaa..... znaczy jestem nieprofesjonalny bo Avida media composer`a wyokniłem i pracuję na Sony Vegas 12 Pro, starym Pinnacle Liqid 7, i sporadycznie FinalCut Pro (nie lubię makówek :evil: ) a zaczynałem na czterech U-maticach spiętych stołem edycyjnym. Tyle że to ostatnie było 30 lat temu 8-)
Jak materiały są popaprane a klient uparty żeby klikać na FinalCut czy właśnie nie najnowszym Avidzie to czasami nawet w Windows Movie Maker trzeba wstępnie obrobić żeby te programy zobaczyły w ogóle materiały. Nie jest ważne na czym się pracuje, ważne żeby efekt finalny był dobry i soft legalny - ktoś go napisał a to tez kosztuje.
Awatar użytkownika
eF-Pe-Fał
Posty: 91
Rejestracja: niedziela 02 gru 2012, 23:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: eF-Pe-Fał »

jesli macie czas i checi, to polecam pobawienie sie w nauke Premiere Pro, bo jak sie juz ogarnie zasadedzialania, to leci z górki i daje mnóstwo mozliwosci :)

<pardon za brak czesci PL znaków, ale mam na lapku cos zle ustawione i tylko ó i ł mi działa>
Nie żyjemy by latać...
Latamy by żyć!
Awatar użytkownika
crash
Posty: 103
Rejestracja: poniedziałek 21 sty 2013, 18:48
Lokalizacja: Kłodzko/Gent

Post autor: crash »

niedawno pobralem sony vegas i za cholere on intuicyjny nie jest... nigdy predzej nie bawilem sie w video i obrobki i nie mam doswiadczenia, moze stad moje problemy. zawsze grzebalem sie tylko w zdjeciach.
sprobuje jeszcze jakies inne programy, narazie moge powiedziec ze movie maker jest intuicyjny bo go rozkminilem i zrobilem dwa proste filmiki - do zasmiecania yt mogloby wystarczyc ale zeby pochwalic sie znajomym na "fejsie" to juz trzeba cos mocniejszego...
ktory z powyzej wymienionych programow jest trudniejszy od movie makera a latwiejszy od vegas?
pozdro
ODPOWIEDZ