Dziwne zachowanie LR Thomasa Scherrera

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

wlodek1
Posty: 23
Rejestracja: piątek 27 maja 2011, 21:17
Lokalizacja: Toruń

Dziwne zachowanie LR Thomasa Scherrera

Post autor: wlodek1 »

Jest to mój pierwszy wpis na forum tak więc witam wszystkich. Dzisiaj po zbindowaniu odbiornika Thomasa zauważyłem dziwne zachowanie podłączonych do niego serw. Otóż serwa w zakresie od neutrum do maksimum w "jedną stronę" (chodzi o ruch drążka aparatury) zachowują się całkowicie normalnie, natomiast ruch od neutrum w stronę przeciwną odbywa się "skokowo" (brak w nim płynności odpowiadającej ruchowi drążka radia). Od razu napiszę, że dzieje się to na każdym kanale a serwa zostały wytestowane na testerze i nie wykazują żadnych dziwnych zachowań. Nadajnik Thomasa podłączony jest pod JR 11X, nadajnik Thomasa to wersja 6, odbiornik 12 kanałowy LR z diversity. Jeżeli ktoś z Was spotkał się już z takim zjawiskiem prosze o rady bo nie do końca wiem co w tej chwili zrobić.
Pozdrawiam
Włodek
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

zwiększ end/pointy na te kanały w radiu i spróbuj.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: emzet »

Ja miałem podobną sytuację na DL, z tym że u mnie serwa "skakały" w dwie strony. Trzeba było odnowa odpalić Tx i Rx i wtedy zaskakiwało. Dopiero wymiana aparatury pomogła. Bo okazało się że problem leżał po stronie T9X, a dokładnie sygnał PPM świrował.
wlodek1
Posty: 23
Rejestracja: piątek 27 maja 2011, 21:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: wlodek1 »

Zwiększenie endpointów nic nie zmienia i serwa "skaczą" bez względu na ustawioną wartość.
TX i RX wyłączane wielokrotnie i jak dotychczas brak jakichkolwiek zmian w zachowaniu.
Pozdrawiam
Włodek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Spróbuj dać rezystor 10kΩ między PPM a + bo może rzeczywiście słabo podciągnięty ten sygnał wychodzi z aparatury do TLRSa
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
wlodek1
Posty: 23
Rejestracja: piątek 27 maja 2011, 21:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: wlodek1 »

Napisałem do Thomasa opisując mu (tak mi sie przynajmniej wydaje :lol: ) zachowanie serw i poczekam na jakąś odpowiedż. Jeżeli do jutra nie będzie odzewu to zrobię próbę z rezystorem. Co prawda mam niejakie obawy związane z "próbą rezystorową" ale na zdrowy rozum szczególnie niebezpieczna nie powinna być.
Pozdrawiam
Włodek
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

ja gdy dawałem taki rezystor to system przestawał działać, no ale puszczałem sygnał z futaby. Może ten ppm jakiś dziwny.. Ustaw 8 kanałów na początek, może LRS Thomasa ma problem z przeanalizowaniem ramek czy czegoś tam...
wlodek1
Posty: 23
Rejestracja: piątek 27 maja 2011, 21:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: wlodek1 »

Doczytałem się na stronie Thomasa, że dosłownie parę dni temu wypuścił nowy firmware do TX, który podobno ma niwelować problem z różnymi ppmami w tym również dynamicznym ppm. Pozostaje jednak zagadnienie updateu tego firmwaru. Gdy zajrzałem do opisu tego co trzeba sobie wykonać aby updatować firmware, to wydaje mi się to dość mocno skomplikowane. Czy ktoś z Was koledzy robił update firmwaru w TX Thomasa?
Pozdrawiam
Włodek
piotr
Posty: 269
Rejestracja: piątek 23 kwie 2010, 23:40
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: piotr »

O ile się nie mylę problem spowodowany jest długoscią przerwy synchronizacyjnej PPM .Za długa lub za krótka .
Którą masz wersję TX Thomasa. W wersji 6,0 są wyprowadzone ścieżki do programatora.
Pozdrawiam Piotr
wlodek1
Posty: 23
Rejestracja: piątek 27 maja 2011, 21:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: wlodek1 »

Mam wersję 6 tyle że nie mam programatora.
Pozdrawiam
Włodek
Kosmo!
Posty: 375
Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 19:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kosmo! »

...
Ostatnio zmieniony środa 26 gru 2012, 23:01 przez Kosmo!, łącznie zmieniany 1 raz.
wlodek1
Posty: 23
Rejestracja: piątek 27 maja 2011, 21:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: wlodek1 »

Kosmo, mój odbiornik będzie montowany do samolotu a więc Twoje doświadczenia z Idlem w heliku nie zanadto przenoszą się do moich zastosowań. Tak jak pisałem w pierwszym poście, używam JR 11X nie Futaby. Problem chyba polega na rozbieżnościach w ppm, tak przynajmniej na razie mi się wydaje. Jest ponoć nowy firmware do TX ale pozostaje otwarta kwestia jak go wgrać.
Pozdrawiam
Włodek
piotr
Posty: 269
Rejestracja: piątek 23 kwie 2010, 23:40
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: piotr »

Do padów trzeba podlutowac kable programatora . Nie pamiętam jaki procek tam siedzi ale jutro sprawdze . Thomas wysłał Ci nową wersję softu?
Jesli tak to podeślij przetestuję na moim TX
Pozdrawiam Piotr
wlodek1
Posty: 23
Rejestracja: piątek 27 maja 2011, 21:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: wlodek1 »

Trzeba jeszcze podlutować LED z rezystorem (chyba sygnalizacja transmisji). Nowej wersji softu jeszcze nie mam bo Thomas póki co się nie odzywa. Gdy tylko dostanę jakąś odpowiedż to dam znać.
Pozdrawiam
Włodek
Awatar użytkownika
HaNsKlOsS
Posty: 492
Rejestracja: środa 14 kwie 2010, 20:11
Lokalizacja: Oberschlesien

Post autor: HaNsKlOsS »

TX V4 też mozna upgradować?
|PROTOS CARBON AC3X|T-Rex 450 BEASTX FBL|Ritewing Zephyr..|TLRS 433|MK DJI
ODPOWIEDZ