Enkodery,dekodery,sumatory ppm

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Ja mam pecha chyba albo ciągle pod górkę.

Dostałem ten dekoder ale po podłączeniu wszystkiego nie działa tzn na wyjście pwm dałem regulator i on się nie loguje. PO podłączeniu 12V do dekodera zapala się dioda na odbiorniku co sygnalizuje że sygnał z nadajnika jest, kanał 1 i 2 zwarłem by uzyskać na tym 8 kanale ppm .

Podpinam pakiet pod regulator i nie chce się zalogować. Wepnę serwo to na początku ruszy się o jakiś kąt i nic stoi, mogę nim swobodnie kręcić . Ma ktoś jakiś pomysł ?

W programie konfiguracyjnym mam ustawione że max ch ppm 8 . S-Bus nie jest zaznaczone więc na ch8 jest sygnał ppm .
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Czy ktoś miał taki przypadek ? Czy zmiana softu w eLeReS'ie może pomóc ? Jak dobrze pamiętam mam 15. Chciałbym tego uniknąć bo wszystko już zapakowane w za ekranowanych puszkach ;/
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Wymień soft a przy okazji wyprowadź sobie złącze do programowania z tych swoich pancernych puszek....zawsze coś tam Miś poprawia od czasu do czasu...np obecnie poprawił coś co Tobie może pomóc czyli poprawiony PPMsum z eLeReS'a.
1.15 to soft zabytkowy weź to zmień :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Zmieniłem soft na najnowszy nadal to samo, regulator się nie loguje tak jak by sygnał nie dochodził do regulatora. Sprawdziłem jeszcze bez dekodera na normalnym odbiorniku bez włączonego ppm czy regulator z silnikiem na pewno działają no i działają...

Wszystkim użytkownikom tego dekoder udało się go uruchomić od strzała ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Toretto,
Po pierwsze zlutowałeś zworkę polaryzacji (-) na sumatorze ?
Po drugie zlutowałeś zworkę wyboru potencjometr/rezystor (po drugiej stronie płytki) na sumatorze ?
Po trzecie ustawiłeś potencjometr regulacji zgodnie z procedurą jeśli zworkę zlutowałeś w pozycji "potencjometr" ? (procedura była tu podana)
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

miś pisze:Toretto,
Po pierwsze zlutowałeś zworkę polaryzacji (-) na sumatorze ?
Po drugie zlutowałeś zworkę wyboru potencjometr/rezystor (po drugiej stronie płytki) na sumatorze ?
Po trzecie ustawiłeś potencjometr regulacji zgodnie z procedurą jeśli zworkę zlutowałeś w pozycji "potencjometr" ? (procedura była tu podana)
Oczywiście Miś nic z tego co napisałeś nie zrobiłem :lol: :mrgreen: Dekoder dostałem w poniedziałek i próbuje coś z nim zrobić, widzę że są zworki jakieś ale nie wiem do czego poszczególne służą . Nie znalazłem w tym obszernym wątku jakiejkolwiek wzmianki na temat tych zworek. Zabieram się za przekopywanie tego wątku. Jakby ktoś pomógł to się nie obrażę.. :lol:
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Oczywiście Miś nic z tego co napisałeś nie zrobiłem :lol: :mrgreen:
No to dekoder zachowuje się poprawnie, czyli nie działa bo nie może :mrgreen:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Wszystkie zworki zlutowałem tak jak mają być. Najpierw zlutowałem zworkę na RES ale dekoder nie dawał oznak życia, potem zlutowałem POT i serwo cały czas szaleje w którą stronę bym nie kręcił to serwo szaleje..tylko i wyłącznie jak przekręcę potencjometr maksymalnie w lewo to przestaje szaleć ale znowu nie reaguje na ruchy drążka .
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

Czy jakaś dobra dusza mogłaby podać linki do podzespołów?
Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

Panowie, czy w AVT można dostać pasujący kondensator tantalowy?
Czy ktoś mógłby rzucić okiem i sprawdzić czy się zgadza? 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Post autor: ReMo »

Wszystkie kanały mi chodzą oprócz 1 kanału.

Co mogę jeszcze zrobić.. Potencjometrem ustawiam i nic nie daje.
Serwo na 1 pinie szaleje.
EPA mam ustawiona na ful.
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Post autor: waszka »

...mam to samo z eLeReS-em i ER9X, ale to i tak duzo lepiej po poprawce Misia 1.16c do eLeReS-a, teraz tylko jeden kanal, ktory mozna pominac bo i tak mamy do wyboru jeszcze 11CH...mi to wystarczy...
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Post autor: ReMo »

Teraz działa wszystko do pewnego czasu, potem serwa zaczynają szaleć po jakiś 5 min.
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

Panowie, czy ktoś uruchomił enkoder? 130 sztuk rozeszło się migiem i tylko kilka osób próbowało go uruchomić?

Ja swoją płytkę polutowałem, podłączyłem i zadziałało od strzała - testowane z HK OpenLRS na sofcie OpenLRSng - jak na razie testowane tylko 5 kanałów - bez żadnych problemów.

Co ciekawe Oryginalny OpenLRS'owski soft (1.12) w ogóle nie dogaduje się z enkoderem.
Aha, jakby ktoś chciał podłączyć OpenLRS'a to ma on ujemny PPM.
arctus1
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 22 maja 2012, 09:02
Lokalizacja: Kraków

Post autor: arctus1 »

Panowie czy toto ustrojstwo da się przestawić w drugą stronę, potrzebuję zamienić sygnały z odbiornika na PPMsum?
ODPOWIEDZ