Brushless gimbal

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: Brushless gimbal

Post autor: Manix »

Ma ktoś może pidy do Kontrolera kukiego na alexie pod gopro bo ja niestety wszystko wykasowałem przez nieuwagę i teraz już siedzę cały dzień na ustawianiu, bym był bardzo wdzięczny za podanie mi optymalnych pidów.
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
macior
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 30 lip 2015, 19:58

Re: Brushless gimbal

Post autor: macior »

Gdzie szukać rozwiązania na temat tego iż po skierowaniu potencjometrem gimbala w dół (tilt) nie chce później już wrócić ? 3 dni walczyłem z łącznością nadajnika z phantomem teraz znów problem z gimbalem.

Tarot t-2d z płytką tarota + Phantom P1.1.1

Druga sprawa to zakres regulacji, wymieniłem wajchę z tyłu nadajnika na potencjometr wg. zaleceń użytkowników z internetu, z tym że regulacja nie odbywa się na całym zakresie potencjometru tylko w pewnej jego części , z wajchą było tak samo ,a właśnie dla tego ją zmieniłem. Mam ustawione 0 do -85 zakres regulacji, czy to może dlatego że potencjometr odpowiada pełnemu zakresowi ,a ja go ograniczyłem do takiego zakresu? jest możliwość żeby ustawić go tak aby na całym zakresie poruszał się od 0 do -85 ? wtedy byłby dokładniejszy.
Mrozu
Posty: 13
Rejestracja: sobota 25 lip 2015, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brushless gimbal

Post autor: Mrozu »

Witam. Czy jest ktoś z Warszawy kto by mi pomógł z ustawieniami gimbala? Kupiłem ten z linku ponizej:

http://abc-rc.pl/Gimbal-Brushless-HSM-2208B

I zarówno na fabrycznych ustawieniach jak i na jednych sciagnietych z forum zachowuje się tak:

https://m.youtube.com/watch?v=k0Dw4e-sKno

Generalnie cały czas lekko drzy w pionie, nie trzyma idealnie poziomu i jak krece potencjometrem na radiu to gimbal nie pracuje w całym zakresie pracy potencjometru np. Nie mogę go ustawić pionowo w dół.

Pomoże mi ktoś z Warszawy bo juz nie daje sobie z nim zupełnie rady.
Syma X5C
DJI F550
atta
Posty: 23
Rejestracja: sobota 07 mar 2015, 21:37

Re: Brushless gimbal

Post autor: atta »

Panowie potrzebuje pomocy

Zakupiłem gimbal brushless hsm-2208b
podłączyłem go do naza m lite do portu F2, w asistance jest ON, nachylenie w osi pitch działa z apki poprawnie, tylko strasznie nim trzesie podczas lotu z kamerką sj4000 ustawienia w simplebgc są oryginalne nie wiem jak ustwić te PID-y i Power. Oglądałem różne poradniki i przepisywałem te dane i próbowałem latać ale chwile jest stabilny a zaraz go zaczyna trząść. Może Wy byście się podzielili waszymi ustawieniami tego gimbala ponieważ już nie wiem co mam dalej robic.

Dji f450
motor emax mt2216
naza m lite gps
esc dji 30a opto

kopter wyważony śmigła także.
Pomocy
maca111
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 11 wrz 2011, 11:07
Lokalizacja: Radomsko

Re: Brushless gimbal

Post autor: maca111 »

I kolejny z problemem :D Przewertowałem wiele kart robiłem wszystko co było możliwe i nadal nic :-? . Na początku deinstalowałem urządzenia z menadżera urządzeń wraz z usunięciem sterowników po czym zainstalowałem CDM 2.08.24 WHQL Certified32bit. Po wejściu do GUI Brugi niby jest ze się połączyła płytka z komputerem, jednak po przylutowaniu imu nic nie zmienia się na wykresach. Przy próbie wgrania softa przez arduino wyskakuje błąd (Ustawienia na arduino - arduino pro/pro mini ATmega328 5V 16mhz programator USBasp)
Obrazek
płytka fpc-community by martinez
Jeśli ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać proszę o pomoc :mrgreen:
ODPOWIEDZ