co i gdzie kupować w kwestii zestawu TX/RX na 1.2 GHz

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Ptasiu

Post autor: Ptasiu »

Wszystko fajnie tylko słyszałem, że to już nie to co kiedyś i nie są rewelacyjne a niektóre wręcz kiepski. Może ktoś miał te nowe i może się wypowiedzieć?
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

sajgon pisze:
Jakość obrazu więcej niż zadowalająca, lepsza niż z nadajnika lawmate (który akurat jest uszkodzony chyba albo odstrojony - dzwięku nie łapie)
ciężko o lepsze porównanie... jak porównywać sprawny nadajnik z zepsutym ;)
Porównuję dwa nadajniki w stanie oryginalnie fabrycznych, w jakim je dostałem ze sklepu. Trudno mi powiedzieć, czy lawmate jest uszkodzony, jeśli tak to źle o nim świadczy i potwierdza opinię o niskiej ostatnio jakości.

Dodam, że miałem od 2009 roku lawmate 1W na 2,4Ghz - ten był bez zarzutu.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Ptasiu pisze:Wszystko fajnie tylko słyszałem, że to już nie to co kiedyś i nie są rewelacyjne a niektóre wręcz kiepski. Może ktoś miał te nowe i może się wypowiedzieć?
Takie opinie słyszałeś o odbiornikach? Z tego co tu wypisujemy mowa była o degradacji jakości nadajników LawMate a Ty pytałeś o odbiornik w poprzednim poście.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Ptasiu

Post autor: Ptasiu »

Ogólnie słyszałem o LawMate więc się chce dokładnie dowiedzieć, od tych co mają i używają.
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

marceli pisze:
sajgon pisze:
Jakość obrazu więcej niż zadowalająca, lepsza niż z nadajnika lawmate (który akurat jest uszkodzony chyba albo odstrojony - dzwięku nie łapie)
ciężko o lepsze porównanie... jak porównywać sprawny nadajnik z zepsutym ;)
Odpisywałem wam często na PW i na forum, że nadajniki LM odbiegają znacząco od tych starych wersji na których zaczynaliśmy zabawę i to również z kanałem dźwięku który zaczynał pełnić ważną rolę gdy zaczynały pojawiać się pierwsze trakery .

Sam zrezygnowałem z ich nadajników gdy ukazała się pierwsza wadliwa seria , niestety nie przełamałem się żeby testować ich kolejny wynalazek więc nie pomogę .
I tak skończysz na LawMate
lupus
Posty: 63
Rejestracja: poniedziałek 17 cze 2013, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lupus »

Pomóżcie, chcę kupić zestaw TX/RX z tego co wyczytałem w tym temacie dobry powinien być ten FPV 1.2G 8CH 800mw Wireless AV Transmitter And Receiver. Wcześniej znalazłem BEV 1.3G 800mW ale różnica chyba jest głównie w obudowie i cenie.
Na razie będę latał na frsky(później może eLeReS) więc pewnie będzie potrzebny filtr low pass, czy ten FPV 1.4g Machine Low Pass Filter 1.2g Transmitter da radę?
Model to quadro 450.

edit:
może zestaw na 5.8, kopterem nie będę latał na 10km. Bardzo podobają mi się rozwiązania takie jak to
user6000
Posty: 183
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: user6000 »

Hmm, może przydałoby się jakieś odświeżenie pierwszego Posta? Bo ostatnia aktualizacja z 1,5 lat temu i nie mam pewnosci czy tamto najlepsze jest wciaz najlepsze.

Przeczytalem caly wątek ale nie mam pewności co do mądrości ludowej, gdzie jest "dobry" układ a gdzie niedobry :)

Pretty please?

Osobiście szukam do coptera, na średnie dystanse (0-3km) czyli rozumiem ze interesuje mnie 5.8G

http://www.goodluckbuy.com/5-8g-video-a ... range.html

Chyba że 2W :)
http://www.goodluckbuy.com/5-8g-fpv-2w- ... r-kit.html

Ale dlaczego nie to?
http://www.goodluckbuy.com/fpv5802-5-8g ... ystem.html


Bo to to jakis overpower 1.2G, ale moze?
http://www.goodluckbuy.com/1-2g-1-5w-wi ... ssion.html
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: volender »

a jak to jest ze stabilnością obrazu.
W rozsądnych odległościach obraz jest jak żyleta,
czy powiedzmy kilka sekund jest, potem 1 sek. braku obrazu (który może się równać Blue screenowi), i tak w kółko?

Właśnie testowałem sobie Foxa 800 z banggood, nadajnik postawiłem na płocie, i odchodziłem z odbiornikiem, przy jakiś 300 metrach obraz zaczął się czasem urywać. Co prawda blisko linii prostej między tx-rx było kilka drzew, i mam na razie standardowe baciki, ale miałem nadzieję, że w takiej odległości (<500m) nie będzie żadnego problemu z zasięgiem na 1.2GHz.
Tx i rx zasilałem ze świeżych lipoli 3s.
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Mój foxik zakupiony w GLB, działał podobnie, gdy pierwszy raz go uruchomiłem. Standardowe baciki, odbiornik w domu, a nadajnik w samochodzie odległość z jakikolwiek obrazem nie była większa niż 150m, prawda taka że te parę drzew to już dobry osłabiacz sygnału, w moim przypadku ściana. Wymień anteny na koniczynki, redukuje to dziury w sygnału (śnieżenie, zmiana kolorów, czarne plamy), standardowo robię na nich do 4km.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: volender »

Miałem nadzieję, że jak nie będę oczekiwał za wiele (tak do 1-2km), to dam radę na bacikach. Kończynki są super, tylko do 1.2ghz, to już są prawdziwe 'Kończyny" ;-).

Ale dzięki w każdym razie, czyli nie mam się co obawiać, że trafił mi się kiepski egzemplarz, i mogę zerwać plomby, żeby zobaczyć, co w środku siedzi ;-D ;)
Awatar użytkownika
Sparky
Posty: 252
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 18:33
Lokalizacja: Michałowice

Post autor: Sparky »

Dzisiaj zrobiłem test na 1,3GHz na standardowych antenach. Nadajnik z HK http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=25327 . Odbiornik 13kanał z zestawu z Aliexpress http://www.aliexpress.com/snapshot/223505023.html .
Nadajnik w domu około 1,5m od okna (zamknięte 2szybowe) na parterze. Odbiornik w samochodzie antena standard. odjechałem 300m - piekny obraz, 400m i straciłem obraz raptownie (coś się przebijało, ale była lipa). Wyjąłem odbiornik na dach samochodu i obraz żyleta bez zakłóceń i odbić. Dalej nie sprawdzałem. RSSI z ELERESA na poziomie 50%. Antena inv vee. a nadajniczek GP.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi."

Albert Einstein
Bober
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 10 lis 2013, 19:53
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Bober »

Jestem zainteresowany ale słyszałem że podobno Fox1.2ghz gryzie się z 2.4ghz frsky rc. Prawda to?? :?:
Awatar użytkownika
Sparky
Posty: 252
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 18:33
Lokalizacja: Michałowice

Post autor: Sparky »

Bober pisze:Jestem zainteresowany ale słyszałem że podobno Fox1.2ghz gryzie się z 2.4ghz frsky rc. Prawda to?? :?:
Zauważ że 2,4GHz to harmoniczna z 1,2GHz, więc musi sie gryźć. No chyba że zainstalujesz filtr dolnoprzepustowy na nadajniku 1,2GHz. i (lub ) górnoprzepustowy na 2,4GHz , tak by CI puścił tylko to co powyżej 2GHz.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi."

Albert Einstein
Bober
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 10 lis 2013, 19:53
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Bober »

A co lepsze lawmate 500mw czy fox 800mw oczywiscie 1.2ghz
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Latam na frsky'ju z fox'em 800, mam zamontowany filtr dolnoprzepustowy i bez dopałki zasięg w granicach 1500m do 2000m w zależności od propagacji.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
ODPOWIEDZ