Burze słoneczne !!!

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

patryk0490
Posty: 82
Rejestracja: wtorek 08 lip 2014, 14:36
Lokalizacja: Konin

Post autor: patryk0490 »

A czy wczoraj ktoś z Was zauważył większą aktywność Słońca? Latać nie próbowałem ale radio i tv przez jakiś czas nie działały...
Phantom v1 - no cóż...
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fiszbin »

patryk0490 pisze:A czy wczoraj ktoś z Was zauważył większą aktywność Słońca? Latać nie próbowałem ale radio i tv przez jakiś czas nie działały...
Bo za prąd się płaci :p
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
patryk0490
Posty: 82
Rejestracja: wtorek 08 lip 2014, 14:36
Lokalizacja: Konin

Post autor: patryk0490 »

Fiszbin pisze:
patryk0490 pisze:A czy wczoraj ktoś z Was zauważył większą aktywność Słońca? Latać nie próbowałem ale radio i tv przez jakiś czas nie działały...
Bo za prąd się płaci :p
Osz Ty fakt! - po terminie jestem. :oops: Ale że do radia w samochodzie też się dobrali...hmm
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Nic wczoraj nie było:
http://www.n3kl.org/sun/noaa.html
patryk0490
Posty: 82
Rejestracja: wtorek 08 lip 2014, 14:36
Lokalizacja: Konin

Post autor: patryk0490 »

Niewiele rozumiem z tych wykresów. Ma ktoś może jakieś z dnia kiedy była podwyższona aktywność - chciałbym porównać.
Phantom v1 - no cóż...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Nie ma co rozumieć - jak jest podwyższona aktywność to słupki są na żółto a w przypadku burzy słonecznej są na czerwono.
Ten wredny...
patryk0490
Posty: 82
Rejestracja: wtorek 08 lip 2014, 14:36
Lokalizacja: Konin

Post autor: patryk0490 »

Verid pisze:Nie ma co rozumieć - jak jest podwyższona aktywność to słupki są na żółto a w przypadku burzy słonecznej są na czerwono.
A więc wynika z tego, że wczoraj jednak coś się działo...może i niewiele ale jednak.
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę..bo być może temat przerósł moje IQ :oops:
Phantom v1 - no cóż...
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

patryk0490 pisze:A więc wynika z tego, że wczoraj jednak coś się działo...może i niewiele ale jednak.
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę..bo być może temat przerósł moje IQ
nic się nie działo, patrz na to:
Obrazek

oczywiście obrazek zmienia się dynamicznie i za dwa dni mój wpis może być nie aktualny.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
patryk0490
Posty: 82
Rejestracja: wtorek 08 lip 2014, 14:36
Lokalizacja: Konin

Post autor: patryk0490 »

Verid pisze:jak jest podwyższona aktywność to słupki są na żółto a w przypadku burzy słonecznej są na czerwono.
zybyzy, dzięki za uświadomienie... :-P
Mój daltonizm osiągnął właśnie szczyt!
Phantom v1 - no cóż...
prompt
Posty: 106
Rejestracja: środa 15 sty 2014, 18:01
Lokalizacja: Świecie

Post autor: prompt »

patryk0490 pisze:A czy wczoraj ktoś z Was zauważył większą aktywność Słońca? Latać nie próbowałem ale radio i tv przez jakiś czas nie działały...
Grzebali coś przy nadajnikach. U mnie też niedawno od rana do późnego popołudnia tylko radio z twarzą można było odebrać. Jak się w samochodzie nasłuchałem, to przez dwa dni aureola nad głową mi świeciła... :lol: Ale już mi lepiej ;-)
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Baqsthc »

zybyzy, a może by wkomponować ten wykresik na górze forum? Na prawo od Loga albo koło awatara, fajnie dodatek, i przydatny pewnie, wstanie taki forumowicz o 7 rano. Z kawą siądzie do kompa zobaczyć kto znów ma problemy z Nazą, i przy okazji zobaczy czy można latać czy lepiej nie :D
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

Baqsthc była taka propozycja, ale nie doczekała się aprobaty starszyzny :mrgreen:
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

Wszyscy macie po trochę racji,
bo po pierwsze latać to trza umić ;) ciągłe latanie w gps rozleniwia i potem zdziwienie gdy trzeba się ratować bez wspomagania.

A druga rzecz to istotnie aktywność słoneczna ma kolosalny wpływ na jakość sygnału gps i to akurat nie wnoszę z modelarstwa ale z pracy z geodezyjnymi systemami o mm dokładności która może przejść w metrową w niekorzystnych okolicznościach przyrody. Do tego też dochodzą kwestie geometryczne czyli rozkład satelit (tzw. PDOP) i pogoda na ziemi.
Po coś powstały gps mission plannery ale osobna kwestia jest czy to ma wpływ na zastosowania modelarskie gdzie dokładność w granicy 1 m nie jest niczym szczególnie niebezpiecznym...(?)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Patryk - jak chcesz zobaczyć wariacje słoneczne na wykresie to teraz masz szansę. Właśnie coś się dzieje...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Arche
Posty: 164
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Arche »

jak sprawdzałem dziś z rana prognozę w serwisie
http://www.n3kl.org/sun/noaa.html wykres był w kolorze żółtym,zaryzykowałem lot phantomem.
Nie świadomy wylatałem 2 pakiety,po czym bezpiecznie wylądowałem swojego "Białego kruka"
Dopiero po fakcie wykres zmienił kolor na czerwony "storm!!!" uffff na szczęsćie nic sie nie stało.
ALIEN 5" | REPTILE CLOUD 149 | SKY SURFER 2000 | EASY GLIDER PRO
ODPOWIEDZ