Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kuczy »

od wersji softu 2.3 masz odpowiednio:

1.Add option of High/Low bitrate:
1080P/60fps from 24Mb to 36Mb
2.5K from 24Mb to 28Mb
4K:from24Mb to 29Mb

chyba musisz kupić nową kartę albo przynajmniej ustawić Data rate na: LOW. - ale spokojnie - wielkiej straty na jakosci nie ma
Awatar użytkownika
YesSon
Posty: 21
Rejestracja: środa 13 sty 2016, 10:34
Lokalizacja: Dublin

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: YesSon »

Sorki pomyliłem jednostki, karta ma odczyt 21MB/s a zapis 15MB/s. Sprawdzałem na innych kartach, jest to samo.
Firefly 6s jeżeli karta jest za słaba wyświetla komunikat "card speed low". Więc karta na pewno odpada. Pobawię się ustawieniami, może coś znajdę.


Edit:
Przejrzałem jeszcze raz instrukcję obsługi i BINGO. Miałem włączoną opcję WDR. Funkcja nie jest wskazane w słoneczne dni, bo właśnie mogą powstawać prześwietlenia...
Nagrałem parę minut filmu i brak prześwietleń.

Problem rozwiązany :-)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kuczy »

Dobrze wiedzieć :)

Ja ogólnie ustawiam tak:

Rozdz: 1080 60p
WDR: Off
ISO: 1600
Sharpness: LOW
Color: standard
e/v: low edit: info na dole

wydaje mi się celowe WYŁĄCZANIE wszystkich "polepszaczy" jak np color: vivid - w programach do edycji są te same opcje działające lepiej lub z większą ilością ustawień.
a jakie wy macie ustawienia na których obraz jest najlepszy ???

edit:
ps - wydaje mi się, że coś filmy są teraz ciemniejsze. zawsze miałem ev:low - poniżej mały sampel na obecnym sofcie:
- niestety "obróbka" w windows movie maker - nie mam nic porządniejszego w pracy.




----------------------------------------------------------
edit: Jako, że pogoda się bardzo poprawiła a pracuję 200m od zatoki... ;) - to taki mały "sampel" z pozdrowieniami znad morza
(plik bezpośrednio z karty - ustawienia jak na poprzednim filmie, EV: HIGH (chyba najlepiej))


trochę wieje :D - ale już wiosennie
Skareb89
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 03 sty 2016, 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Skareb89 »

Nowa wersja oprogramowania w drodze:
https://www.youtube.com/watch?v=Ld4TmkVZpQI
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kuczy »

Skareb89 pisze:Nowa wersja oprogramowania w drodze:
znaczy - co masz na myśli ?
2.4 już ściągnąłem, zmienili link na stronie producenta (na google drive) ale nie działa - chyba że wiesz coś więcej niż ja
Skareb89
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 03 sty 2016, 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Skareb89 »

A sorry nie widziałem wcześniejszej strony, już wgrałem soft 2.4, ale różnic nie widze żadnych, jak Wasze odczucia?
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Lotnik54 »

Kuczy, z tym iso to pojechałeś na maxa. Takie to się ustawia w ciemnej piwnicy. Ja ustawiam na 100 i obraz jest naprawdę dobry.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kuczy »

Lotnik54,

sęk w tym, że przy 1600 wydawało mi się najbardziej korzystnie ;) - jak będę miał chwilkę zrobię porównanie różnych ISO przy tych samych warunkach i umieszczę - nie wykluczone, że masz rację i sam sie czegoś w ten sposób nauczę :)

edit:

idąc do sklepu po wieczorne piwko postanowiłem zrobić trzy filmy z różnym ISO a inne ustawienia pozostawić takie same. tym razem zrzuty z VLC, połączone w photoshopie - export do JPG ustawienie jakości jpg: 100 ;)

Obrazek

też w nocy macie taką kiepską ostrość obrazu? czy muszę jeszcze popracować nad obiektywem ?
ps - dla mnie nie ma róznicy pomiędzy 1600 a 100 - co nie oznacza, że nie ma to znaczenia - po prostu procesor robi swoją robotę mimo "złych" ustawień. Lotnik54 tu jest ta różnica pomiędzy dawnymi aparatami (na 1 komunię dostałem lustrzankę ZENIT :D - ale było nauki własnie o iso przysłonach, czasach naświetlania) - teraz widzisz... tzn może widzisz ale ja właśnie NIE WIDZĘ ;) - bezpiecznie w takim układzie mieć ISO=400 :D albo auto.... napiszcie jak u was z jakością (ostrością) w nocy bo nie ukrywam, że to moje rozczarowanie, ale może przesadzam.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: matulekpl »

Wygląda jakby to ISO u was nie działało. Przecież powinno to wyglądać inaczej na każdym ujęciu:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
YesSon
Posty: 21
Rejestracja: środa 13 sty 2016, 10:34
Lokalizacja: Dublin

Re: Odp: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: YesSon »

Niestety w nocy jąkość jest tragiczna. Kombinowałem różne ustawienia, ale nic to nie zmienia. Ta kamera nie nadaje się do kręcenia w słabym świetle a tym bardziej w nocy.
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Lotnik54 »

Swoją kamerkę testowałem nagrywając krótkie filmiki. Niestety wychodziło, że przy 1600 obraz był bardzo zaszumiony. Najlepiej to widać na dużym telewizorze, bo na "takim świstku" jaki pokazałeś prawie każde zdjęcie jest dobre. Poza tym pojedyncze zdjęcie zawsze wychodzi troszkę lepiej niż np. 60 zdjęć wykonanych w sekundę. Tu jak piszesz dobrą robotę zrobi dłuższy czas naświetlania i "procesor". A tak na marginesie to na twoich zdjęciach faktycznie nie ma różnicy, co jest trochę dziwne. Być może w tym nowym oprogramowaniu jest ustawianie iso tylko dla ozdoby.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kuczy »

matulekpl pisze:Wygląda jakby to ISO u was nie działało. Przecież powinno to wyglądać inaczej na każdym ujęciu:)
dziś zrobiłem jeszcze jeden test - tym razem w pomieszczeniu. ISO działa, zarówno w wersji 2.4 jak i 2.3 (wgrałem dla porównania).
Różnica jest widoczna bardziej na zdjęciach niż na filmach, głównie chodzi o szum jaki się pojawia - kiedyś bym powiedział "ziarno kliszy". Przy filmach efekt "ziarna" czy raczej szumu jest Mniej widoczny.

pomiędzy 2.3 a 2.4 zauważyłem różnicę w zdjeciach - wydaje mi się, że 2.4 są o wiele bardziej ciemne ? Jeśli chodzi o filmy to aż takiej różnicy nie zauważyłem.

podsumowując: warunki do porównań też były słabe (rano - zmienna jasność na dworze) więc mam ochotę powtórzyć test w warunkach sztucznego oświetlenia, które nie jest tak zmienne jak pogoda. dopiero wtedy będzie można pokazać i co ważniejsze porównać wersje oprogramowania.
Lotnik54 pisze:Poza tym pojedyncze zdjęcie zawsze wychodzi troszkę lepiej niż np. 60 zdjęć wykonanych w sekundę.
to co dałem wcześniej to nie zdjęcia wykonywane kamerką, tylko "zrzuty" materiału video do postaci pliku (png bodajże) - czyli zapis klatki video jako obrazek. Film ma to do siebie, że tych obrazków masz faktycznie 60/s i szum będzie chyba mniej widoczny, bo będzie przecież się zmieniał - dlatego preferuję przekształcenie tego na statyczny obrazek, bo wtedy można dokładnie się przyjrzeć ile tego szumu jest - tak mi się wydaje przynajmniej
YesSon pisze:Niestety w nocy jąkość jest tragiczna. Kombinowałem różne ustawienia, ale nic to nie zmienia. Ta kamera nie nadaje się do kręcenia w słabym świetle a tym bardziej w nocy.
No to mnie pocieszyłeś - myślałem, że moja coś jest "trafiona" - ale skoro te same modele mają tak samo jak u mnie, znaczy, że trzeba z tym żyć - dzięki
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kuczy »

OK - to jeszcze jedna kwestia odnośnie naszych FireFly 6s:

Na swoim YT dałem link do oprogramowania 2.4 i ludzie ogólnie się zainteresowali, i też padało pytanie, czy w końcu producent zrobił coś z niebieskim zabarwieniem filmów... - jako, że w sumie nie używałem dużo mojej kamery (gimbal dopiero w planach) ale postanowiłem sie bliżej przyjrzeć czy aby naprawdę coś jest nie halo - no i wg mnie jest.
jako załącznik zamieszczam klatkę z filmu PRZED i PO korekcji kolorów - korekcji "na oko" - bo mniej więcej wiem jak te zabudowania wyglądają faktycznie i starałem się tak dobrać filtry, aby wyrównać kolory.

filtr zastosowany jest na cały materiał Video - to co pokazuję poniżej to porównanie dwóch klatek - bardziej niebieskawa to oryginał (specjalnie zrobiłem taką szachownicę, aby mozna było porównać i w pionie i w poziomie :D)
Obrazek

Co o tym sądzicie? mi się wydaje, że niestety będę korygował swoje filmy przed zamieszczeniem na YT - wg mnie różnica naprawdę widoczna.
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Lotnik54 »

Odpowiedź jest prosta. Kamery tak pokazują świat jak programista wpisze w parametrach. Robi to każda kamera oprócz tych co zapisują jedynie obraz z matrycy bez korekcji i kompresji. Film bardzo często wymaga korekty nawet z tych bardzo dobrych kamer konsumenckich. Winę najczęściej ponosi źle dobrany przez kamerę balans bieli. A pozatym po to programy mają te wszystkie bajery aby filmik był nasz a nie bezdusznej maszyny. Pozdrowienia.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: szaman89 »

Doszła do mnie moja kamerka i pozostał mi jeszcze zakup dodatkowej karty micro sd ze względu na ciągły komunikat "card speed low". Po włączeniu 1080p60, gyro on i wszystko na high filmik minutowy nagrał się bez żadnego problemu i jakość jak dla mnie jest taka jak na filmikach użytkowników tej kamerki. Moja karta to Kingston 16GB 10 klasy 10mb/s zapisu. Ktoś z was doświadczył problemów z nagrywaniem przy takich kartach? I druga kwestia: kupić 16 GB czy 32 GB? Wiem, że to kwestia indywidualna ale karta będzie przeznaczona wyłącznie do FPV i jako wideorejestrator samochodowy. Samochodem pokonuje trasy nie dłuższe niż 4h. Do tego na kopterze pewnie max 1,5 h przy dokupieniu dodatkowych pakietów. Po prostu jeżeli nie wyjdę poza te 14 GB to bezsens jest dla mnie kupować większa kartę jak nigdy jej nie wykorzystam ;)
ODPOWIEDZ