Graficzne OSD - pierwsze testy

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

antosik71
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 15 maja 2011, 20:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: antosik71 »

Panie Wojekk. Proszę podac konto mailowe z którego Pan wysylal zapytania, sprawdze poczte.
Czlowiek jest tylko czlowiekiem, a na drugi raz prosze wysylac poczte z opcja potwierdzenia dostarczenia. Nie chce mi sie tlumaczyc ze serwer pocztowy na ktorym mam konto, notabene prywatny serwer kolegi bardzo czesto obcina mi maile. Z tego tez powodu zalozylem drugie konto mailowe... ale to nie miejsce na tlumaczenia.

Aktualnie posiadam OSD ale nie z zlozonego zamowienia o ktorym wczesniej pisalem tylko poprzednia firma ktora wykonywala mi same plytki wczoraj doslala mi zalegle zamowienie. Od wczoraj lutuje uklady stad nagle pojawily sie w mojej ofercie.

W tej chwili nie widze najmniejszego sensu dalszego rozpisywania sie w tej kwestii na tym forum. Rozumiem ze mam jeszcze z 10 postow napisac z przerosinami itd??
Dwa posty z wyjasnieniami plus przeprosiny chyba wystarcza.

Pozdrawiam wszystkim i niniejszym kończę ten post, przynajmniej z mojej strony.
Wszelkie pytania prosze zadawac na priva.
antosik71
Wojekkk
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojekkk »

Dobrze rozumiem. Nie ma sensu sie dalej nad tym rozwodzic. Poprostu poczulem sie lekko urazony faktem ze pisalem, prosilem i zostalem olany. Trudno Zdaza sie. Dzis juz ide spac. jutro lub w srode sprawdze czy przyszly mi pieniazki i wysle na priv zamowienie. Oby nie bylo wiecej problemow z czesciami bo to rodzi tylko niepotrzebne nieporozumienia itp.

I taka rada na przyszlosc, Jak nie ma, napisac ze nie ma i narazie nie bedzie i basta. Milczenie czesto wzmaga wyobraznie... :)

Pozdro
"Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny."
claw
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 02 cze 2011, 20:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: claw »

Witam
Niniejszym chciałbym was poinformować, że w dniu dzisiejszym 19.01.2012 przyszło do mnie OSD.
W komplecie oprócz płytki z elektroniką w kartonowym opakowaniu znajdziesz
- kabel usb
- plastikowe dystanse z gwintem 3mm x4
- kabelek do podłączenia osd z nawi lub odbiornikiem
- kabel AV
- kilka złączek
- kabel do połaczenia z FC lub Navi
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie zdążyłem przetestować bo byłem pojeździć na nartach :)
EPP FPV, Trex600 gimball, MK Hexa, MK quad, KFC 250quad, Naza2 Hexa, Fantom Czy Pro
DX8, Eleres
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Post autor: Gmeracz »

No jak tak możesz??? Ja tam bym nie wytrzymał...
Mogłeś chociaż przyczepić do bereta i przewietrzyć na mrozie :-P
Od śmigła...
claw
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 02 cze 2011, 20:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: claw »

Kilka dni testów i mogę coś w końcu napisać. Płytka malutka dobrze wykonana, w opakowaniu wszystko co potrzebne do zamontowania w kopterze. Założenie do modelu i uruchomienie to nie koniec zmagań. Należy połączyć się z płytką przy pomocy kabla USB. W systemie windows pojawi się sterownik wizualnie bardzo podobny do FT232 który jest pewnie dla wszystkich znany. Obsługiwane porty to com 1-8 i po "otwarciu portu" działa online, co oznacza że wszelkie zmiany są natychmiast widoczne na ekranie. Po załadowaniu czcionek, aktualizacji firmware i wgraniu pliku konfiguracyjnego czas na centrowanie ekranu, ustawienie zasady działania przełącznika trybu OSD i dodatkowych czujników. Osd ma mnóstwo przydatnych opcji, w konfiguratorze ikonek pojawiają się cztery ekrany konfigurowalne osobno. Podobnie jak wcześniej po kliknięciu Send One lub send all, wyniki swojej pracy widać od razu.
Pomimo ogromnej ilości zalet do których zaliczymy:
- przejrzystość danych
- intuicyjne ułożenie opcji graficznych na ekranie
- możliwość przełączania ekranów
- duża szybkość działania
- olbrzymia ilość danych
- informowanie o aktualnie włączonym trybie (test gps, start silników, lot, PH, RTH.....
- informowanie o błędach
należy wspomnieć o dwóch wadach które na pewno zostaną rozwiązane.
- otwory montażowe są za wąskie, problem rozwiążesz przy pomocy pilniczka iglaczka.
- OSD nie działa bez sygnału wejściowego. Wyobraźcie sobie co się stanie gdy nie macie nawi a kamerka przechodzi w tryb czuwania lub po prostu rozładowuje się jej akumulator. Ten sam problem pojawia się podczas programowania urządzonka.
EPP FPV, Trex600 gimball, MK Hexa, MK quad, KFC 250quad, Naza2 Hexa, Fantom Czy Pro
DX8, Eleres
Artu

Post autor: Artu »

claw pisze:- OSD nie działa bez sygnału wejściowego. Wyobraźcie sobie co się stanie gdy nie macie nawi a kamerka przechodzi w tryb czuwania lub po prostu rozładowuje się jej akumulator. Ten sam problem pojawia się podczas programowania urządzonka.
Czyli "przypadłość" większości OSD... (poza Remzibi OSD oraz OSD by Zbig & Pitlab).
Myślę, że tej "wady" raczej projektanci szybko nie wyeliminują. Przynajmniej nie na poziomie "softwerowym" :roll:
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Misiowe osd jak kamera padnie zdaje mi się że osd jest widoczne na szarym tle
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Tekstowe OSD na układzie max7456 samo generuje ramkę przy braku wejściowej.
W tym podobnie jak i w osd Zbiga obraz generowany jest w procku i sam nie tworzy impulsów synchronizacji.
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

slawko_k pisze:W tym podobnie jak i w osd Zbiga obraz generowany jest w procku i sam nie tworzy impulsów synchronizacji.
Zbigowe OSD (mówię o nowym, które dopiero wejdzie do produkcji) tworzy impulsy synchronizacji.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Nowego nie widziałem
antosik71
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 15 maja 2011, 20:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: antosik71 »

OSD jest przystosowane elektronicznie do generowania wlasnego imuplsu synchronizacji. Poniewaz skupilismy sie na innych funkcjach osd ta opcje zostawiamy sobie na pozniej. Testy zaczynamy na poczatku lutego. Jezeli wszystko dobrze zadziala, wystarczy upgrade softu i OSD bedzie generowalo wlasny sygnal video.
Problem z otworami wynikl z bledow produkcyjnych. Dokumentacja plytki zakladala otwory o srednicy 3.4mm z jakis powodow producent wykonal 3mm... Bedzie poprawa w nastepnej serii, mam nadzieje...
antosik71
claw
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 02 cze 2011, 20:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: claw »

Odkryłem świetną opcję osd, poprzez wbudowany port usb istnieje możliwość konfiguracji MK wszystko dzięki FT232. Po wpięciu kabla usb i otwarciu MKtool istnieje możliwość konfiguracji elektroniki koptera. Problem w tym że komunikacja działa tylko i wyłącznie jak kamera jest włączona. Uruchomiłem konsolę i faktycznie pakiety przechodzą tylko jak kamera jest uruchomiona, po jej wyłączeniu transmisja umiera. Jestem pewien że da się uruchomić osd bez sygnału wejściowego.
EPP FPV, Trex600 gimball, MK Hexa, MK quad, KFC 250quad, Naza2 Hexa, Fantom Czy Pro
DX8, Eleres
ODPOWIEDZ