Czarna hexa Pixhawk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: esamolocik »

Koledzy, kilka postów wcześniej pytałem o możliwość ustawienia krzywej gazu w pixhawk.
Czy ktoś się orientuje czy jest taka możliwość?
Po przesiadce na pakiety 4S quad jest strasznie nerwowy na ruchy drązkiem gazu.
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Lotnik54 »

Jest taki parametr którym ustawiasz ile % mocy wykorzystuje pixhawk. W tej chwili nie jestem przy komputerze więc nie podań Ci jego nazwy. Ale na pewno ma w sobie "max" lub "thr". Poszukaj w MP.
Pozdrawiam
Edit
Sprawdź mot thst max. Domyślnie jest 0,95
Ostatnio zmieniony środa 20 maja 2015, 16:15 przez Lotnik54, łącznie zmieniany 2 razy.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Fiszbin »

Można ustawić max prędkości pionowej PILOT_VELZ_MAX ale nie będzie działało na stabilize itp. i PILOT_ACCEL_Z to już powinno.
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
Awatar użytkownika
camaroon
Posty: 241
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: camaroon »

camaroon pisze:
RW pisze:Jak napisałeś "terminal", to różne przypadki można sobie było skojarzyć :-P

Nie wystarczy sprawdzony tradycyjny sposób - wrzucić soft samolotowy a później kopterowy? :-)
Dzięki działa.

A teraz mam zagwostkę. W ALT HOLD gdy lecę po prostej z większą prędkością ;) nagle zaczyna wznosić się o jakieś 40m, i po zatrzymaniu wraca na wysokość z której wypikował zauważyłem że sam podkręca moc? Czyżby BARO padło, może coś w złym ustawieniem trhottle ?
Problem rozwiązany, winne były wibracje wiec potwierdziły się przypuszczenia kolegów DZIĘKI. Za to teraz trochę opada przy ruchu postępowym,gdzieś było o tym na forum, może ktoś podpowie gdzie lub jaki parametr zmienić.
QUAD F450 , NAZA V1 ,
Hexa TAROT 680 NAZA V2
QUAD TAROT 650 NAZA V2
PIXHAWK już lata :)
MAVIC MINI
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: esamolocik »

Dzięki koledzy za podpowiedź. Obniżyłem throttle mid z 500 do 410 i jest juz dobrze.
Po analizie logow wlasnie na tym poziomie gazu quad mi ładnie wisi.
Przy okazji zrobiłem downgrade firmware na 3.1.5 i po autotune maszyna lata o niebo lepiej niż na 3.2, 3.3r3 czy 3.3r4.
Może w kolejnej wersji arducopter poprawia autotune.
Przy wersji 3.1.5 zauważyłem ze jest jakis problem z possition hold. Nie wiem czy to kwestia liczby satelit (8) ale maszyna odpływała gdzies w siną dal. Miałem wrażenie jakby possition hold wogole nie działał. w wersji 3.2 na defaultowych ustawieniach maszyna elegancko stała w miejscu, ale wtedy miałem 10-11 satelit.
Czy w wersji 3.1.5 trzeba to jakos doszlifować?

Przy okazji, jak PID'ujecie YAW?
Tomekgdy0701
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 13 kwie 2014, 22:30
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Tomekgdy0701 »

esamolocik pisze:Dzięki koledzy za podpowiedź. Obniżyłem throttle mid z 500 do 410 i jest juz dobrze.
Po analizie logow wlasnie na tym poziomie gazu quad mi ładnie wisi.
Przy okazji zrobiłem downgrade firmware na 3.1.5 i po autotune maszyna lata o niebo lepiej niż na 3.2, 3.3r3 czy 3.3r4.
Może w kolejnej wersji arducopter poprawia autotune.
Przy wersji 3.1.5 zauważyłem ze jest jakis problem z possition hold. Nie wiem czy to kwestia liczby satelit (8) ale maszyna odpływała gdzies w siną dal. Miałem wrażenie jakby possition hold wogole nie działał. w wersji 3.2 na defaultowych ustawieniach maszyna elegancko stała w miejscu, ale wtedy miałem 10-11 satelit.
Czy w wersji 3.1.5 trzeba to jakos doszlifować?

Przy okazji, jak PID'ujecie YAW?
Z tego co sie orientuje to w 3.1.5 nie było position hold :P był loiter

Natomiast moja platforma fy680pro lata rewelacyjnie na 3.3 rc3
Hexa jeszcze nigdy nie latała mi tak dobrze, nawet po doczepieniu gimballa z sony a5000 czyli jakieś 1 kg , hexa nie wymagała nowego strojenia :) dla mnie bomba :)
Awatar użytkownika
Wisznia
Posty: 180
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2014, 13:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Wisznia »

Panowie podłaczyłem Pixhawka i po wskazaniach kolegi RW zainstalowałem soft ArduCopter ... Quad. MP łączy się z Pixhawk i reaguje na jego ruch wyświetlając różne parametry. Pytanie czy na tym etapie przy połączeniu pod USB mam coś jeszcze konfigurować ? czy montować wszystko podpinać resztę i zabierać się za GPS i Compas ?
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Fiszbin »

Jest szansa na wyciągnięcie max Amper z logów? Zapomniałem sobie sprawdzić na minim podczas ostatnich testów i jakoś sam nie mogę znaleźć.
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Loki »

W logu z prawej masz Curr. Po rozwinięciu wybierasz Curr i z wykresu możesz odczytać max wartość A
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Fiszbin »

Dzięki, zaglądałem tam ale zmyliła mnie skala i max wynik. :oops:
Obrazek
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Loki »

hm dobrze masz skalibrowyny czujnik? Te piki do 60A uuu w moim tarocie 650 na Multistarach 4108 śmigła 15 /5 max był 42A, a wage miał 2.6kg
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Fiszbin »

Wagę i śmigła mamy podobne ale przez około 2s dostał max throttle na filmie słabo to widać ale w realu można uwierzyć w 60A. :roll:
Kalibrowałem PM ale teraz to z ciekawości sprawdzę multimetrem jaka jest rozbieżność.
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Loki »

Warto sprawdzić, bo u mnie tak jak pisałem, też sprawdzałem na maxa całą platforme, oraz pojedyńczy silnik na stanowisku testowym z watmeterem, i max na silnik 11,5A wychodziło. Co sie później potwierdziło gdy mi pixhawk dał na max do góry przez bład MP który sam zmieniał parametry uzyskałem 42A, a wyrywał szybciej niż moja 600 w nitro :mrgreen:
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Fiszbin »

Jest już dostępny 3.3 RC5 Fix AHRS bad gyro health message
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
sokalowy
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2015, 11:14

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: sokalowy »

Czesc. Czy mając pixhawk można bawić się Expo w nadajniku czy trzeba ustawiać Expo jedynie w mission planner?
ODPOWIEDZ