KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Gregi
Posty: 190
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Wieluń

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Gregi »

Kalibracji nie robiłem. Dzisiaj po południu będę działał i zdam relację, czy coś się poprawiło.
W kfc tool przy pomiarze rssi - co oznaczają przyciski tx on, tx off - jakie mają działanie, bo szukałem na wiki, ale nie znalazłem?
I jak interpretować wartość ADC?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

Gregi pisze:W kfc tool przy pomiarze rssi - co oznaczają przyciski tx on, tx off
Służą do kalibracji i Tx- on naciska się jak jest aparatura włączona aby IMU pobrało wartość ADC odpowiadającą włączonemu nadjanikowi,a TX-off analogicznie dla wyłączonej aparatury.
Awatar użytkownika
leonarl
Posty: 199
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 16:03
Lokalizacja: Siemianowice slaskie

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: leonarl »

Marcin-pytanie do Ciebie,czy fs powinien dzialac na ziemi ? Pytam czy jest mozliwosc zeby np ponizej 5 nie dzialal ? Chodzi o testy na ziemi,albo przy utracie modelu,bo jesli by spadl gdzies i byla by utrata linku to bedzie probowal wlaczyc fs.
Vento 1900mm,KfC32ftb,Mobius,Turnigy 9x+ Frsky,Rc- helikal 5 zwoi,Av-helikal 6 zwoi,Patch 23 Dbi, Lcd 7"+Dvr.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

leonarl pisze:Marcin-pytanie do Ciebie,czy fs powinien dzialac na ziemi ? Pytam czy jest mozliwosc zeby np ponizej 5 nie dzialal ? Chodzi o testy na ziemi,albo przy utracie modelu,bo jesli by spadl gdzies i byla by utrata linku to bedzie probowal wlaczyc fs.
Nie ma limitu wysokości. Jeżeli procedury GPS np. nie działają < 10m od home o ile ma wracać do pozycji domowej itp. No i FS działa tylko na zazbrojonych silnikach itp.
Gregi
Posty: 190
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Wieluń

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Gregi »

No właśnie, u mnie wczoraj w trakcie testów też zdarzyła się taka sytuacja.
Samolot na stole, coś tam robiłem, miałem zazbrojony silnik i wyłączyłem aparaturę.
Wtedy samolot ruszył na pełnych obrotach do przodu wyrywając się z usb. ;-)
Z początku byłem dość zdezorientowany, potem domyśliłem się, że z powodu utraty linku RC włączyło się FS, a samolot próbował nabrać prędkości. ;-)
Gregi
Posty: 190
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Wieluń

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Gregi »

marbalon pisze:
Gregi pisze:W kfc tool przy pomiarze rssi - co oznaczają przyciski tx on, tx off
Służą do kalibracji i Tx- on naciska się jak jest aparatura włączona aby IMU pobrało wartość ADC odpowiadającą włączonemu nadjanikowi,a TX-off analogicznie dla wyłączonej aparatury.
Sorry za post pod swoim postem, ale dotyczy innej sprawy.
Robiłem tak jak powiedziałeś i na różne inne strony, ale może w tym kabelku sygnału rssi wzbudza się jakiś inny sygnał? Bo wartość adc i rssi zmienia się wciąż jak szalona.
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marimach77 »

Gregi, a zrobiłeś dokładnie tak jak pisze marbalon:
marbalon pisze:Wtedy robi się inny myk.
Podłącza się RSSi do wejścia czujnika prądu i w zmiennych ustawia się:
remap_rssi_adc = 1
Szczególnie, czy ustawiłeś remap_rssi_adc = 1 jeśli sygnał RSSI wpiąłeś na pin ADC?
Pozdrawiam
Gregi
Posty: 190
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Wieluń

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Gregi »

Tak, tak zrobiłem, chyba, że po tym starcie failsafe, o którym pisałem dwa posty wcześniej coś mi się rozpięło na płytce, ale nie mogę za bardzo sprawdzić, bo musiałbym rozpruwać model. Zrobię to później, gdy będę montował antenkę do eleresa.
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Balirc »

Hejka! :)
Chciałbym się dopytać kilku szczegółów odnośnie podłączenia, bo ostatnio puściłem dymka z KFC-FTB :oops: :evil: i nie chciałym tego powtórzyć :roll:

Czy takie podłączenie zasilania jest poprawne?:

Do złącza BEC - 5v z dodatkowego Beca
Do tego białego złącza(Pakiet główny) - podłączam 12v z prosto z pakietu
Na zasilaniu Video zalutowana zworka
Regulator podłączony z wyjętym pinem zasilania

Dodatkowo zasilanie z pakietu przechodzi przez czujnik prądu od Pitlaba który podpinam jak?

Serdeczne dzięki za pomoc i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

Gregi pisze:Robiłem tak jak powiedziałeś i na różne inne strony, ale może w tym kabelku sygnału rssi wzbudza się jakiś inny sygnał? Bo wartość adc i rssi zmienia się wciąż jak szalona.
No coś to RSSI lata za bardzo... ADC generalnie nie za bardzo jest do RSSI i wypadało by tam dołożyć kondensator jakiś większy - 10-50uF ale chyba i tak coś za mocno szaleje. jak masz możliwość do testu podlutuj pomiędzy RSSI a masę jakiś kondensator i zobacz czy to przypadkiem nie jest od tego.
Balirc pisze:Do złącza BEC - 5v z dodatkowego Beca
I ten bez zasili tylko serwa zatem...
Balirc pisze:Regulator podłączony z wyjętym pinem zasilania
Jest błędem gdyż IMU z regla bierze zasilanie całej elektroniki poza serwami.

Czujnik prądu niech podpowie ktoś z tych co już podłączali ;-) Na pewno trzeba wywalić rezystor R27 w przypadku pitlabowego czujnika. i Potem jego wyjscie pradowe pewnie do wejścia ADC.
Gregi
Posty: 190
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Wieluń

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Gregi »

Wkrótce będę znowu rozkładał model, by założyć antenkę, więc zobaczę co się zmieni z dodatkowym kondensatorkiem (rozumiem, że to ma być elektrolit?).
Ale póki co, mam jeszcze pytanie o odczyt napięcia i zużycia prądu głównego pakietu i pakietu video - tak, żeby był widoczny w osd.
Czy do tego odczytu jest potrzebny dodatkowy czujnik prądu wpinany właśnie w to miejsce gdzie teraz próbowałem wpiąć sygnał rssi? Czy może płytka powinna mierzyć pakiety bezpośrednio bez czujnika?

I co oznaczają te mnożniki przy napięciach w zakładce konfiguracji IMU?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

Gregi pisze:rozumiem, że to ma być elektrolit?
Nie ma różnicy...
Gregi pisze:zużycia prądu głównego pakietu i pakietu video - tak, żeby był widoczny w osd.
Do tego czujnik prądu jest potrzebny. Jak by co ja mam z serii ACS dwukierunkowe ale z zakresem pomiarowym do 50A (nie mniej jak chwilowo pójdzie znacznie więcej to nic się nie stanie). Nie mniej żeli chcesz podłączyć RSSI do złącza ADC to już czujnika prądu nie podłączysz. To jest kompromisowe rozwiązanie dla tych co mają RFM22 na pokładzie a i tak używają PPM.
Gregi pisze: co oznaczają te mnożniki przy napięciach w zakładce konfiguracji IMU?
To mnożniki pozwalające na prawidłową kalibrację wskazań, tak aby napięcie pakietu wskazywało tyle samo co np. miernik podłączony równolegle i to każdy powinien przeprowadzić samodzielnie.

Gregi pisze:Wkrótce będę znowu rozkładał model, by założyć antenkę
Coś mi się chyba przypomniało że Ty chcesz założyć antenkę do eleresa? Jeżeli tak to odzyskasz złącze ADC no i temat kalibracji RSSI nie istnieje dla wbudowanego odbiornika RC ;-)
Gregi
Posty: 190
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Wieluń

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Gregi »

marbalon pisze: Coś mi się chyba przypomniało że Ty chcesz założyć antenkę do eleresa? Jeżeli tak to odzyskasz złącze ADC no i temat kalibracji RSSI nie istnieje dla wbudowanego odbiornika RC ;-)
Tak, będę używał wbudowanego eleresa, więc będę miał miejsce na czujnik prądu. Ale przy okazji rozbierania modelu (na szczęście, na razie jest tylko mocno sklejony taśmą a nie klejem), będę chciał sprawdzić opcję z kondensatorem żeby doprowadzić test do końca.

Co do czujnika prądu, jeśli masz już dostosowany do twojego kontrolera, to nie będę powielał na PW - napisz mi na PW ile wpłacić za czujnik - resztę danych mam. ;-)

O co jeszcze chciałem się spytać?
Jak sterować dwoma serwami, na których mam umieszczoną kamerkę?
Bo w opcjach przypisywania kanałów nadajnika do aux-ów nie ma pozycji związanej z gimbalem/pantiltem?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

Gregi pisze:Bo w opcjach przypisywania kanałów nadajnika do aux-ów nie ma pozycji związanej z gimbalem/pantiltem?
1. Zaznaczyć opcję SERVO_TILT co aktywuje serwa gimbala/pantilt
2. W środkowej pozycji tam gdzie mid point wpisz cyferkę odpowiadającą aux który ma pochylać dany kierunek, gui samo dopowie Ci słowo AUX...

To tyle.
Gregi
Posty: 190
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Wieluń

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Gregi »

Hehe, ale bajer. Nie wiedziałem, że kamerka będzie automatycznie sama się ustawiać. ;-)
To jest niezłe!

Ale zapytam jak się lepiej lata?
Tzn. gdy samolot się pochyla na zakręcie, to lepiej, aby kamerka reagowała w przeciwną stronę jakby utrzymując "wzrok" na tym samym punkcie z przodu, czy żeby szła za pochyłem i spoglądała w stronę skrętu samolotu?
ODPOWIEDZ