Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Verid »

lelusz pisze:Nie rozumiem skad w Tobie tyle zlosci ;)
Złości? A gdzie ty tu złość widzisz? Po prostu wskazuję ci bezsens pytania bo wygląda jakbyś grono pytał o zgodę czy możesz się upomnieć o to co ci się (przynajmniej wedle teorii) należy i za co zapłaciłeś.
lelusz pisze:czy Ty dostajac swojego pierwszego drona(zakladajac, ze czekales na niego dlugo) bylbys rownie cierpliwy jak mi to zalecasz
Swój pierwszy kopter zbudowałem sam. Drugi i trzeci z resztą też. I nie dlatego że mam coś do gotowców tylko jak zaczynałem zabawę z wielowirnikowcami to NIE BYŁO gotowców, ba - nawet z gotowymi komponentami był problem. Wiem że dla kogoś kto idzie do marketu i pokazuje "tego chcę" albo klika na stronce i mniej lub bardziej cierpliwie czeka na listonosza to brzmi jak bajka o żelaznym wilku ale takie były czasy. I tak - czekało się na tego koptera cholernie długo. Nie tylko ze względu na słabą dostępność części ale na ilość danych przez jaką trzeba było się przeryć żeby to cholerstwo poskładać i ustawić tak by nie rozwalić w pierwszym locie. Dalej chcesz dyskutować o cierpliwości? Bo w porównaniu z moim pierwszym kopterem to ty swojego masz na skinienie...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: JankeS_Toruń »

Ja również zamawiałem z Tomtopa i miałem osłony razem ze śrubkami i śrubokrętem - które tak jak były dalej są w nieruszonym woreczku bo latałem tylko w "otwartych" przestrzeniach, a nie w zamkniętych pomieszczeniach do których są owe osłony przeznaczone. Co do cierpliwości to faktycznie można wczytać się w słowa Verida z należytym zrozumieniem - ja miałem tylko namiastkę takiej cierpliwości budując FPV49, ale potrafię sobię wyobrazić jak to było kiedyś... Przy tym teraz Xiaomi Mi Drone to gotowy, w pełni automatyczny latający obiekt, słuchający nas bezkrytycznie i wybaczający praktycznie wszystko poza skierowaniem go prosto w terenową przeszkodę ;)
lelusz
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek 11 wrz 2017, 02:05

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: lelusz »

Verid pisze:
lelusz pisze:Nie rozumiem skad w Tobie tyle zlosci ;)
Złości? A gdzie ty tu złość widzisz? Po prostu wskazuję ci bezsens pytania bo wygląda jakbyś grono pytał o zgodę czy możesz się upomnieć o to co ci się (przynajmniej wedle teorii) należy i za co zapłaciłeś.
lelusz pisze:czy Ty dostajac swojego pierwszego drona(zakladajac, ze czekales na niego dlugo) bylbys rownie cierpliwy jak mi to zalecasz
Swój pierwszy kopter zbudowałem sam. Drugi i trzeci z resztą też. I nie dlatego że mam coś do gotowców tylko jak zaczynałem zabawę z wielowirnikowcami to NIE BYŁO gotowców, ba - nawet z gotowymi komponentami był problem. Wiem że dla kogoś kto idzie do marketu i pokazuje "tego chcę" albo klika na stronce i mniej lub bardziej cierpliwie czeka na listonosza to brzmi jak bajka o żelaznym wilku ale takie były czasy. I tak - czekało się na tego koptera cholernie długo. Nie tylko ze względu na słabą dostępność części ale na ilość danych przez jaką trzeba było się przeryć żeby to cholerstwo poskładać i ustawić tak by nie rozwalić w pierwszym locie. Dalej chcesz dyskutować o cierpliwości? Bo w porównaniu z moim pierwszym kopterem to ty swojego masz na skinienie...
I chwala Ci za to, ze masz zajawke. Ja nie mam wiedzy zeby budowac samemu wiec kupilem - ale sprowadza sie to do jednego bo zarown Ty jak i ja chcielismy sobie 'polatac' i mysle, ze malo kto bylby na tyle cierpliwy zeby nie zapytac. Nie kazdy zjadl zeby na tym jak zbudowane sa drony czy jak dzialaja poszczegolne tryby kamery. Ciezko jest wszystko sprawdzic samemu bo jest to czasochlonne stad pojawiaja sie pytania. A wertowanie 70 stron tematu, gdzie po 10 juz pewnie wiekszosc mialaby serdecznie dosc, bo jakies tematy poboczne a nie wiedza praktyczna to tez nikomu by sie nie chcialo. Niestety w google tez ciezko znalezc pewne informacje.

Ja teraz wlasnie szukam ustawien kamery, pal ntsc ... klatki, rozdzielczosci, czarna magia jest tez dla mnie ta linijka jpg+raw.

ps. czy dron jest na tyle inteligentny ze wraz z wzrostem odleglosci bedzie monitowal o niskim stanie baterii wczesniej niz gdyby byl blizej ?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Lelusz, pisząc swój powyższy post poświęciłeś tyle czasu ile by Ci zajęło przeczytanie 5ciu stron tego wątku.
Jak sądzisz co jest bardziej produktywne?
Zmuś się i poczytaj ten wątek. Jak się oswoisz z pojęciem cierpliwość to zapraszam na RCG, tam obecnie jakieś 300 stron do połknięcia :-)
Póki co (dopóki nie nabierzesz respektu do sformułowania "te hobby jest dla ludzi cierpliwych") masz w pigułce wiki o MiDronku: http://wikirotors.com/index.php?title=X ... n_Features

Co do osłon/dongla - wysyłane są w miarę losowo (alternatywnie albo osłony albo dongiel WiFi) o ile sprzedawca nie napisze że konkretnie wysyła dany zestaw.
Co do pytania o szacowanie zasięgu - tak - komputer szacuje ile potrzebuje prądu na powrót do punktu startu. Ale jest to tylko SZACUNEK, nie uwzględnia np tego że jesteś zielony jak koperek na wiosnę i w jednym z pierwszych lotów wsiadasz na 200m wysokości gdzie jest wiatr "od bazy" gwizdający 20 m/s ....

To co napisałem powyżej (odpowiedzi na Twoje dwa pytania) było już tutaj kilka razy napisane. Więc się nie dziw że ludzie (w tym ja) się irytują z powodu że komuś się nie chce przeczytać podanych na tacy odpowiedzi tylko dlatego że jest leniwy i nie chce mu się czytać.

Aby dać Ci namiastkę tego na czym polega kombatanctwo i weteraństwo wykuwające pokłady cierpliwości, spróbuj sobie wyobrazić na czym polegała nasza zajawka na koptery: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=46&t=1431
Z pierwszego postu złapiesz przy odrobinie dobrej woli - czym jest mozolne dążenie do ulotnienia jakichś dziwnych płytek z elektroniką :-)
To była frajda i ekstaza porównywalna z tym jak się pierwszy raz lata MiDronkiem. Podobny efekt euforii. Z tym że w kombatanckim wydaniu takie pierwsze loty okupione były setkami godzin kombinacji. I nie było w pierwszych kopterach automatyki typu trzymanie wysokości i pozycji :shock: :idea: :roll:
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Wtwardy
Posty: 66
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 11:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Wtwardy »

Pierwszy film pokazujący możliwości uchwytu do gimbala. Film dla Gearbest-u.

https://www.youtube.com/watch?v=JzufhVVgpH8

Zapowiada się całkiem fajnie, ale przydałaby się jakaś niezależna recenzja ;-)
raven3run
Posty: 7
Rejestracja: sobota 28 maja 2016, 10:00

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: raven3run »

czy ktoś wie kiedy te gimbalki będą ponownie dostępne na gearbeście?
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lotnik54 »

Prześlij mi na konto 25$ to Ci powróżę.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: JankeS_Toruń »

Ponownie dostępne? Ja robiłem preorder 28 września i cały czas mam "Processing". A miały być wysyłane po 3 listopada.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Ja to samo, czekam do u$ranej kiedy to wyślą :evil:
Tymczasem na banggodzie są w ofercie od ręki...psiam mać wrrr....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
raven3run
Posty: 7
Rejestracja: sobota 28 maja 2016, 10:00

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: raven3run »

Pytanie czy banggood też wysyła... bo jak na razie zero recenzji na necie, oprócz tej z gearbesta.
marcinw
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 15 sie 2017, 18:37
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: marcinw »

jak zapytałem o to kiedy wyślą, to dostałem taką odpowiedź:
Dear Marcin,
Thank you for placing your order on Gearbest. Please check your order information below.

Remaining items (Not available currently):
Sku*quantity Product Name Estimated Dispatch Time Suggested Options*
229485301 * 1 FEIMI X1BH 3-axis Brushless Handheld Gimbal 30-Nov-17 Wait or Exchange

Tips for Suggested Options:
※. If you choose to Exchange, please send us the item link with the color and size or product model.

Kindly let us know your decision. We look forward to hearing from you.
If you need further assistance, please feel free to reply to this ticket. We will always do our best to help you.

napisałem im że poczekam, następnego dnia dostałem taką odpowiedź:

Dear Marcin,

Thank you for contacting about your order.
We are extremely sorry for the inconvenience cause.

NOT SHIPPED YET
sku*quantity:229485301 * 1 , FEIMI X1BH 3-axis Brushless Handheld Gimbal
We are in the business of processing your order now. However, due to popular demand, it is back-ordered currently.
We would like to offer you the follow options to resolve this issue:
Option 1: Wait a little longer for the item to become available.
The item should be back in stock soon and we expect to ship on date Dec 20.
We will send you a shipping confirmation email once the item is shipped out to you.
Option 2: Exchange for another item of your choice.
We have many great products to choose from and are confident you will be able to find a replacement.
Please send us the link of the product you would like to choose instead and we will update your order for you.
If there is any price difference with the original item, we will either refund it to you on your Wallet as store credit or send you an invoice to cover the difference.
To ensure you will receive your goods as soon as possible, we recommend you choose a product that ships out on today's date.
Option 3: Cancel and refund to your original payment account.
--For Paypal account holders, please allow up to 48 hours for the transaction to appear on your Paypal account.
You can view the status of your refund from your Account History.
> Log in to your PayPal account.
> Click History

Please inform us of which option you would like to choose.
Thank you so much for your understanding and patience.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Głuś »

Panowie ciekawa oferta na midronka, piszą że 309$ https://www.banggood.com/collection-467 ... 27pjzmpY4o :-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: skazi »

Głuś pisze:Panowie ciekawa oferta na midronka, piszą że 309$ https://www.banggood.com/collection-467 ... 27pjzmpY4o :-)
Wejdź sobie w ofertę to zobaczysz prawdziwe ceny.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adrián »

Dochodzą jeszcze pewne opłaty i cena już nie robi się konkurencyjna.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Głuś »

skazi pisze:Wejdź sobie w ofertę to zobaczysz prawdziwe ceny.
Zobaczyłem to wrzuciłem - nie mam zamiaru kupić w najbliższych dniach to nie rozkminiam dokładnie, ale znając BG to są 3 możliwości:
1. Rzucili jedną sztukę w tej cenie i już poszło.
2. Dopiero będzie w tej cenie.
3. Ściema :-D

Adrián, wiadomo, dlatego jak by cena faktycznie była na poziomie 300USD oferta z BG była by warta rozważenia ;-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ