DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Ksysiek
Posty: 6
Rejestracja: piątek 05 lip 2019, 17:55
Lokalizacja: Otwock

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Ksysiek »

A jak tu dbać o baterie. W FPV mam pakiety 4s i ladowarkę z funkcją storage. A tu po rozładowaniu po locie 20% i jak je zrobić w storage jak nie latam kilka dni . Podłaczyć na chwilę aż dobije do 3 zielonych kropek i odłaczyć? Jak to robicie żeby nie zajechać baterii i żeby nie spuchły?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Możesz dobijać do 3 kropek i odłączać a możesz nabić na full i zostawić w spokoju. Po circa tygodniu (albo 10 dniach, nie pamiętam) elektronika sama je rozładuje do storage.
Ten wredny...
Ksysiek
Posty: 6
Rejestracja: piątek 05 lip 2019, 17:55
Lokalizacja: Otwock

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Ksysiek »

Jeszcze pytanie bo bylem na oblocie rano.
Nie widzę funkcji w dji go 4 return to home po trasie którą leciał czy z którąś aktualizacją apki wyleciala ta funkcja ?
Boxster
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 04 lis 2019, 23:20

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Boxster »

Jakie jest dopuszczalne minimalne napięcie na celi w aku do Mavic Air? Jakie powinno być optymalnie?
Mam: 4,13V - 4,07V - 4,08V.
Wariat nowy nie jest i nie wiem, czy latać, czy już się bać.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Ale takie napięcia to masz kiedy? Po naładowaniu? Po locie? Po miesiącu na półce?
Generalnie LiPo pracuje w zakresie 4,2 do 2,8V ALE w związku z tym że krzywa rozładowania po przekroczeniu 3,5V zaczyna spadać na łeb na szyję, zabezpieczenia dla kopterów ustawia się znacznie wyżej. Poza tym smart baterie oprócz napięcia monitorują jeszcze ilość ampów jaka weszła i wyszła z baterii, nie tylko samo napięcie.
Trochę martwi różnica między celami ale sześć setnych to jeszcze nie tragedia.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ