NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: potrek »

Ja jako posiadacz mini 2 bez certyfikatu CE, muszę się rejestrować jako operator i zadawać test online ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: Verid »

pawelsky pisze:Rejestracja operatora/pilota zakonczona
Gratulacje. Ja co prawda nie dostaję linkowanego przez lesza komunikatu ale strona szaleje. Albo wali errorami albo wraca do formularza do podania maila i telefonu.
Jak już dostałem link aktywacyjny to to samo - błąd albo podaj mail/tel

Masakra.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: pawelsky »

Adek99 pisze:Czy do zdania egzaminu wystarczy szkolenie online przygotowane przez ULC, czy trzeba się jeszcze gdzieś "doszkolić"?
Wystarczy.
credens pisze:Czy ktoś wie jak ma wyglądać i gdzie można zrobić "kurs doszkalający i egzamin pod nadzorem" na kat. A2?
Kurs masz masz dostepny na swoim koncie po rejestracji. Teretycznie lista podmiotow szkolacych powinna ukazac sie tutaj. Czy i kiedy to nastapi - nie wiadomo...
potrek pisze:Ja jako posiadacz mini 2 bez certyfikatu CE, muszę się rejestrować jako operator i zadawać test online ?
Musisz sie zarejestrowac. Test w Twoim przypadku nie jest potrzebny (chyba ze oblozysz swojego Mini dodatkowymi gadzetami i przekroczysz 250g), ale mimo wszystko zachecam do zrobienia, przyblizy Ci nieco nowe przepisy (bo z pytania wnioskuje ze jeszcze sa Ci obce). Zachecam tez do zapoznania sie z dwoma pierwszymi postami w tym watku - odpowiedz na Twoje pytanie tam sie znajduje...
Verid pisze:Gratulacje. Ja co prawda nie dostaję linkowanego przez lesza komunikatu ale strona szaleje.
Wszyscy sie rzucili do rejestracji i serwery niestety nie wydalaja. Warto sprobowac kilka razy badz poczekac az ludzie pojda na obiad ;-) Po przejscu aktywacji dziala juz plynnie.
Awatar użytkownika
JSt
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 12:13
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Bulwy

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: JSt »

pawelsky pisze:Po przejscu aktywacji dziala juz plynnie.
Potwierdzam. Jestem już po :-D Koło 8 nie było szans się zarejestrować, teraz jakoś mi się udało wbić.
Pozdrawiam
Janusz

Ostatnio zamęczam: S800 na Omnibus F4
Sebaa
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 18 gru 2014, 18:30
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: Sebaa »

Hello,

udało się w końcu zarejestrować... Tylko dziwne, że w procesie zakładania profilu pytają o ŚK, trzeba podać jego numer, a potem i tak przerzuca do szkolenia. Tak powinno być?

Pozdrawiam

EDIT

No nie ma łatwo, mam numer operatora, status "ZATWIERDZONY" - klikam na szkolenie A1/A3 - otrzymuję - żeby rozpocząć szkolenie, trzeba utworzyć profil?
Kto umiera bogatszy, ten wygrywa.
Życie jest pasmem straconych okazji.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: pawelsky »

Sebaa pisze:Tylko dziwne, że w procesie zakładania profilu pytają o ŚK, trzeba podać jego numer, a potem i tak przerzuca do szkolenia. Tak powinno być?
Majac wazne ŚK nie potrzebujesz szkolenia/egzaminu.
Sebaa pisze:No nie ma łatwo, mam numer operatora, status "ZATWIERDZONY" - klikam na szkolenie A1/A3 - otrzymuję - żeby rozpocząć szkolenie, trzeba utworzyć profil?
Tak, trzeba zalozyc profil pilota (operator i pilot to nie to samo).
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: Verid »

No i udało się. Zarejestrowany i wyszkolony. Szkoda tylko że stronka staje okoniem jak chcieć szkolenie przejść jeszcze raz - fajnie tam wszystko pogrupowane i dla odświeżenia wiedzy chętnie bym to przeklikał sobie za jakiś czas.
Sebaa pisze: Tylko dziwne, że w procesie zakładania profilu pytają o ŚK, trzeba podać jego numer,
Nie trzeba. Nie mam, nie podawałem a profil założony i A1/A3 zrobione
Sebaa pisze:No nie ma łatwo, mam numer operatora, status "ZATWIERDZONY" - klikam na szkolenie A1/A3 - otrzymuję - żeby rozpocząć szkolenie, trzeba utworzyć profil?
Poczekaj chwilkę. Status operatora masz zatwierdzony. Do zatwierdzenia statusu pilota potrzeba kilkunastu minut.

BTW - w FAQ brakuje mi jednej informacji. To że "druniu" musi być oklejony moim numerem operatora to trąbią wszędzie. Ale czy i który papier mam mieć przy sobie na okoliczność kontroli to gdzieś mi mignęło ale nie potrafię to tego wrócić... :oops:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: pawelsky »

@Verid Musisz miec papier potwierdzajacy kwalifikacje stosownie do kategorii w ktorej latasz. W Twoim przypadku potwierdzenie zaliczenia szkolenia online A1/A3.
Sebaa
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 18 gru 2014, 18:30
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: Sebaa »

Hello,

no to A1/A3 zaliczone... Strona jednak mogłaby działać szybciej, ale pewnie jest oblężenie maksymalne. Z tym pilot i operator to trochę nie ogarnąłem na początku, że to dwie różne rzeczy :oops:

Robił już ktoś konwersję ŚK?


Zapisałem sobie te slajdy ze szkolenia do notatnika, mogę wrzucić jeśli ktoś jeszcze by chciał do tego wrócić.


Pozdrawiam
Kto umiera bogatszy, ten wygrywa.
Życie jest pasmem straconych okazji.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: misiekkk »

Sebaa pisze: Zapisałem sobie te slajdy ze szkolenia do notatnika, mogę wrzucić jeśli ktoś jeszcze by chciał do tego wrócić.
Pozdrawiam
Wrzucisz?
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: Głuś »

Sebaa pisze:Robił już ktoś konwersję ŚK?
Skoro masz ŚK
Sebaa pisze:no to A1/A3 zaliczone..
To po grzyba robiłeś A1/A3? :-D
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Sebaa
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 18 gru 2014, 18:30
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: Sebaa »

Hello,
misiekkk pisze:
Wrzucisz?
Oczywiście. Tutaj link - KLIK i jeszcze to do A2 - KLIK2


Głuś pisze:[
Skoro masz ŚK

To po grzyba robiłeś A1/A3? :-D

Z ciekawości, żeby zobaczyć jak to wygląda, przypomnieć sobie niektóre zagadnienia i zobaczyć zmiany...

Zrobiłem też ten kurs A2, ale tutaj na koniec każą się udać do uznanego podmiotu na egzamin. No mam ŚK, i pewnie zaraz wypełnię ten wniosek o konwersję, byłem ciekaw, czy może ktoś juz to robił i jak to działa...

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czwartek 31 gru 2020, 17:43 przez Sebaa, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto umiera bogatszy, ten wygrywa.
Życie jest pasmem straconych okazji.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: Verid »

Sebaa pisze:Oczywiście. Tutaj link
Dobra robota
@Pawelsky - dzięki, właąnie nie byłem pewien czy tylko potwierdzenie uzyskania kwalifikacji czy potwierdzenie rejestracji też. Wszak numer rejestracji (z potwierdzenia rejestracji) ma być na druniu więc papier wiążący mnie z latadłem wydawał się poniekąd też logiczny. Ale skoro mówisz że papier z zaliczenia to dosyć to zaraz sobie druknę i w laminator.
Ten wredny...
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: lesz »

Gratulacje operatorzy i piloci ;)
Po polnocy strona lezala, rano sie podniosla z czkawka, kolo poludnia juz znosnie.
Cos bylo nie tak z kontami @o2.pl, bo tam nie przechodzily maile aktywacyjne...
Szkoda, ze po zaliczeniu testu nie ma podsumowania (ilosc odpowiedzi poprawnych, czy takie z nas asy, ze wszyscy maja 100% ;) )
Oraz np. Jesli gdzies ktos blad popelnil, to fajnie wiedziec gdzie...

@Sebaa - nie dziala mi Twoj link do pliku z A2, jakbys mogl sprawdzic :)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Sebaa
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 18 gru 2014, 18:30
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: Sebaa »

Hello,
lesz pisze:Gratulacje operatorzy i piloci ;)

@Sebaa - nie dziala mi Twoj link do pliku z A2, jakbys mogl sprawdzic :)

Dzięki ;)

Link już poprawiony, pomyłka w nazwie pliku... Konwersja uprawnień jest taka sobie, po kliknięciu w odnośnik otrzymujemy paczkę ZIP w której po rozpakowaniu dostajemy w PDF'ie wniosek już wypełniony z naszymi danymi. Na górze informacja:


Kandydat składa niniejszy wniosek w celu konwersji krajowego świadectwa kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego (UAVO)
na dokumenty potwierdzające kompetencje pilota bezzałogowego statku powietrznego.
WARUNKIEM KONWERSJI ŚWIADECTWA KWALIFIKACJI UAVO JEST POSIADANIE WAŻNEGO UPRAWNIENIA PODSTAWOWEGO
Z PRZYNAJMNIEJ JEDNYM WAŻNYM UPRAWNIENIEM DODATKOWYM.
Dokumenty, które należy złożyć w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego:
• Niniejszy wniosek o konwersję świadectwa kwalifikacji UAVO uzupełniony przez kandydata w części „A”
oraz w przypadku osób niepełnoletnich przez prawnego opiekuna w części „B”;
• Oryginał świadectwa kwalifikacji UAVO.


Potem nasze dane, na końcu pole na datę i nasz podpis. Jest jeszcze część "B" dla opiekuna prawnego, jeśli wnioskodawca jest niepełnoletni. Nic więcej, wychodzi na to, że ten wniosek jedynie można wysłać pocztą. Niepokojący jest wpis o oryginale obecnego świadectwa... Wydawało mi się, że to powinno być załatwione ON-LINE, ale jak widać chyba nie da się...

Pozdrawiam
Kto umiera bogatszy, ten wygrywa.
Życie jest pasmem straconych okazji.
ODPOWIEDZ