Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: pull_up »

Czy można ze 100% pewnością sprawdzić fakt poprawnego działania aplikacji na danym modelu smartfona, nie posiadając Mini (instalacja, uruchomienie itd.)?
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: volender »

No na pewno można zainstalować ;)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: kuczy »

pull_up pisze:Czy można ze 100% pewnością sprawdzić fakt poprawnego działania aplikacji na danym modelu smartfona, nie posiadając Mini (instalacja, uruchomienie itd.)?
Tak - możesz wejść na jakąkolwiek grupę FB dotyczącą Mini, znależć właściciela mini blisko swojego miejsca zamieszkania i sprawdzić podczas spotkania.
- Sorry, ale telefon to jedno, wersja Androida (np) to drugie, do tego dochodzą rzeczy typu zawalona pamięć, "zamulenie" telefonu - nikt, nawet DJI nie powie ci w 100%, czy będziesz zadowolony.
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: pull_up »

kuczy pisze:
pull_up pisze:Czy można ze 100% pewnością sprawdzić fakt poprawnego działania aplikacji na danym modelu smartfona, nie posiadając Mini (instalacja, uruchomienie itd.)?
Tak - możesz wejść na jakąkolwiek grupę FB dotyczącą Mini, znależć właściciela mini blisko swojego miejsca zamieszkania i sprawdzić podczas spotkania.
- Sorry, ale telefon to jedno, wersja Androida (np) to drugie, do tego dochodzą rzeczy typu zawalona pamięć, "zamulenie" telefonu - nikt, nawet DJI nie powie ci w 100%, czy będziesz zadowolony.
Ooo to nie jest takie proste... Ja się nie mogę doprosić znacznie prostszych rzeczy niż spotkanie i wspólne latanie ;-) Chyba "brać Mavicowa" nie jest aż tak otwarta ;-) Nie o to jednak chodzi czy, jak napisałeś "ja będę zadowolony". Także "zamulenie" telefonu nie decyduje o kompatybilności a tylko o nią mi chodziło. No nic... szukam dalej.
Niko99
Posty: 1
Rejestracja: sobota 11 sty 2020, 09:32
Lokalizacja: katowice

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Niko99 »

@Pull_up

Sprawdziłem na kilku telefonach zasada jest generalnie taka sama w przypadku każdego telefonu jeśli aplikacja dji fly nie zatrzymuje Ci się na białym ekranie z logiem dji podczas uruchamiania to spokojnie bedzie działać, możesz ja pobrać ze sklepu Play najnowsza wersja to 1.0.4. Ściągnij i sprawdz :)
Największy problem obecnie maja Samsung z androidem 10 wersje europejskie. Z procesorami snapdragona juz takich problemow nie ma.
Rozmawiałem z supportem dji kilka razy juz, do końca tego miesiaca wyjdzie update apki mocno poprawiony pracują nawet z Samsungiem bezpośrednio zeby to naprawić.
Ale ogolnie jeśli aplikacja Ci się uruchomi na telefonie to spokojnie bedzie działać.

Ps. Ja mam s10 z androidem 10 i najnowsza wersja u mnie nie dziala , jestem zmuszony jak cała reszta ludzi z Samsunga i używać starej wersji 1.0.3 która dziala stabilnie jak sie włączy;)

Pozdrawiam
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: pull_up »

Dziękuję za informacje Niko99. Jutro sprawdzę jak to wygląda u mnie na ZenFone.
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: g.p »

U mnie na xiaomi redmi 5plus dji go laguje podczas latania a telefon w cale nie jest taki słaby....obecnie tablet nvidia shield i jest spoko.:)
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: volender »

g.p, a ubijasz wszystkie apki w tle przed uruchomieniem dji go? chyba fb i messenger najbardziej zjadają proca w tle. Andek też lubi mieć kilka GB wolnej pamięci, żeby wydajnie działać...
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: potrek »

Na s8 hula aż miło ...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: g.p »

volender pisze:g.p, a ubijasz wszystkie apki w tle przed uruchomieniem dji go? chyba fb i messenger najbardziej zjadają proca w tle. Andek też lubi mieć kilka GB wolnej pamięci, żeby wydajnie działać...
Starałem się wszystko czyścić, pamięć podręczną itp.właczone jedynie dane komórkowe i gps ,ale jakoś słabo to chodziło i kupiłem tableta....lepiej się sprawdza niż tel.i nikt nie dzwoni w trakcie latania...:)
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Alina81 »

Mavic Mini mnie nadal intryguje, ale skoro mam Air, to nie będę kupowała tego maluszka. Za to mnie interesują takie detale, np czy zrywa połączenie, ucieka ludziom na potęgę, czy dało się obejść FCC, czy jak tam się to nazywa. Da się tym latać po domu, nie ryzykując zderzenia ze ścianą itp?

Ja moim Air nie latałam od dobrych dwóch miesięcy, bo albo pada, albo wieje, albo to i to. Zimno mocno niby nie jest, niby nie ma śniegu, ale pogody na drona u mnie nie ma. Za to czasem każę mu powisieć w domu w jednym miejscu. Latać po domu to bym się bała (ja go tylko odpalam i każę mu się wznieść w górę i tak powisieć aż spadnie bateria do jakiś 55%), musiałabym powyłączać czujniki, łącznie ten pod spodem, żeby nie windował się górę jak lecę nad stołem czy krzesłem. No i z tego samego powodu mnie intryguje Mavic Mini, czy da radę latać tym sobie po domu, bo czujnik w podłodze winduje drona w górę o wysokość przeszkody nad którą wleciał. Z kolei jakby wyłączyć czujkę w podłodze, to może się dron zachowywać nieobliczalnie.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Adrián »

Do latania po domu są lepsze i mniejsze zabawki.
Ma osłony i od biedy się da, tylko po co? Tym bardziej, że nie chcesz wymienić air na mini.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: potrek »

Alina81 pisze:Mavic Mini mnie nadal intryguje, ale skoro mam Air, to nie będę kupowała tego maluszka. Za to mnie interesują takie detale, np czy zrywa połączenie, ucieka ludziom na potęgę, czy dało się obejść FCC, czy jak tam się to nazywa. Da się tym latać po domu, nie ryzykując zderzenia ze ścianą itp?

Ja moim Air nie latałam od dobrych dwóch miesięcy, bo albo pada, albo wieje, albo to i to. Zimno mocno niby nie jest, niby nie ma śniegu, ale pogody na drona u mnie nie ma. Za to czasem każę mu powisieć w domu w jednym miejscu. Latać po domu to bym się bała (ja go tylko odpalam i każę mu się wznieść w górę i tak powisieć aż spadnie bateria do jakiś 55%), musiałabym powyłączać czujniki, łącznie ten pod spodem, żeby nie windował się górę jak lecę nad stołem czy krzesłem. No i z tego samego powodu mnie intryguje Mavic Mini, czy da radę latać tym sobie po domu, bo czujnik w podłodze winduje drona w górę o wysokość przeszkody nad którą wleciał. Z kolei jakby wyłączyć czujkę w podłodze, to może się dron zachowywać nieobliczalnie.
Miałem aira a nawet trzy, w czym dwa używałem, mam teraz mini ( powróciłem do niego ) no i uważam ze jeśli ktoś nie potrzebuje 4k to mini wygrywa.
Maluch bardzo cichy ! tak cichy jak Mavic 2, czas lotu miażdży aira. To są jego największe zalety. Fakt faktem na wietrze trzeba uważać ale mówimy tu o podmuchach rzędu 35km/h plus.
Brak manualnych ustawień kompensuje niezła automatyka. Profil nagrywania jest płaski wiec łatwo go pokolorować.
Jak dla mnie mini lepszy ...
Ps. Czujnikom nie wierze nawet w Mavic 2, ostatnio zawiodły w dobrej pogodzie i dość dużej przeszkodzie terenowej....
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Adrián »

To akurat mi najbardziej przeszkadza w mini, ze brak jest nastaw manualnych.. Nie wszystko da się zrobić w postprodukcji. Jest tez mniej „zamurowany” w powietrzu. Nawet bez większego wiatru niezle nim miota. Lądowanie do ręki w specyficznych warunkach jest mocno stresujące. Już spark lepiej trzymał pozycje. Ale jeśli chodzi o stabilizację, to jest świetna.
Na szczęście kolega kupił i mogłem potestować przed zakupem i chyba odpuszczę..
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: potrek »

Adrián pisze:To akurat mi najbardziej przeszkadza w mini, ze brak jest nastaw manualnych.. Nie wszystko da się zrobić w postprodukcji. Jest tez mniej „zamurowany” w powietrzu. Nawet bez większego wiatru niezle nim miota. Lądowanie do ręki w specyficznych warunkach jest mocno stresujące. Już spark lepiej trzymał pozycje. Ale jeśli chodzi o stabilizację, to jest świetna.
Na szczęście kolega kupił i mogłem potestować przed zakupem i chyba odpuszczę..
Co do miotania to fakt, w słabym świetle kiepsko. Muszę popatrzeć jak w lepszych warunkach oświetleniowych.
Póki co nie bardzo miałem okazji.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ