DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

hubi20000
Posty: 195
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 19:00

Re: DJI Mavic

Post autor: hubi20000 »

Ma ktoś wcześniejsza wersje DJI4 apk

Obrazek
Awatar użytkownika
arocopter
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 11:52
Lokalizacja: England/Poland

Re: DJI Mavic

Post autor: arocopter »

hubi20000
Posty: 195
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 19:00

Re: DJI Mavic

Post autor: hubi20000 »

Dziękuje :mrgreen:
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Mavic

Post autor: mohinder »

ocean_wro pisze:A ja wam powiem że coś jeszcze musi być skopane. Miałem soft 900 i się potrafiło przyciąć. Zrobiłem downgrade na 700 i też się potrafi przyciąć. 200 m ode mnie i pełny zasięg więc może to kwestia Dji go apki ??? Wcześniej robiłem po 2.5 km i cud miód. Nie pamiętam niestety na jakim sofcie i jaką wersją apki to było. O co kaman ????
Wczesniej pisalem wlasnie, ze przypuszczam, ze przyczyna problemow moze byc aplikacja badz sam sprzet na ktorym jest zainstalowana.
Samsung Note 3 sprawial problemy a HTC 10 juz nie. Teraz bede testowal HTC One M8s.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: ocean_wro »

U mnie sprzęt się nie zmienił (note 4) więc obstawiam apke. Niedługo sprzęt zmienię to też będę miał potwierdzenie.

Edyta: zrobiłem downgrade Dji go do wersji 4.1.0. Jak to będzie działać zobaczymy jak pogoda pozwoli
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic

Post autor: potrek »

W mavicu nie ma trybu atti ? W domu mam vision na dworze gps, ale nie wiem ja zmienic na atti ?
luc4s
Posty: 147
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 09:19
Lokalizacja: KRK

Re: DJI Mavic

Post autor: luc4s »

Nie ma
tylkologin
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 30 maja 2017, 10:03
Lokalizacja: Czosnów

Re: DJI Mavic

Post autor: tylkologin »

Jest. Możesz zmienić parametry fizycznego przełącznika na kontrolerze i zamiast SPORT mieć wymuszone ATTI.

m
luc4s
Posty: 147
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 09:19
Lokalizacja: KRK

Re: DJI Mavic

Post autor: luc4s »

tylkologin pisze:Jest. Możesz zmienić parametry fizycznego przełącznika na kontrolerze i zamiast SPORT mieć wymuszone ATTI.

m
Na nowym sofcie już ponoć nie działa, poza tym straci przez to gwarancję, jak zacznie grzebać w konsoli. Oficjalnie nie ma.
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic

Post autor: MorF »

Pytanko odnosnie downgrade do .700 i baterii:

Planuje downgrade mavica z .800 do .700 przy uzyciu DUMLdore toola.
Jak to jest z bateriami,
z tego co wyczytalem rozumiem ze w momencie wgrywania FW "aircraft" wyrownywana jest tez wersja FW kontrolera baterii
1. czy to prawda
2. Co sie stanie jak po upgrade wsadze druga/trzecia baterie (ktora ma wyzszy fw)? Czy w trakcie wlaczania zrobi sie jakis niejawna procedurka wyrownania?
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: DJI Mavic

Post autor: talib1990 »

MorF pisze:Pytanko odnosnie downgrade do .700 i baterii:

Planuje downgrade mavica z .800 do .700 przy uzyciu DUMLdore toola.
Jak to jest z bateriami,
z tego co wyczytalem rozumiem ze w momencie wgrywania FW "aircraft" wyrownywana jest tez wersja FW kontrolera baterii
1. czy to prawda
2. Co sie stanie jak po upgrade wsadze druga/trzecia baterie (ktora ma wyzszy fw)? Czy w trakcie wlaczania zrobi sie jakis niejawna procedurka wyrownania?
Podpinasz pierw drona samego i robisz downgrade do .700

Podpinasz aparaturę bez drona i w niej robisz downgrade

Bateria z którą robiłeś downgrade drona sama zejdzie do wersji .700

Inne jakie masz wykryją konflikt przy uruchamianiu DJI Go i będą kazały Ci zejść z softem w dół.

Jedyne co zauważyłem na iPadzie że po każdej zmianie baterii należy zamknąć aplikacje i wejść w menu główne , nie podgląd wtedy pokazuje info o konflikcie z softem.

Ps. Nie przejmuj się jak dron zatrzyma się np na 65 %. Ja się prawie obs*alem i czekałem tak 30 minut. Dron się zaktualizował i sygnalizował to diodami na sobie a na apce to stało ... Po restarcie normalnie widać ta niższa wersję softu.

PAMIETAJ ABY WGRAC ODPOWIENIE PLIKI DO APARATURY I DO DRONA, NIE ODWROTNIE ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic

Post autor: MorF »

Dzieki za obszerny opis ale najbardziej interesuje mnie:
talib1990 pisze:Inne jakie masz wykryją konflikt przy uruchamianiu DJI Go i będą kazały Ci zejść z softem w dół.
Co to oznacza czy bedzie trzeba podpiac znowu do dumldore i powtorzyc procedurke fleszowania?
Czy sam FW w modelu wymusi update baterii i to stanie sie niejako "automatycznie"
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: DJI Mavic

Post autor: talib1990 »

Stanie się to automatycznie. Odpalasz aparaturę i drona uruchamiasz DJI GO i wyskakuje info , że jest konflikt , czekasz 20 sekund i się aktualizuje do równej wersji z dronem. Nic nie podpinasz . Tylko że u mnie musiałem na każdej baterii gasić dji go aby wkyrylo ta różnice w Softach i ja wyrównało

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic

Post autor: MorF »

@talib1990 dzieki za info.
Lata ktos jeszcze na dji go 4.0.5? Jedna ze stabilniejszych z tego co sie naczytalem.
Awatar użytkownika
saku
Posty: 391
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 21:34
Lokalizacja: Świdwin

Re: DJI Mavic

Post autor: saku »

Panowie mam maly problem,
Aktualizacja doszla do 99% i dalej nie poszla.
Wylaczylem aplikacjie dji go i wlaczylem ponownie kontroler lotu dziala poprawnie ale na aplikacji nie ma polaczenia z mavricem jest disconnected...
Co z tym fantem?
Pozdrawiam Radek
ODPOWIEDZ