eLeReS by Mifau?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Ryszard_I »

miś pisze:Możesz spróbować. leda będzie ciemniej świecić ale działać powinno. A jak nie to przy 2.2k na pewno będzie już OK.
Dałem 1k i przy 3,3V działa a przy 5V nie. Dam 2,2k.
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Ryszard_I »

To ja zakłócę tę ciszę w temacie odbiornika eLeReS ponieważ z chęci posiadania odbiornika z wariometrem popełniłem taką rzeźbę z czujnikiem baro HP203B.
Załączniki
DSC01120 A.jpg
DSC01120 A.jpg (271.4 KiB) Przejrzano 3691 razy
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Ja pierniczę, piękna koronkowa robota.
Gratuluję pomysłu i wykonania :!:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: mkrawcz1 »

Chłopie - nie masz nerwów i masz pewną rękę ;-)
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: lgojniczek »

Proszę o pomoc w sprawie eLeReS RX (lub też eLeReS MAX bo nie wiem gdzie leży problem)

Posiadam link RC w postaci odbiornika FrSky X4RSB podpiętego poprzez SBUS do modułu eLeReS MAX (wersja V2 czyli ta starsza), w modelu mam eLeReS RX V2 wpięty do kontrolera Pixhawk z softem Plane poprzez CH8 wprost do portu RCIN. Link RC działa, wychylenie drążków na aparaturze przekłada się na wartości na poszczególnych kanałach w zakładce Radio Calibration w Mission Planner. Problem pojawia się podczas próby kalibracji ESC (DYS BL40A BlHeli), wszystko wyłączone, na Taranisie gaz na max i go włączam, następnie włączam zasilanie modelu i słyszę jak silnik gra melodię (mniemam że ESC poprawnie wchodzi w tryb kalibracji) następnie daję gaz na minimum i niestety cisza ESC nie potwierdza że złapało minimum gazu.

Dodam tylko że podczas kalibracji radia kanał 3 czyli gaz na minimum nie schodzi poniżej 1000 tak jakby gdzieś było na sztywno ograniczenie na tym kanale (zresztą na pozostałych jest identycznie). Przy gazie na minimum np. ściągnięcie trima w dół nie powoduje zjazdu z wartości 1000, podobnie jak obniżenie wagi tego kanału w Taranisie czy poszerzenie jego zakresu. Wygląda to tak jakby odbiornik-nadajnik miał blokadę do 1000 i ani grama niżej. W kopterze który też pracuje u mnie na Pixhawku tyle że z linkiem FrSky kanały na minimum posiadają wartości nieco poniżej 1000. Upatruję w tej wartości właśnie problemu zakończenia kalibracja ESC (pewnie regulator posiada dolną granice poniżej 1000 jednostek i dlatego nie łapie dolnego położenia drążka).

Gdzie szukać rozwiązania?
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: NeXuS »

Skoro nie schodzi poniżej 1000 już w Taranisie, to tu szukałbym problemu. Kalibrowałeś drążki w Taranisie?
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: lgojniczek »

NeXuS pisze:Skoro nie schodzi poniżej 1000 już w Taranisie, to tu szukałbym problemu. Kalibrowałeś drążki w Taranisie?
Może źle się wyraziłem, z taranisa wychodzi sygnał który ma na tym kanale wartość poniżej 1000. Pisząc że wartość nie schodzi poniżej 1000 miałem na myśli wartość w Mission Planner (Taranis pokasuje że wysyła poniżej 1000).
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: MorF »

Pytanko jedzie do mnie eleres-diy, radio póki co mam flysky i6,
Wyprowadziłem sobie ppm I zasilanie tak żeby na plecach wpiac w lrs
Obrazek

Póki co nie mam pomysłu jak wyłączyć wbudowany nadajnik, czy myślicie że będzie bardzo zakłócać eleresa?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

MorF pisze:czy myślicie że będzie bardzo zakłócać eleresa?
Nie będzie zakłócać, tylko będzie niepotrzebnie zżerać baterię aparatury. Ja kiedyś w mojej starej HK T6A dorobiłem przełącznik brutalnie odcinający zasilanie do modułu 2.4G w aparaturze, i działało bez problemu.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: waszka »

Czesc.

...ja wstawilem przelacznik zasilania (albo jeden albo drugi jest zasilany) pomiedzy dwoma modulami nadawczymi i w ten sposob moge sobie wybierac ktory ma byc aktywny ...(aparatura to Graupner MX12s)
Ostatnio zmieniony środa 09 sie 2017, 17:40 przez waszka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: MorF »

Tak tak też mam taki plan tylko muszę wyczaic jak to ładnie zrobić. Być może pierwszy lot wypróbuje tak jak jest.
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: darek_op »

Musi byc nie tylko ładnie, ale i bezpiecznie. Przełącznik musi być w takim miejscu, aby wyeliminować przypadkowe przełączenie, bo wtedy ....... :roll:
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Ryszard_I »

Można zastosować przełącznik z blokadą. Taki od nadajników Graupner.
Załączniki
graupner-sj-przelacznik-33001-1.jpg
graupner-sj-przelacznik-33001-1.jpg (15.79 KiB) Przejrzano 3354 razy
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: MorF »

Okazalo sie ze pomimo flysky fs-i6 z modem 10ch na wyjsciu PPM portu trenerskiego nadal daje 6ch wiec musialem zrobic mala "kanapke" przez odbiornik i tak daje 8ch przez ppm
A pochwale sie -> wszyscy maja eLeReSa, mam i ja :mrgreen:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
komanndos
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 lis 2013, 14:34
Lokalizacja: Marki

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: komanndos »

https://www.banggood.com/Openlog-Blackb ... mds=search

Powiedzcie mi, jaka jest szansa, żeby to cudo zapisało logi z eleresa? Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zrobienia loggera, ale jakoś z programowaniem mi nie po drodze i tak bujam się z tematem, a tu patrzę, że fajny malutki logger za niewielkie pieniądze :-)
SS2000, SC2400, DIY FT Guinea Pig :-)
ODPOWIEDZ