!!! FX61 odleciał w siną dal - każa pomoc mile widziana !!!

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: !!! FX61 odleciał w siną dal - każa pomoc mile widziana

Post autor: MorF »

Gratulacje ze udalo sie odnalesc model,musze przyznac ze koncowka jest rewelacyjna (jesli mozna tak powiedziec).
Lot nad Wisla tez emocjonujacy :)
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: !!! FX61 odleciał w siną dal - każa pomoc mile widziana

Post autor: fragles »

Jak na "autonomiczne" lądowanie to rzeczywiście nieźle wyszło :-)
Awatar użytkownika
m_atrix
Posty: 186
Rejestracja: wtorek 11 cze 2013, 07:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: !!! FX61 odleciał w siną dal - każa pomoc mile widziana

Post autor: m_atrix »

Hej
fragles pisze:Jak na "autonomiczne" lądowanie to rzeczywiście nieźle wyszło :-)
W sumie nieskromnie powiem ze razem z fx61 mieliśmy wiele udanych lotów za sobą, więc miał się kiedy nauczyć podchodzenia do lądowania, także w przygodnym :-)
Obecnie fx czeka rekonwalescencja, przez poszukiwania odpadły mi dwa dni przy wykańczaniu chatki, więc jest co nadrabiać, a korzystając z okazji i styranego statecznika, planuje wcielić w życie plan zalaminowania modelu - na bank centropłat, a może i całe płaty wraz z lotkami.
W sumie nie mam doświadczenia w tego typu pracach, wiec zacznę od prób na przygodnym styropianie i zobaczymy jak pójdzie,
a w międzyczasie jeszcze test zasięgu ocalałej elektroniki.
p.s niestety nadal pojęcia nie mam czemu się stało jak się stało :-( i tego zasadniczo najbardziej żałuję, bo sytuacja niewyjaśniona lubi się powtarzać.
Pozdrawiam
kamilt
1% - http://www.dzieciom.pl/12659
************************************
różne latające + wiatrak

komu Bóg rozumu nie da, kowal mu go nie ukuje
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: !!! FX61 odleciał w siną dal - każa pomoc mile widziana

Post autor: arek2081 »

m_atrix pisze:niestety nadal pojęcia nie mam czemu się stało jak się stało i tego zasadniczo najbardziej żałuję, bo sytuacja niewyjaśniona lubi się powtarzać.
Kiedyś na złocie w Konarzynach miałem podobną sytuację, lecąc sobie model automatycznie przełączył się na PH i zaczął krążyć tak długo aż wylądował. Zasięg miałem cały czas, zmiana mocy nie dawała żadnego efektu. Eleres również robił za autopilota, wgrałem jeszcze raz oprogramowanie i od tamtej pory problem nie powrócił, również nikt nie był w stanie wytłumaczyć co było powodem takiego zachowania.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: !!! FX61 odleciał w siną dal - każa pomoc mile widziana

Post autor: NeXuS »

m_atrix moim zdaniem najprawdopodobniej zawiodło zasilanie. Zainstaluj u-bec`a.
Awatar użytkownika
m_atrix
Posty: 186
Rejestracja: wtorek 11 cze 2013, 07:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: !!! FX61 odleciał w siną dal - każa pomoc mile widziana

Post autor: m_atrix »

Hej
NeXuS pisze:m_atrix moim zdaniem najprawdopodobniej zawiodło zasilanie. Zainstaluj u-bec`a.
To niestety tez jest prawdopodobne, choć przy kondensatorze na pokładzie i przy stałym niskim otwarciu przepustnicy na tym etapie lotu,
oraz tylko 2 serwach przy skrzydełku, są na to dość małe szanse, ale jednak są :-), więc montaż zewnętrznego BEC'a na pewno ie zaszkodzi.
arek2081 pisze:Kiedyś na złocie w Konarzynach miałem podobną sytuację, lecąc sobie model automatycznie przełączył się na PH i zaczął krążyć tak długo aż wylądował. Zasięg miałem cały czas, zmiana mocy nie dawała żadnego efektu. Eleres również robił za autopilota, wgrałem jeszcze raz oprogramowanie i od tamtej pory problem nie powrócił, również nikt nie był w stanie wytłumaczyć co było powodem takiego zachowania.
Ten wariant na pewno też sprawdzę, tylko czeka mnie lektura aktualnych wersji softu, ja wraz FX zatrzymaliśmy się na 22a, używam tylko AP+MPU bez trackerów itp.
Pozdrawiam
kamilt
1% - http://www.dzieciom.pl/12659
************************************
różne latające + wiatrak

komu Bóg rozumu nie da, kowal mu go nie ukuje
Awatar użytkownika
attyla
Posty: 176
Rejestracja: sobota 06 lut 2010, 12:42
Lokalizacja: Szczecinek

Re: !!! FX61 odleciał w siną dal - każa pomoc mile widziana

Post autor: attyla »

Zamiast laminowania zastosuj może cos takiego
http://napolskimniebie.pl/index.php/skl ... che-detail
łukasz
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Re: !!! FX61 odleciał w siną dal - każa pomoc mile widziana

Post autor: Prono »

Ciekawa ta folia, ciekawe jak się sprawdza w praktyce.
Mam nowego FX61 w kartonie i do tego kupiłem parę metrów folii typu 3M carbon look czarnej i pomarańczowej.
Ale może mojego starego weterana, pierwszego FX61 który jeszcze dziarsko tnie przestworza zreanimuję trochę wizualnie taką folią.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: !!! FX61 odleciał w siną dal - każa pomoc mile widziana

Post autor: NeXuS »

Ta folia jest cieniutka, wiem, bo mam, dobrze się wprasowuje, ale jeżeli chodzi o wzmocnienie, to owszem miękkie materiały typu depron czy zwykłe EPP wzmocni - usztywni, ale jak ktoś chce użyć tego jako wzmacniacza gęściejszej pianki typu elapor to zysk na wytrzymałości materiału będzie raczej nikły. Niemniej użyłem parę razy jako maskowanie po klejeniu uszkodzonych elementów w rozbitym elaporowym modelu. Po pomalowaniu gładziutka powierzchnia.
Awatar użytkownika
m_atrix
Posty: 186
Rejestracja: wtorek 11 cze 2013, 07:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: !!! FX61 odleciał w siną dal - każa pomoc mile widziana

Post autor: m_atrix »

Hej,
Taśmę zakupiłem i przetestuje na innym modelu, pobawię się nią na skrzydłach SS2000, itp fx61 będę chciał zalaminować choćby w ramach nauki.Zastanawiam się czym naprawić statecznik bo piasek mocno go zmęczył.
Pozdrawiam
kamilt
1% - http://www.dzieciom.pl/12659
************************************
różne latające + wiatrak

komu Bóg rozumu nie da, kowal mu go nie ukuje
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: !!! FX61 odleciał w siną dal - każa pomoc mile widziana

Post autor: yoseph »

Ja oklejam moje latające skrzydła folią oracal. Daje fajną powierzchnię, występuje w wielu kolorach, niestety jest dosyć ciężka ale w granicach rozsądku. Wzmacnia całkiem nieźle. Przy oklejaniu należy się wspomóc suszarką do włosów przy naciąganiu folii na nieregularny kształt, po oklejeniu należy mocno rozgrzać folię i docisnąć do pianki raklą albo palcem. Dla przykładu dwa modele oklejone tą folią ;)
Obrazek
Gorąco polecam:)
ODPOWIEDZ