Strach latac

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strach latac

Post autor: NeXuS »

Verid pisze:
Byczek pisze:Nie do końca się z tobą zgodzę
A wiesz jakie są grzywny za dopał? Jak się dowiesz to będziesz bardzo zgodny :mrgreen:
Jest ustawa, która za używanie takiego urządzenia w sposób "uporczywy" przewiduje nawet ograniczenie lub pozbawienie swobody w korzystaniu z uciech tego życia do lat 2 :mrgreen: Spróbuj jeszcze bez dopałek zastosować taki filterek, który Ci zalinkowałem, a nuż zadziała (niektórym pomogło). Jak chcesz to Ci wyślę taki na próbę.
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Strach latac

Post autor: Byczek »

Verid pisze:
Byczek pisze:Nie do końca się z tobą zgodzę
A wiesz jakie są grzywny za dopał? Jak się dowiesz to będziesz bardzo zgodny :mrgreen:

Nie wiem czy o tej samej dopałce mamy na myśli.

EDIT - scalenie

Po za tym skąd mam wiedzieć a jakiś grzywnach itp, to każdy szary obywatel ma chodzić z ustawami pod ręką by przeczytać czy może przerzucić deskę nad potokiem i czy za to nie pójdzie do wiezienia?- Bez przesady, a o żadnej takiej ustawie nie wiem bo mnie to nie interesuje, jestem użytkownikiem tego urządzenia które mi sprzedano, pomyślnie przeszło przez granicę (cło) jest równoznaczne z dopuszczeniem takiego urządzenia do użytku w Polsce.pozdrawiam.
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strach latac

Post autor: NeXuS »

No niestety tak jest, że aparatu państwa nie obchodzi, że nie znasz tej czy innej ustawy i w razie czego nic Cię w takiej sytuacji nie ochroni... Taka prawda https://pl.wikipedia.org/wiki/Ignorantia_iuris_nocet
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Strach latac

Post autor: Verid »

Byczek pisze:Po za tym skąd mam wiedzieć a jakiś grzywnach
Nie no pewnie, będę zapitalał na czerwonym i 150kmh po mieście a jak mnie złapią to powiem że nie wiedziałem że nie wolno bo przecie z kodeksem w łapie jeździć nie będę.
Genialne, po prostu genialne... :roll:
Byczek pisze:pomyślnie przeszło przez granicę (cło) jest równoznaczne z dopuszczeniem takiego urządzenia do użytku w Polsce.pozdrawiam.
Bwahahaha, a skąd ty takie mądrości wyciągnąłeś? Weź ty się chłopie dla własnego dobra doedukuj trochę bo witki opadają na takie "rewelacje".

...i odnośnie tego co przytoczył NeXuS, poczytaj sobie regulamin forum, szczególnie w temacie pisania postu pod postem.
Ten wredny...
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Strach latac

Post autor: Byczek »

Verid pisze:
Byczek pisze:Po za tym skąd mam wiedzieć a jakiś grzywnach
Nie no pewnie, będę zapitalał na czerwonym i 150kmh po mieście a jak mnie złapią to powiem że nie wiedziałem że nie wolno bo przecie z kodeksem w łapie jeździć nie będę.
Genialne, po prostu genialne... :roll:


Jaaasnneee, zawsze mam przy sobie konstytucje, KPC, KPK, najnowsze ustawy projekty ustaw itp., poza tym co ma piernik do wiatraka?
Byczek pisze:pomyślnie przeszło przez granicę (cło) jest równoznaczne z dopuszczeniem takiego urządzenia do użytku w Polsce.pozdrawiam.
Bwahahaha, a skąd ty takie mądrości wyciągnąłeś? Weź ty się chłopie dla własnego dobra doedukuj trochę bo witki opadają na takie "rewelacje".

No przecież ktoś kontroluje to co przybywa do strefy schengen, uczyłem się o tym i nie zgrywaj durnia i zdawałem egzaminy z tego.

...i odnośnie tego co przytoczył NeXuS, poczytaj sobie regulamin forum, szczególnie w temacie pisania postu pod postem.
U mnie nie działa to edytowanie kilku postów.

Skąd, ano stąd skoro coś przy
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
mDario
Posty: 108
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 10:23
Lokalizacja: Opole

Re: Strach latac

Post autor: mDario »

Byczek pisze: jestem użytkownikiem tego urządzenia które mi sprzedano, pomyślnie przeszło przez granicę (cło) jest równoznaczne z dopuszczeniem takiego urządzenia do użytku w Polsce
Zakup i posiadanie a użytkowanie to są 2 różne sprawy.
Równie dobrze mogę stwierdzić, że kupię sobie czołg z demobilu i będę nim jeździł do pracy - skoro kupiłem to dlaczego nie używać na ulicach?
never ending 250 class (ZMR250, flip32+BF, dys1806+dysBH16A)
Permanentny brak czasu
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Strach latac

Post autor: Byczek »

mDario pisze:
Byczek pisze: jestem użytkownikiem tego urządzenia które mi sprzedano, pomyślnie przeszło przez granicę (cło) jest równoznaczne z dopuszczeniem takiego urządzenia do użytku w Polsce
Zakup i posiadanie a użytkowanie to są 2 różne sprawy.
Równie dobrze mogę stwierdzić, że kupię sobie czołg z demobilu i będę nim jeździł do pracy - skoro kupiłem to dlaczego nie używać na ulicach?

Już mi sie nie chce dyskutować z veridem nad wyżosością świąt wielkiejnocy nad świętami bożego narodzenia, on nie wie jakiego wzmacniacza używam, a używam go bardzo rzadko i zgodnie z prawem, latam koło nogi wiec nie jest potrzebny i ten router na pewno nie jest nielegalny.

Wracając do wątku, jestem troszkę z zniesmaczony bo chciałem mieć na moim sc2400 nadajnik video przy kabinie, odbiornik powędrował na spód modelu, ale chyba gryzie sie z reglem bo to tylko kilka centymetrów miedzy nimi, trochę dzieli pianka ale chyba to nie pomaga bo kaszkani sie obraz, niestety nadajnik chyba pójdzie na ogon :-( który i tak jest ciężki, szkoda.
Do tego luzuje mi sie kabel od lipola plusowy do tego dinksa i może mieć przyczynę chwilowego zaniku RC.
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Strach latac

Post autor: Verid »

Byczek pisze:Już mi sie nie chce dyskutować z veridem nad wyżosością świąt wielkiejnocy nad świętami bożego narodzenia,
To nie jest dyskusja nad wyższością tylko żmudny proces uświadamiania mądrali który nagle się dowiedział że może beknąć i rozpaczliwie usiłuje wyjść z tematu "na kozaczka". Sam przyznałeś że nie masz bladego pojęcia o ustawach dotyczących telekomunikacji więc teraz nie chrzań że używasz dopałki (jaka by nie była) zgodnie z prawem bo po prostu tego nie wiesz. Także zamiast się ośmieszać tekścikami o "na pewno nie nielegalnym" routerze poświęć wieczór na sprawdzenie z jaką mocą to smali i ile tobie, jako osobie bez uprawnień, wolno puścić w antenę zanim któryś z wkuropatwionych providerów wyśle cię na wakacje na koszt państwa za "rzadkie i zgodne z prawem" popierdywanie w eter.
Byczek pisze:chciałem mieć na moim sc2400 nadajnik video przy kabinie, odbiornik powędrował na spód modelu, ale chyba gryzie sie z reglem bo to tylko kilka centymetrów miedzy nimi, trochę dzieli pianka ale chyba to nie pomaga bo kaszkani sie obraz, niestety nadajnik chyba pójdzie na ogon :-(
Jeżeli to rzeczywiście śmieci od regla to odsuwanie nadajnika nic ci nie da bo one lezą po zasilaniu. Zrób sobie albo kup filtr LC - groszowa sprawa a bardzo skutecznie czyści zakłócenia powodowane przez regulatory.


Byczek pisze:Do tego luzuje mi sie kabel od lipola plusowy do tego dinksa i może mieć przyczynę chwilowego zaniku RC.
To popraw - połączenia "na odwał" to proszenie się o koszty.
Ten wredny...
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Strach latac

Post autor: Byczek »

Widać kolega moderator chyba nie wie o czym pisze. A niby jak to się ma do tematu te kozaczki?
Proponuję zapoznać się ze specyfikacją omawianych w tym temacie urządzeń a także podać cytat, lub punkt, czyli podstawę prawną odwołującą się do wymienionych urządzeń a dopiero po tym kontynuować dyskusję.
Nadal nie widzę podstaw prawnych o których niekompetentny moderator wspomina a mają zastosowanie w wymienionych urządzeniach.
Rozwiązanie proponowane przeze mnie jest stosowane w wielu dziedzinach, w tym i w modelarstwie, nie wymaga dodatkowych zezwoleń i jest w 100% LEGALNE, bo:
- urządzenia są użytkowane zgodnie z przeznaczeniem
- urządzenia są opisane przez producenta routera który na ich podstawie otrzymał stosowne certyfikaty CE
- rozwiązanie jak i używanie wymienionego urządzenia nie są zabronione na terenie UE.

Nalegam więc na dokładne zapoznanie się z urządzeniami, których dyskusja dotyczy, ich instrukcją użytkowania , zasadą działania, certyfikatami, specyfikacją, możliwościami, rozwiązaniami dostępnymi opcjonalnie oraz urządzeniami współpracującymi a dopiero potem podjąć dyskusję, bo ta nie ma sensu skoro ja pisze o jednym a ktoś o zupełnie czym innym odwołując się do mojej treści. Takie poczynania, to nic innego jak wprowadzanie innych w błąd oraz generowanie zamętu w dyskusji.
Dodam jeszcze raz że nie latam na dopałce, wystarczy mi panelówka która mi wystarcza bo na dalekie loty sie nie wybieram nie mając autopilota, nie chce mi sie szukać modelu po kilka godzin w lesie.
Rozważam opcje zmiany silnika, na żarowy wiele innych problemów zniknie, jak regulator czy lipole i zakłócenia w odbiorze, bez paniki już latałem piankami z silnikiem żarowym.
A z zakłóceniami walczę dalej
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Spike
Posty: 65
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 20:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Strach latac

Post autor: Spike »

"kiedy włączyłem dopała do Frsky-a to w okolicy odbiorcom wifi przestało działać ;-) a ja miałem dobry zasięg."
to twoje słowa?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Strach latac

Post autor: Adrián »

Byczek, nie błaźnij się, bo nie wiesz o czym piszesz..
Koledzy już wyjaśnili..
Nie brnij dalej w te głupoty, bo jest coraz gorzej.
Weź to na klatę i poczytaj o przepisach w PL.
Bo inaczej, nie ma co ciągnąć tego wątku dalej.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Strach latac

Post autor: Verid »

No to po kolei:
Byczek pisze:Proponuję zapoznać się ze specyfikacją omawianych w tym temacie urządzeń
Którego konkretnie? Tego o którym piszesz:
Byczek pisze:zainwestowałem w dopałke do frsky w postaci zasilacza 2,4 ghz
Byczek pisze:kiedy włączyłem dopała do Frsky-a to w okolicy odbiorcom wifi przestało działać
I po czymś takim teraz wciskasz kity o legalnych routerach? Weź się chłopie nie ośmieszaj. Legalne urządzenia, do użytku bez uprawnień nie zwiększają zasięgu RC po 2,4GHz do 20km (swoją drogą nie wiem jak trzeba być niewydolnym na umyśle żeby łyknąć taki kit marketingowy) i nie zakłócają okolicznego WiFi to raz. Dwa - jakbyś miał chociaż mgliste pojęcie na temat tego jak działa RC od FrSky to byś się nie wydurniał wspominając o routerach więc jak chcesz się bawić w tekściki o niekompetentnych moderatorach to radzę najpierw własne kompetencje solidnie podreperować lub/i porzucić bajkopisarstwo.
Byczek pisze:Nadal nie widzę podstaw prawnych o których niekompetentny moderator wspomina
Bo jesteś leń parchaty z awersją do googla. 0.3s szukania i proszę - ładnie zebrane, do poduszki jak znalazł http://www.ies.krakow.pl/wydawnictwo/pr ... czyzak.pdf a to tylko jeden z kilku milionów wyników. Wystarczy chcieć.
Byczek pisze: nie ma sensu skoro ja pisze o jednym a ktoś o zupełnie czym innym odwołując się do mojej treści
Masz 100% racji - to nie ma sensu jeżeli według ciebie odwołanie się do tego co napisałeś jest pisaniem o czym innym. Z taką logiką chłopie to najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny.
Byczek pisze:Rozważam opcje zmiany silnika, na żarowy wiele innych problemów zniknie, jak regulator czy lipole
Tjaaa, po co lipole - instalacja FPV świetnie chodzi na nitro :roll: Poza tym lipol to takie straszne źródło zakłóceń - wywal go koniecznie... :mrgreen:

Podsumowując - ja również, jako kolejny i po raz kolejny z resztą, nalegam żebyś wreszcie zaczął używać tej suszonej śliwki co ci dynda na sznurku spinającym uszy bo klauni na forum bardzo szybko wędrują na wakacje więc dobrze się zastanów czy opłaca ci się kontynuować te farmazony o legalnych routero-dopałkach głuszących okoliczne WiFi.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Re: Strach latac

Post autor: HIRO »

A ja to się dziwię tylko jednemu. Na pchałeś kolego wszystkie klamoty w jedno miejsce i jesteś zdziwiony że zasięg słaby. Wysil się trochę i zamiast toczyć pianę na temat przepisów poczytaj o poprawnej instalacji w modelu.
Ps. Ciekawe ile dałeś za ten ultra mega hiper wypasiony wzmacniacz. Bo jeśli więcej niż 140 zeta to wywaliłeś pieniądze w błoto. Miał Byś za to pół sprawdzonego POLSKIEGO systemu Eleres na którym bijemy rekordy odległości
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Strach latac

Post autor: Byczek »

Spike pisze:"kiedy włączyłem dopała do Frsky-a to w okolicy odbiorcom wifi przestało działać ;-) a ja miałem dobry zasięg."
to twoje słowa?
Tak, użyłem go raz tylko w mieszkaniu i tyle a tu był żart bo jednej osobie zabrakło wifi na chwilę, a tak latam tylko na panelówce.
HIRO pisze:
A ja to się dziwię tylko jednemu. Na pchałeś kolego wszystkie klamoty w jedno miejsce i jesteś zdziwiony że zasięg słaby. Wysil się trochę i zamiast toczyć pianę na temat przepisów poczytaj o poprawnej instalacji w modelu.
Ps. Ciekawe ile dałeś za ten ultra mega hiper wypasiony wzmacniacz. Bo jeśli więcej niż 140 zeta to wywaliłeś pieniądze w błoto. Miał Byś za to pół sprawdzonego POLSKIEGO systemu Eleres na którym bijemy rekordy odległości
miałem nadzieje że nadajnik video przy kabinie w nieco większym oddaleniu od załatwi sprawę ale szkoda musi iść na tył niestety tak jak becie na ogonie. pianę zaczeli toczyć ci którzy mi wytykają że korzystam z routera, a już wspomiałem że latam wyłącznie na antenie typu panel.
Byczek pisze:kiedy włączyłem dopała do Frsky-a to w okolicy odbiorcom wifi przestało działać
To był test, w mieszkaniu gdzie ja opłacam mój internet i to mi zabrakło :-) . żartowałem wtedy. ;-)

EDIT - scalenie
Verid pisze:No to po kolei:
Byczek pisze:Proponuję zapoznać się ze specyfikacją omawianych w tym temacie urządzeń
Którego konkretnie? Tego o którym piszesz:
Byczek pisze:zainwestowałem w dopałke do frsky w postaci zasilacza 2,4 ghz
Byczek pisze:kiedy włączyłem dopała do Frsky-a to w okolicy odbiorcom wifi przestało działać
Jak pisałem wcześniej to był żart, u mnie w domu zabrakło wifi i tyle ;-)

I po czymś takim teraz wciskasz kity o legalnych routerach? Weź się chłopie nie ośmieszaj. Legalne urządzenia, do użytku bez uprawnień nie zwiększają zasięgu RC po 2,4GHz do 20km (swoją drogą nie wiem jak trzeba być niewydolnym na umyśle żeby łyknąć taki kit marketingowy) i nie zakłócają okolicznego WiFi to raz. Dwa - jakbyś miał chociaż mgliste pojęcie na temat tego jak działa RC od FrSky to byś się nie wydurniał wspominając o routerach więc jak chcesz się bawić w tekściki o niekompetentnych moderatorach to radzę najpierw własne kompetencje solidnie podreperować lub/i porzucić bajkopisarstwo.

Na tym forum parę osób używa takiego routera z powodzeniem, ja nie używam bo nie mam potrzeby kiedy latam koło nogi, więc zanim coś kupię to zapytam kogoś kto to testował i nie smaruj do mnie tym tekstem bo nie jestem twoim kolegą z piaskownicy bo sobie tego nie życzę.
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=16027 z pfmrc też parę modelarzy się znajdzie.
Byczek pisze:Nadal nie widzę podstaw prawnych o których niekompetentny moderator wspomina
Bo jesteś leń parchaty z awersją do googla. 0.3s szukania i proszę - ładnie zebrane, do poduszki jak znalazł http://www.ies.krakow.pl/wydawnictwo/pr ... czyzak.pdf a to tylko jeden z kilku milionów wyników. Wystarczy chcieć.


Przygadał kocioł garnkowi a sam je smali, to samo mogłeś zrobić wytykając procedury prawne itp.
Byczek pisze: nie ma sensu skoro ja pisze o jednym a ktoś o zupełnie czym innym odwołując się do mojej treści
Masz 100% racji - to nie ma sensu jeżeli według ciebie odwołanie się do tego co napisałeś jest pisaniem o czym innym. Z taką logiką chłopie to najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny.

Bez przesady...
Byczek pisze:Rozważam opcje zmiany silnika, na żarowy wiele innych problemów zniknie, jak regulator czy lipole
Tjaaa, po co lipole - instalacja FPV świetnie chodzi na nitro :roll: Poza tym lipol to takie straszne źródło zakłóceń - wywal go koniecznie... :mrgreen:

Nie wiesz o co kaman, będzie przeniesienie gratów FPV na model spalinowy chcę zobaczyć czy znikną problemy z nadawaniem sygnału video, tu latałem na foxie modelem z napędem spalinowym 1500 mW, proszę bardzo film https://www.youtube.com/watch?v=Mlup5gnG2M0, może na ekranie dobrze tego nie widać ale obraz był całkiem dobry i bez zakłóceń. Gdzieś czytałem na tym forum że lipole mogą mieć wpływ na odbiór video ale nie jestem końca pewny.

Podsumowując - ja również, jako kolejny i po raz kolejny z resztą, nalegam żebyś wreszcie zaczął używać tej suszonej śliwki co ci dynda na sznurku spinającym uszy bo klauni na forum bardzo szybko wędrują na wakacje więc dobrze się zastanów czy opłaca ci się kontynuować te farmazony o legalnych routero-dopałkach głuszących okoliczne WiFi.
Ja też myślę że zamiast kogoś bezpodstawnie oskarżysz kogoś o wykroczenie zastanowisz się 10 razy czy jest winny, wspomniałem już wiele razy w tym wątku i jeszcze raz powtórzę, że latam wyłącznie na antenie typu panel która teoretycznie daję zasięg 4 km, zresztą latam koło nogi i to mi wystarczy i stosowanie dopalaczy nie jest mi potrzebne, reasumując do tej pory myślałem że pasmo 2,4 ghz jest zarezerwowane dla modelarzy.

Edit:
Ja też mam zakłócenia w przekazie TV przez kogoś, otóż kiedy jedzie motor typu cross, kiedy zbliża się gościu do ok 50m na tym motocrossie mam zanik obrazu obraz się zniekształca i zanika natomiast kiedy się oddala obraz wraca do normy, dziwne czyżby silnik spalinowy zakłócał obraz ? z anteny odbiorczej tv?
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Strach latac

Post autor: Verid »

Byczek pisze:Ja też myślę
Nie. Dalsza część wypowiedzi jak i poprzednie definitywnie temu zaprzecza. Nie zostałeś o nic oskarżony (z wyjątkiem bezmyślności ale na to sam dostarczyłeś dowodów) tylko poinformowany że użytkowanie urządzenia które daje opisane na początku przez ciebie efekty (zakłócenia WiFi) może cię słono kosztować. No ale oczywiście kozaczek nie mógł tego ścierpieć i musiał najpierw się po stroszyć że go ustawy nie interesują i mogą mu skoczyć bo on o nich nie wie, zbesztany zmienił pozę na "niezrozumianego artystę" bo przecież on o zupełnie innym, 100% legalnym urządzeniu pisze by wreszcie stwierdzić że z tymi zakłóceniami to taka heheszka była a tak naprawdę to on wcale takiego urządzenia nie używa, zasięg jest w ogóle świetny i właściwie o co wam właściwie chodzi.
Byczek pisze:dziwne czyżby silnik spalinowy zakłócał obraz ? z anteny odbiorczej tv?
Tak. Konkretnie układ zapłonowy tego cross'a.

I po raz ostatni - doczytaj regulamin forum bo kolejny post pod postem będzie skutkował "nagrodami"
Ten wredny...
ODPOWIEDZ