Mini Zlot nad Jeziorem Białym

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Mini Zlot nad Jeziorem Białym

Post autor: Verid »

Dawaj, dawaj - każda taka fota to kopniak żeby brać się do modernizacji sprzętu :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Mini Zlot nad Jeziorem Białym

Post autor: Kowal »

zbipok pisze:No i udało się dzisiaj polatać...
Szkoda, że nie nad Białym :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mini Zlot nad Jeziorem Białym

Post autor: misiekkk »

Dziękuję wszystkim obecnym za świetnie spędzony czas, zarówno podczas lotów jak i podczas grillowania, gdy pogoda była mniej łaskawa.

Fajnie było poznać nowe osoby, przypomnieć sobie twarze osób dawno nie widzianych ( zgadnijcie kogo mam na myśli ;-) ).

Oczywiście nie obyło się bez sytuacji bardziej emocjonujących, ale te dokładniej opiszę później ( łącznie z materiałem video )

Zdradzę tylko, że jeden z modeli wybrał polowanie na dzięcioła ( zamiast tradycyjnie kreta ) i długo by powisiał na tym drzewie, ponieważ nie było z nami ani Zbyszka ani Dexx'a z ich sprzętem spiningowym.
Ale sytuacja uratowała pewna nowa osoba w naszym towarzystwie, które jednym spojrzeniem i tupnięciem sprowadziła model na ziemię z 10m.

Ale nic więcej nie powiem - relacja w przygotowaniu ;-)
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Mini Zlot nad Jeziorem Białym

Post autor: Rurek »

Widzę że te miejsce jest bardzo bardzo fajne (szkoda że terminu nie miałem tym razem bo to ode mnie z domu raptem 110km) i na latanie i na rekreację rodzinną. I na namiot z gryllem itepe.
Jezioro w lipcu - temat bajka (o ile jest normalny lipiec :-P )
Chyba się przyjmie ta miejscówa, jak sądzicie - obecni na minizlocie? Są jakieś plusy ujemne? Jak tereny do lotów? Jak gospodarz i ogólna miejscowa atmosfera?
A co do prądu - przecież rozstawiliście się idealnie pod linią 15kV więc chyba nie było problemu ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Patrzę też na mapę stref - jest nieźle, nie ma nic co mogłoby boleć. Heh, przez środek jeziora idzie granica TMA Okęcia ;-) ale miejscówa z agroturystyką i lotniskiem już jest na czystym terenie :-) jakie 900m na zachód od granicy strefy...która i tak dopiero na 6500ft (1981m) się zaczyna
I z tego co widać to na kierunku zachodnim/płd-zach i południowym 25km luzu (heh na kierunku zachodnim - do miejscowości co się nazywa bardzo charakterystycznie w świetle wydarzenia tego roku ;-) czyli... KOWAL :-) a na kierunku północnym brak ograniczeń w ogóle.
To dobry znak, szczególnie latanie na kierunku zachodnim/płd bo przeważnie stamtąd wieje w tych rejonach.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Mini Zlot nad Jeziorem Białym

Post autor: kamilborkowski »

Miejsce może być rzeczywiście fajne, ale chyba musimy poszukać lepszego gospodarstwa. Właściciel średnio miły (gonił nas o to że trzech kolegów którzy nie nocowali tylko przyjechali tylko na parę godzin w ciągu dnia nie zapłacili po 5 złotych).
Nie było za bardzo miejsca gdzie dałoby się rozstawić ze sprzętem tak aby bez przeszkód polatać nad jeziorem (sporo drzew w tym miejscu), ale jak byłem nieco wyżej to nagrałem okolicę (może jutro wrzucę film) i kilka miejsc wydaje się lepszych na bazę.
Rurek, wokół tej linii 15kV robiłem power loopy mini quadem, bez problemu :-P
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Mini Zlot nad Jeziorem Białym

Post autor: Rurek »

kamilborkowski pisze:Miejsce może być rzeczywiście fajne, ale chyba musimy poszukać lepszego gospodarstwa. Właściciel średnio miły (gonił nas o to że trzech kolegów którzy nie nocowali tylko przyjechali tylko na parę godzin w ciągu dnia nie zapłacili po 5 złotych).
Hmmm czyli typowy złotówa-cierpiarz, par ekselans nie ubliżając taksówkarzom ;-)
Szkoda.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mini Zlot nad Jeziorem Białym

Post autor: misiekkk »

Miejscówka nadaje się na małe, kameralne Zloty i to raczej z wirnikowcami niż skrzydlatymi.
Minusy:
- mało miejsca na rozstawienie samochodów i namiotów na lądowisku - wejdzie max 10-12 aut. Pas lądowiska dość długi, ale z jednej strony las, z drugiej droga dość często uczęszczana, sporo przeszkadzajek - bramki, płotki, itp ( Kamil opowie zapewne o nich więcej, bo prawie każdą z nich trafił ;-) ). Na końcu ladowiska, przy autach - bagienko
- po drugiej stronie lądowiska jest analogiczne poletko, ale korzystanie z niego jest niewskazane, bo tamten gospodarz żyje z Wieśkiem w małym konflikcie sąsiedzkim ;-) ( naoglądali się Karguli i Pawlaków )
- linia energetyczna nad miejscem rozstawiania baz
- generalnie dużo lasów naokoło - więc potencjalne poszukiwania utrudnione
- brak pomieszczenia do wieczornej integracji - jedna wiata na grilla max 12 osób na ścisk

Gospodarz specyficzny, ale przy użyciu bonów NBP można z nim załatwić wszystko.

Okolica bardzo fajna, ale dobrze by znaleźć miejsce:
- z większym, otwartym lądowiskiem ( dalej od strefy )
- większą bazą noclegową z miejscem do wieczornej integracji
- bardziej zżytym z gospodarzem sąsiedztwem, aby nie narażać się sąsiadom
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Mini Zlot nad Jeziorem Białym

Post autor: Kowal »

Rurek pisze:Hmmm czyli typowy złotówa-cierpiarz, par ekselans nie ubliżając taksówkarzom ;-)
Raczej typowy chłopek roztropek oderwany granatem od pługa i teraz agroturystykom się zajmnuje :-P Ja za nocleg w swoim samochodzie też musiałem zapłacić 15zł, jak za rozbicie namiotu. :-/ Socjal też dziwny, bo kibel i umywalka z zimną wodą "w cenie", ale prysznic na żetony po 5zł :-P
Trzeba by pogadać z sąsiadem zza miedzy, bo zyją jak Kargul z Pawlakiem, to może w ramach "odgryzienia się" dał by lepsze warunki :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Mini Zlot nad Jeziorem Białym

Post autor: Kowal »

misiekkk pisze:Oczywiście nie obyło się bez sytuacji bardziej emocjonujących, ale te dokładniej opiszę później ( łącznie z materiałem video )...Ale nic więcej nie powiem - relacja w przygotowaniu ;-)
Nadal czekam(y) :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
ODPOWIEDZ