Prosba o pomoc w stworzeniu projektu z dronem

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Waldek 1964
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 paź 2016, 11:30
Lokalizacja: Olsztynek

Re: Prosba o pomoc w stworzeniu projektu z dronem

Post autor: Waldek 1964 »

Poprosić Ministra niech weżmie swoją eskadrę dronów i zbombarduje.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Prosba o pomoc w stworzeniu projektu z dronem

Post autor: cebulator »

Co zbombarduje? Sad?
Porada na zasadzie, zlikwiduj uprawy to i ptaki znikną.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Waldek 1964
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 paź 2016, 11:30
Lokalizacja: Olsztynek

Re: Prosba o pomoc w stworzeniu projektu z dronem

Post autor: Waldek 1964 »

Poprosić Ministra niech weżmie swoją eskadrę dronów i zbombarduje.
To było w ramach dobrego humoru.Jak i wcześniejszy wpis że chcę drona co po piwo poleci . Pozdrawiam.
Bouli_wro
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 02:14

Re: Prosba o pomoc w stworzeniu projektu z dronem

Post autor: Bouli_wro »

Na lotnisku w mojej okolicy dalej strzelają z petard, czyli działa, może zamiast dronów jakiś system z kilku wyrzutni ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Prosba o pomoc w stworzeniu projektu z dronem

Post autor: yorg68 »

Moim zdaniem w takim konkretnym projekcie jak ochrona sadu przed szkodnikami skrzydlatymi wielowirnikowce odpadają w przedbiegach. Rozważanie w ogóle czegoś takiego to rasowe science-fiction.
Proponuję koledze sadownikowi przenieść się na forum o np. hodowli i wykorzystaniu jastrzębi.

Jerzy
Awatar użytkownika
arocopter
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 11:52
Lokalizacja: England/Poland

Re: Prosba o pomoc w stworzeniu projektu z dronem

Post autor: arocopter »

A nie lepiej przykryć ta plantację jakąś siatką z odpowiednią gestością? Maszty, naciągi itp. Widziałem coś takiego chyba na Mazowszu, nie pamiętam miejscowości. Było to prawda 5 czy 6 drzew, ale każde miało taki jakby domek z siatki.

Wysłane z Mi Note LTE 64GB
Waldek 1964
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 paź 2016, 11:30
Lokalizacja: Olsztynek

Re: Prosba o pomoc w stworzeniu projektu z dronem

Post autor: Waldek 1964 »

Moim zdaniem w takim konkretnym projekcie jak ochrona sadu przed szkodnikami skrzydlatymi wielowirnikowce odpadają w przedbiegach. Rozważanie w ogóle czegoś takiego to rasowe science-fiction.
Proponuję koledze sadownikowi przenieść się na forum o np. hodowli i wykorzystaniu jastrzębi.
I to jest słuszna odpowiedz.Chciałem coś podobnego napisać ale byłem ciekaw jak się temat rozkręci.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prosba o pomoc w stworzeniu projektu z dronem

Post autor: NeXuS »

Ha ha ha, na forum rc-fpv udziela się rad w temacie ochrony plantacji, a gościu chciał zapłacić za zrobienie systemu latających automatycznie kopterków i nikt nie chce zarobić :-)
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Prosba o pomoc w stworzeniu projektu z dronem

Post autor: Jagoda »

gazdossi pisze: Kolego nie wiem jak bardzo jestes w temacie sadownictwa, podejrzewam, ze bardzo, skoro wiesz, ze sa takie systemy do odstraszania ptakow, to wiedz, ze sa one skuteczne jedynie przez sezon.
No comments
Każdy system odstraszania będzie do bani - nie działają nawet przez sezon.Ani pół.
Ale....jeżeli np. z armatkami powiążesz uszczerbek na zdrowiu szpasia/kosa - 2-3 razy w tygodniu przy porannym nalocie odpalisz śrutem z dwururki to armatki spełnią swoje zadanie - jednak nie jest to zgodne z prawem ale to przeca pomijamy.

Owszem można użyć latadła do odstraszania i to bardzo skutecznie.
Jednak latadło nie może być na baterie.A zwie się sokół.
Kilka tych wytresowanych ptaszków rozwiązać może problem na ładnych hektarach.
W/w sposoby stosuje moja rodzinka w Wlkp.+ co cenniejsze owocki to siatka.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Prosba o pomoc w stworzeniu projektu z dronem

Post autor: yorg68 »

NeXuS pisze:Ha ha ha, na forum rc-fpv udziela się rad w temacie ochrony plantacji, a gościu chciał zapłacić za zrobienie systemu latających automatycznie kopterków i nikt nie chce zarobić
Na tym forum są mądrzy i uczciwi ludzie.
Jeśli chodzi o mądrość - sam pomysł jest fatalny i nikt go nie będzie wspierał.
Jeśli chodzi o uczciwość - osoba która się tego podejmie - nie chciał bym mieć z taką osobą do czynienia.

Jeśli chodzi o odległość lotu 1000m to ja piszę się na zbudowanie takiego projektu i żeby było mądrze i uczciwie
to tylko wtedy - jak mój powietrzny pojazd te 1000m lotu odbędzie nad polem marychy :mrgreen:
Ino że to nie w tym kraju :lol:

Jerzy
Awatar użytkownika
DaBossMann
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 01 lis 2016, 21:14
Lokalizacja: J-Laskowice

Re: Prosba o pomoc w stworzeniu projektu z dronem

Post autor: DaBossMann »

Moze lepiej u taniej bedzie samemu straszyć szpaki... Taka jego natura... podajac kwote strat to domyślam sie ze masz nie małe gospodarstwo... czyli najlepszymi metodami są metody tradycyjne... chcesz spróbować z © dronem spróbuj samemu pilotowac drona... masz finanse na to ... to zakup bedzie nie wiele kosztowny... a nawet mozesz zlecić komuś budowe drona... Ale napewno nie dobrym pomyslem i zbyt kosztownym jest plan pozostawienia drona samemu sobie bez opieki... nie wzieto pod uwagi mozliwosci zdezenia z przestraszonym ,,sploszonym ptakiem... Co bylo by wtedy jak by takowy dron spad pracownikowi na glowe... myślę ze straty i kosekwecje były o wiele wieksze niż oszczędności zwiazane z tym przedsięwzięciem... A to tylko czyste lenistwo...
Yuneec Typhoon Q500 4k / DJI Phanytom 3 Advanced
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Prosba o pomoc w stworzeniu projektu z dronem

Post autor: IvanM »

Pieth pisze:Wolność Tomku w swoim domku, lata nad swoim polem na niskim pułapie to może mieć w d..ie przepisy, ustawy, pozwolenia, regulaminy, i inne wymysły nawiedzonych.
Własność posesji nad która latasz nie ma absolutnie żadnego znaczenia - bo nie jest ona w stanie wykluczyć w wypadku awarii systemu, że sprzęt nie poleci tam, gdzie nie jest to wskazane. Dla tego wymagany jest pilot (ponoszący odpowiedzialność) i kontakt wzrokowy.
Autonomiczne latanie wymaga stworzenia wydzielonej do tego strefy w przestrzeni powietrznej. Można to ominąć tylko latając na uwięzi lub w zamkniętym budynku.
Inną sprawą jest co kto ma gdzie ... ale ignorując przepisy temat szybko mógł by się okazać niespodziewanie "za drogi".
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Prosba o pomoc w stworzeniu projektu z dronem

Post autor: yorg68 »

Szkoda "produkcji" - kolega sadownik stracił chyba zainteresowanie tematem :roll:

Jerzy
gazdossi
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 11 paź 2016, 20:19

Re: Prosba o pomoc w stworzeniu projektu z dronem

Post autor: gazdossi »

yorg68 pisze:Szkoda "produkcji" - kolega sadownik stracił chyba zainteresowanie tematem :roll:
o nie.... wrecz przeciwnie
Jerzy
EDIT - scalenie

o nie, wrecz przeciwnie!
michgre
Posty: 227
Rejestracja: wtorek 25 lis 2014, 13:26
Lokalizacja: Niedźwiedź

Re: Prosba o pomoc w stworzeniu projektu z dronem

Post autor: michgre »

Za 200.000 rocznie znajdziesz sokolnika na pełny etat z pocałowaniem dłoni. 150.000 zostaje do Twojej kieszeni.
ODPOWIEDZ