Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: kwak »

@Merlin1212
Moja paczka wysłana z Guangzhou 18-09-16 trafiła na WER Wawa 08-10-16
Jak widać 3 tygodnie spędziła w atmosferze ziemskiej, także cierpliwości :D

byphone
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hardware.net »

Kiedyś patrzyłem na trak jak w wyrocznia. Ale widzę że niezależnie czy paczka idzie 2 dni do wer czy 3 tyg to tak czy siak miesiac musi minac zanim sie ja dostanie. Oczywiscie sa wyjatki

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Lech55 »

Ja mam jedną przesyłkę z ali, która niby wyleciała z Pekinu 7 września i do dzisiaj cisza. Będę musiał otworzyć dysputę, termin się kończy 1-11.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: miś »

A ja pierwszy raz musiałem otworzyć dispute na ali. Zostało 5 dni do końca ochrony (przesyłka bez trackingu) i otworzyłem spór. Sprzedawca oczywiście zaproponował żebym go zamknął i jeszcze poczekał, na co odpowiedziałem mu "No Way" :-) I pod żadnym pozorem nie wolno zaakceptować propozycji, bo to zupełnie zamyka drogę do dalszych roszczeń. Po 4 dniach aliexpress przyznał mi rację i po kolejnych dwóch dniach miałem na koncie zwrot pełnej kwoty w złotówkach (płaciłem przez Przelewy24 w złotówkach, i dostałem dokładnie taką samą kwotę w złotówkach na konto z którego płaciłem). Jestem bardzo zadowolony z takiego podejścia aliexpress.
Dziś dotarła kolejna przesyłka bez trackingu o którą się już trochę zaczynałem obawiać. Lazła 36 dni, ale w końcu dolazła.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: pilot »

Teraz jakaś tragedia z przesyłkami :evil: Moja wyleciała 04.09 i do tej pory nie ma. Inne idą miesiąc i dłużej gdzie zwykle były maks. do 3 tygodni. Też mam "pogawędkę" na Ali otwartą jedną i też mi kazali jeszcze poczekać. Leci już ponad miesiąc i chyba mała szansa, że dotrze.
Inne zamówienie z 01.09 dotarło dopiero wczoraj.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
robob
Posty: 18
Rejestracja: środa 23 maja 2012, 22:57
Lokalizacja: Sadlinki
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: robob »

A ja mam dylemat. Przesyłka (zakup 30.08.2016) niby rejestrowana ale w trackingu naszej poczty nie. Ostatnia informacja z 07.09.2016 "Przesyłka przybyła do kraju przeznaczenia Poland Warsaw Frederic Chopin". Czy szukać jej na lotnisku:) tylko jak i gdzie uzyskać info. Czy poczekać jeszcze trochę i złożyć roszczenie. Mam jeszcze czas do końca października.
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Lech55 »

robob pisze:A Ostatnia informacja z 07.09.2016 tylko jak i gdzie uzyskać info. .
Sprawdzałeś na naszej poczcie w starszych jak 30 dni?
Ja również kupiłem w sierpniu i też zdziwiony byłem że znikła z naszego trackingu, oświeciło mnie i sprawdziłem że jest w starszych, tylko że dalej w Pekinie.
Awatar użytkownika
robob
Posty: 18
Rejestracja: środa 23 maja 2012, 22:57
Lokalizacja: Sadlinki
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: robob »

Sprawdziłem, ale ta przesyłka w ogóle nie trafiła do trackingu PP.
Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: kwak »

@robob
Numer twojej przesyłki to zapewne same cyfry bez liter i jest to zwykły list -przesyłka nierejestrowana PL, chiński tracking dziaja jedynie do granic państwa docelowego. Odnalezienie takiej przesyłki raczej graniczy z cudem, mogła się zgubić na lotnisku, w sortowni, na poczcie, u listonosza, lub dostał ją ktoś inny :D

byphone
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
Awatar użytkownika
robob
Posty: 18
Rejestracja: środa 23 maja 2012, 22:57
Lokalizacja: Sadlinki
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: robob »

Nie no są litery SYBBL..... :-) Ale tak podejrzewałem, że to pewnie tylko "chiński" tracking. A konkretnie z Malezji.
Na razie rozpocząłem dyskusje a ochrona została przedłużona do 10 grudnia. Pewnie się skończy na "full refound" ale jeszcze poczekam.
Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: kwak »

Prawidłowy nr przesyłki listowej poleconej ma 2 litery z przodu 9 cyfr i 2 litery na końcu, każda inna forma to raczej zwykła przesyłka, (takie przynajmniej do tej pozy spotykałem)

byphone
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hardware.net »

U mnie na ogół trak przestaje się aktualizować z chwilą wejścia do wer Wawa. Przesylki te priorytetowe za 7zł mam wrażenie że wer wogole nie przechodzą albo bez wgłębienia się w treść listu przewozowego Pan celnik leci z pieczątką jedną po drugiej bo zwykle przesylka w domu jest na drugi dzień od chwili pojawienia się w wer Wawa. Natomiast te zwykle mimo że rejestrowane potrafią w tym samym wer leżeć miesiąc.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: rafi.devtox »

Potwierdzam. Przesylki z doplata w wer wawa w moim przypadku nie siedza dluzej niz doba... W przypadku tych zwyklych 3-4 dni... A ja wlasnie odebralem kolejna paczke. Mikolaj przyszedl w tym roku wyjatkowo wczesnie.....Obrazek

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: piwko »

W Polsce paczki należy śledzić aplikacją Envelo ze sklepu. Aktualizowane informacje na bieżąco, łącznie kiedy przekazano doręczycielowi/listonoszowi.
Takich informacji nie pokazuje np. 17track.
hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hardware.net »

A słyszeliście coś ze aliexpres od 1 stycznia będzie w Polsce niedostępny z racji zmiany prawa podatkowego

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ