Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze startem

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
attyla
Posty: 176
Rejestracja: sobota 06 lut 2010, 12:42
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: attyla »

Kolski napisz do nich że esc są uszkodzone i że potrzebujesz 4 sztuki takich esc
http://www.banggood.com/Eachine-Racer-2 ... 14103.html
łukasz
Awatar użytkownika
kolski
Posty: 22
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 07:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: kolski »

Juz napisałem.
Podesle zdjęcia mojego 1 racera. Zmodowałem go. Miałem vtx z tyłu i baterię w srodku. Bateria 1800 mAh. Hulało aż miło a to że uczę sie fpv to polecialem z wiatrem i po sprawie ;-)

Teraz mam buzer ale niedziałający model...

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
chodor
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 22 lut 2016, 19:13
Lokalizacja: WWA

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: chodor »

Witam. Ktoś coś zaradził, na problemy z nie działającym silnikiem? bo dopadły one i mnie. Co śmieszniejsze, dłuższy czas miałem wersję racera z cc3d i czerwonymi reglami, latał i byłem z niego zadowolony zakupiłem na części kit z naze 32 i kilka dni temu przyszedł, ale leżał sobie w pudełku i czekał na swoją kolej:> Stara wersja z cc3d i wgranym cleanflightem radziła sobie według mnie całkiem spoko, chociaż mistrzem pilotażu nie jestem....... niezliczona ilość kretów.....kilka razy zapomniałem przykręcić antenę do nadajnika wideo.....i raz nawet miałem wodowanie na chudoby w rowie, model cały pod wodą tylko się światełka z pod wody świeciły.....po wysuszeniu i oczyszczeniu wszystko było dobrze i latałem dalej. Naprawdę pancerna sztuka, aż do czasu gdy przesiadłem się na pakiety 4s, albo to zbieg okoliczności. Po kilku lotach na 4s zaczęły się problemy z silnikiem nr4 ( oznaczenie z cleanflighta, nie z openpilota) przestał się obracać tylko drgał tak jak i u was na filmikach. Myślę sobie mam szystkie części, bo przecież cały kit z naze32 leży sobie w szafce to zaraz go ulotnie..............i tu zonk. Wymieniłem nie działający silnik na nowy, dalej nie działa. Myślę sobie "regiel" padł, wymieniam i dalej to samo, dodatkowo ( nie wiem czy to przez to, że wymieniony regiel był inny- czarny, a pozostałe 3 czerwone) po kilku kombinacjach i próbach przy podpinaniu usb do cc3d przy odłączonym pakiecie ! z cc3d poleciał dym........hmmmmm, nie mam pojęcia czemu, ale ok myślę i tak miałem zmieniać na naze32 trudno. Biorę nowe PDB, montuję naze32, przemieniam kabelki we wtyczce, bo zauważyłem że wtyczka jest odwrotnie, lutuję nowe regle do PDB, nowe silniki ,podpinam usb robię kalibrację ESC , przesuwam suwak master i tu jak by mnie ktoś młotkiem w głowę uderzył, bo z dwoma przednimi silnikami są dokładnie takie same problemy jak wcześniej z jednym...no i pakiety naładowane ,a latać nie ma czym. Może ktoś coś zaradzi, bo ja już zgłupiałem, co dziwne zamieniam miejscami całe ramiona( ramię+ sinik+regiel) problem jest dalej z przednimi silnikami. Czyli ESC, i silniki są dobre, dziwny temat. Co może być niesprawne ? FC? PDB? Jak ktoś coś będzie wiedział proszę o info......Pozdrawiam.

No i chyba jeszcze polepszyłem sytuację.....przestroga dla was. Nie flaszujcie tej nieszczęsnej naze32 oryginalnie miałem firmware 1.11.0 chciałem wrzucić nowy firmware 1.13.0, z nadzieją że coś pomoże i chyba ją uwaliłem na dobre.....nie łączy się z kompem, przeflaszować się nie daje, komunikat : no response from bootloader, trochę poczytałem (niestety już po fakcie) i ludziska zgłaszają podobne problemy,a i boot pinów nie widzę żeby coś z tym zobić....... Naskrobałem coś i zobaczymy co banggod na to, normalnie katastrofa.....

czy to mogą być piny od bootloadera ?
https://drive.google.com/file/d/0B75Sf4 ... sp=sharing

Spociłem się trochę, ale to jednak były te piny których szukałem. Po ich zwarciu udało się i na pokładzie jest nowy firmware 1.13.0, ale niestety nie rozwiązało to problemów z silnikami....
Awatar użytkownika
fly4fun
Posty: 36
Rejestracja: niedziela 10 lip 2016, 18:24
Lokalizacja: Białystok

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: fly4fun »

Pierwsze co zrobiłem zaraz poi podłączeniu do kompa to upgrade do najnowszej wersji CF. Poszło bez żadnych problemów.

Morał z tej bajki jest taki, że nie warto oszczędzać i psuć sobie nerwów. Lepiej kupić konkretne graty poskładać i cieszyć się lataniem :)
Awatar użytkownika
attyla
Posty: 176
Rejestracja: sobota 06 lut 2010, 12:42
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: attyla »

Napisz do baangood ze regulatory są do bani i niech Ci przyślą te czerwone regulatory z czarnymi nic nie da sie zrobić

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
łukasz
Awatar użytkownika
kolski
Posty: 22
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 07:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: kolski »

odpowiedź z BG:
Dear friend,

The black ESCs are the update version that would be more stable then the red ESCs, and now we just sell black ESCs.
Do you need a new ESC?

Best regards,
Felicia


Odpisałem że bardzo potrzebuje :-))))))
Ale mam ubaw.
chodor
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 22 lut 2016, 19:13
Lokalizacja: WWA

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: chodor »

Panowie, czy to na pewno wina regli? Pytam ponieważ, jak już pisałem mam też wcześniejszą wersję z czerwonymi reglami i cc3d, długi czas było ok, ale teraz problem taki sam jak w wersji z tymi nowymi czarnymi reglami. Czy po wymianie ESC komuś udało się ulotnić model?
Awatar użytkownika
kolski
Posty: 22
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 07:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: kolski »

Hej, ja dziś walczyłem. Nic. Silnik nr 1 tyka jak tykał. podmieniłem spód drona (myślałem, że kondensator czy cuś) i CC3D (na troszkę inny model - niby od racera ale nie ma kilku diod etc...) to samo.
Oczywiście zamiana silnika/ESC stronami skutkuje tym że ten który nie "działał" zaczyna działać a ten dobry przestaje.
Moim zdaniem jest to jakiś błąd w opr libre z CC3D - lub nasze ESC nie są ani rapid ani simonk ani oneshot......

Teraz tak - mi się silnik czasem załącza(na setup nr 1) - i jak go kręci to nawet da się regulować prędkość. Jak spadnie poniżej synchronizacji dalej tyka.
Jak ustawiacie w libre? ja mam odbiornik FRSKY PPM D4R-II i iest na PPM. Więc libre wizard ustawia jako pin 1,2 i 8 w reciever port: PPM + Oneshot (Setup nr 1).
Wtedy do dyspozycji jest Oneshot i PWMSync dla Simonk - czyli teoretycznie naszych regli. Taki Setup nie działa lub działa jak wyżej.

Jak ustawisz ESC 50Hz to wizard ustawia PPM 1,2 i 3 pin i w reciever port: PPM+NoOneshot a regle na PWM 50Hz - wtedy silniki się kręcą. Niby taki setup działa. Ale model nie jest żwawy i nie ma go nawet jak porównać do tego z czerwonymi reglami ust na PWMSync.

opis:
https://librepilot.atlassian.net/wiki/d ... figuration
https://librepilot.atlassian.net/wiki/d ... figuration

Proszę o sugestię. Bo tak i tak się latać nie da. Może go jakoś pod flexiport podłączyć?
chodor
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 22 lut 2016, 19:13
Lokalizacja: WWA

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: chodor »

Na tym etapie jeżeli jest problem z poprawnym działaniem silników, to chyba podpinanie pod flexi czy pod main port nie ma znaczenia, ja do testów nie podpinam odbiornika RC. Lutuje tylko regle do PDB do nich silniki, podpinam pakiet i podłączam tym czarnym ośmio pinowym przewodem PDB z kontrolerem lotu. To powinno wystarczyć aby sterować pracą silników z komputera.
Dziś przyjdą do mnie nowe regle littlebee 20a pro jak podłączę wszystko to dam znać czy coś się zmieniło i czy to wina ESC. Trzeba zacząć eliminować usterki metodą prób i błędów , dziwne tylko że sporo ludzi ma te same problemy i nikt na 100 procent nie napisał jak sobie z nimi poradził. Jeżeli okaże się że to nie wina ESC , to nowe przydadzą się do zbudowania czegoś od podstaw samemu i odejściu od konstrukcji eachine, bo kosztuje to zbyt wiele nerwów i czasu który model stoi w pokoju zamiast buszować po krzakach....
Awatar użytkownika
kolski
Posty: 22
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 07:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: kolski »

Z innej strony, jak dasz PWMsync - nie działa, Oneshot - nie działa, nie wnikając jakim protokołem się posługujesz.
Inne nastawy płytki CC3D są dla serw analog lub digital, czyli dajesz PWM 50Hz - działa - ale nie tak jak powinno.
Regle na bank.
Awatar użytkownika
fly4fun
Posty: 36
Rejestracja: niedziela 10 lip 2016, 18:24
Lokalizacja: Białystok

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: fly4fun »

chodor pisze: Trzeba zacząć eliminować usterki metodą prób i błędów , dziwne tylko że sporo ludzi ma te same problemy i nikt na 100 procent nie napisał jak sobie z nimi poradził.
Przecie pisałem.
fly4fun pisze:Ja sie poddałem i kupiłem nowe emaxy. Po zamianie regli silniki hulają.
Awatar użytkownika
kolski
Posty: 22
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 07:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: kolski »

A mi dziś wysłali w ramach reklamacji 4 regle. Zobaczymy jakie. Jak te czarne to nie będę już burzył, tylko zamówię takie jak Twoje (i będę czekał na upgrade tych Chińskich). Bo wygląda, że sa przyszłościowe (jak ktoś wyżej pisał).
PS. Lato się kończy a ja nic nie polatałem! :-)
chodor
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 22 lut 2016, 19:13
Lokalizacja: WWA

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: chodor »

fly4fun pisze:
chodor pisze: Trzeba zacząć eliminować usterki metodą prób i błędów , dziwne tylko że sporo ludzi ma te same problemy i nikt na 100 procent nie napisał jak sobie z nimi poradził.
Przecie pisałem.
fly4fun pisze:Ja sie poddałem i kupiłem nowe emaxy. Po zamianie regli silniki hulają.
No fakt.... Jakoś mi w natłoku tych nerwów, że nie mogę latać umknęło..... Sorki.

Natomiast dzisiaj przyszły nowe regielki ;-) i po zamontowaniu MASZYNA OŻYŁA :-P
Mało tego silniki wydają się reagować dużo szybciej niż na reglach, na których maszyna wyjechała z fabryki... W sobotę pierwszy oblot, zobaczymy co będzie......

No to jeszcze dla potomnych...... Jak dzieją się takie cyrki z silnikami to wymiana regli załatwia sprawę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kolski
Posty: 22
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 07:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: kolski »

Jakie nabyłeś? Daj znać. Mi mają przysłać ale ... wolę już polatać no i mogą się okazać równie dobre co te pierwsze.
Awatar użytkownika
fly4fun
Posty: 36
Rejestracja: niedziela 10 lip 2016, 18:24
Lokalizacja: Białystok

Re: Składam Eachine 250 racer montaż naze 32 problem ze star

Post autor: fly4fun »

kolski pisze:A mi dziś wysłali w ramach reklamacji 4 regle. Zobaczymy jakie. Jak te czarne to nie będę już burzył, tylko zamówię takie jak Twoje (i będę czekał na upgrade tych Chińskich). Bo wygląda, że sa przyszłościowe (jak ktoś wyżej pisał).
PS. Lato się kończy a ja nic nie polatałem! :-)
Ja tam w nich za bardzo przyszłości nie widzę...
ODPOWIEDZ