P3A - faktyczny zasięg Lightbridge'a

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Vidaloka
Posty: 12
Rejestracja: piątek 13 maja 2016, 21:06
Lokalizacja: Danzig Stadt

P3A - faktyczny zasięg Lightbridge'a

Post autor: Vidaloka »

Witam wszystkich.

Phantoma posiadam od jakiś 2-3 miesięcy i dotychczas uczyłem się latać zarówno w GPS jak i ATTI na odległości maksymalnie 100 metrów od siebie (taka smycz ustawiona w DJI GO).
Wczoraj nadarzyła się okazja i korzystając z ogromnego pola z dala od wszelkich domostw, drutów energetycznych i innych "zabijaczy" postanowiłem się sprawdzić na dalszej odległości.

Ustawiłem w oprogramowaniu "smycz" na 500 metrów i na taką też ogległość wyleciałem. Wszystko OK, kopterem mogłem sterować, gimbalem poruszać, ale obraz podglądu zaczął strasznie szatkować. Odświeżanie było tak wolne, że obraz zmieniał się mniej więcej jak pokaz slajdów (zmiana obrazu co około 5 sekund). Po powrocie na odległość około 200 metrów obraz nadal zaczął być płynny.

Latam z iPhonem 5s. W kopterze IMU skalibrowane, kompas i gimbal również. Soft najnowszy wypuszczony przez DJI (1.9 w kopterze).

Jeśli trzeba, to zrobię zdjęcie w jaki sposób mam ustawione anteny. Latałem na wysokości około 50 metrów, pogoda bezwietrzna.

Proszę o pomoc, czym może być spowodowany tak słaby zasięg transmisji obrazu?

Pozdrawiam,
Vida
keekess
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 15 sty 2013, 22:03
Lokalizacja: Białystok

Re: P3A - faktyczny zasięg Lightbridge'a

Post autor: keekess »

Albo trafiles na jakas przeszkode terenowa, albo zle ustawiles anteny albo masz jakas wade w sprzecie. P3A ma zdecydowanie duzo wiekszy zasieg. Ja takie objawy mialem jedynie podczas jednoczesnego latania z kolega jak zblizal sie do mnie ze swoja aparatara. Na czystym, otwartym terenie P3A spokojnie osiaga 3km

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Fox_pl
Posty: 50
Rejestracja: piątek 17 paź 2014, 23:51
Lokalizacja: Kraków

Re: P3A - faktyczny zasięg Lightbridge'a

Post autor: Fox_pl »

Która wersja oprogramowania?
keekess
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 15 sty 2013, 22:03
Lokalizacja: Białystok

Re: P3A - faktyczny zasięg Lightbridge'a

Post autor: keekess »

1.4

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: P3A - faktyczny zasięg Lightbridge'a

Post autor: analogowy »

Nie miałem i nie mam sprzętu DJI ale ... latałem kiedyś ze znajomym który z Lightbridge'm odleciał na jakieś 1200 - 1300 metrów. Z obrazem nie było takich problemów które opisujesz.
Różnica była tylko taka, że zamiast telefonu / tabletu do podglądu podłączony był monitor 7".
ODPOWIEDZ