Overmax X Bee 7.1 czyli zastanów sie zanim kupisz

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Shepp
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 26 cze 2016, 08:39

Overmax X Bee 7.1 czyli zastanów sie zanim kupisz

Post autor: Shepp »

Chcąc polatać czymś większym i posiadającym kamerke lecz z racji ograniczonego budżetu wybór padł na nieszczęsny model x Bee 7.1.
Ucieszony na widok kuriera odebrałem paczke i zacząłem rozpakowywać:
Obrazek
Po wyciągnięciu drona moim oczom ukazało się to:
Obrazek
Tak! Geniusze zapakowali dwie lewe płozy prawej brak. Brak możliwości przełożenia na prawą strone z powodu bolców zabezpieczających. Co lepsze brak płóz to brak możliwości podpięcia gimbala z kamerą pod drona.
Zawiedziony tym faktem stwierdziłem, że sprawdze czy sam dron jest sprawny zanim napisze do sklepu z reklamacją tak więc podpiołem batke do ładowania. akumulatorek się naładował lecz tu napotkałem niespodzianke numer dwa:
Obrazek
balanser tak się ładnie nagrzał, że od spodu sie przypiekła troche obudowa. Produkt pierwsza klasa! No to mamy dwie rzeczy do podania na reklamacje sprzętu.
Troche już zdenerwowany podpiołem aku do dronika, zrobiłem kalibracje według instrukcji obsługi. Pilot załapał dronik się świeci znaczy działa. dżwigam przepustnice śmigiełka się kręcą. Mowie do siebie dzięki bogu chociaż sam x bee działa dobrze. Mineły dwie minuty lotu i dupa jeden z silników przestał pracować poleciał dymek i tyle z niego było(dobrze że Bee był nisko ziemi). Przy okazji prócz silnika okazało sie, że nie tylko z niego dymek poleciał. Coś pod korpusem się przysmażyło:
Obrazek
Widać również że część układu jest przysmolona pod korpusem niestety nie da sie zrobić zdjęcia tego a rozbierać sprzętu się nie podejmowałem gdyż sklep by wciskał kity, że ingerowałem w sprzęt i było by po gwarancji.
Pisze ten temat aby przestrzec każdego kto by chciał to "coś" zakupić.
Mi pozostało czekać na odpowiedź sklepu i odesłać drona na gwarancje.
PS. Takiego pecha żeby tyle rzeczy nawaliło na raz to jescze nie miałem
Eze
Posty: 33
Rejestracja: sobota 13 wrz 2014, 10:03
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Overmax X Bee 7.1 czyli zastanów sie zanim kupisz

Post autor: Eze »

Ja pierd...ale badziew. :mrgreen:

W końcu to sky worjor trzeba z nim walczyc 8-)
Shepp
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 26 cze 2016, 08:39

Re: Overmax X Bee 7.1 czyli zastanów sie zanim kupisz

Post autor: Shepp »

Eze pisze:Ja pierd...ale badziew. :mrgreen:

W końcu to sky worjor trzeba z nim walczyc 8-)
Gorzej niż badziew. Sądziłem że overmax się trochę bardziej postara zwłaszcza że mam z tej firmy dwa telefony z którymi akurat nie mam żadnego problemu. Jutro kurier ma zabrać to coś a sklep już napisał że wymieni na nowy zobaczymy co tym razem przyjdzie
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Overmax X Bee 7.1 czyli zastanów sie zanim kupisz

Post autor: mikun »

Ja już dawno się nauczyłem że overmaxa i manty się nie kupuje, bo to rosyjska ruletka. Jeden kolega, który pracował w serwisie overmaxa powiedział mi, że overmaxa i manty to nawet podkładki piankowej pod myszkę się nie kupuje, bo i tak potrafi się popsuć :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Shepp
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 26 cze 2016, 08:39

Re: Overmax X Bee 7.1 czyli zastanów sie zanim kupisz

Post autor: Shepp »

Właśnie przypatkowo znalazłem na banggood coś takiego:
http://www.banggood.com/Kai-Deng-K70F-5 ... 31932.html
Dokładnie to to samo co sprzedaje OVERMAX z identycznymi rzeczami w zestawie prócz jednej monitorka pod FPV. Czyli bardzo prawdopodobne że sprzęcik od overmaxa ma już wszystko do FPV na pokładzie o czym nie mówią.

EDIT:
Bee numer dwa dotarł tym razem zapomnieli zapakować zapasowych śmigieł! Dogadałem sie ze sklepem i doślą brakujące elementy bez wysyłania całego zestawu. Całe szczęście reszta działą teraz prawidłowo
Crv Urbi
Posty: 1
Rejestracja: środa 17 sie 2016, 20:03
Lokalizacja: Polkowice

Re: Overmax X Bee 7.1 czyli zastanów sie zanim kupisz

Post autor: Crv Urbi »

Witam jak sprawuje się teraz dron X bee 7.1?
Shepp
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 26 cze 2016, 08:39

Re: Overmax X Bee 7.1 czyli zastanów sie zanim kupisz

Post autor: Shepp »

Moge powiedzieć tylko tyle, jeszcze działa :-o. jak na razie większych problemów z nim nie miałem
ODPOWIEDZ