Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

alkatras13
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 23:49

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: alkatras13 »

Glupoty piszecie, moje paczki szły przez 2 placówki UC i nic nie naliczyli, nie będę sie rozpisywał dlaczego tak jest, wystarczy zadzwonić do jakiejś placówki WER i pani czy pan wytłumaczą o co w tym chodzi ;)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hornet2 »

Sprawdzałem jak jest z cłem i podatkiem VAT na towary sprowadzane z Chin . Przesyłki o wartości 45 Euro ( ok. 60 USD ) mogą zostać w Polsce zwolnione z cła i podatku VAT . Powyżej 45 euro ale nie więcej niż 150 Euro ( ok 200 USD ) mogą zostać zwolnione z cła . Jest natomiast doliczany podatek VAT .
Ostatnio zmieniony piątek 24 cze 2016, 21:38 przez hornet2, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: michał1977 »

alkatras13, ja już trochę pozamawiałem z Chin i jakoś z Wer Warszawa zawsze szło albo na Poznań albo na Szklarską tam gdzie akurat miało iść

nigdy do wer Zabrze nie szło więc to coś kompletnie nowego w moim przypadku, a zamówiłem już kilkadziesiąt różnych przesyłek
pomału ogarniam temat :D
alkatras13
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 23:49

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: alkatras13 »

Zadzwoń i dopytaj, bedziesz wiedzial dlaczego tak jest ;)

Ps. Ja tez troche zamówiłem :D
michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: michał1977 »

Gdyby jeszcze odbierali telefony
Jedna z moich paczek przelezala w wawie 2 tygodnie po czym dostarczona ja do mnie do Szklarskiej bez zadnego Zabrza.
pomału ogarniam temat :D
alkatras13
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 23:49

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: alkatras13 »

Bo WER warszawa wysyła do Zabrza (lub innych placówek UC obsługujących dany region w ktorym mieszka odbiorca) w celu sprawdzenia czy przesylka podlega ocleniu i albo naliczą albo nie.
michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: michał1977 »

ale piszę ci przecież że nigdy tak nie było, a tym bardziej jeśli towar nie przekracza 100 zł, dlatego to mnie zastanawia, jeśli teraz dowalą cło to się odwołam i tyle
pomału ogarniam temat :D
alkatras13
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 23:49

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: alkatras13 »

Nie jesteś pierwszy u ktorego nigdy tak nie było, mialem iles tam zamówionych paczek nagle trafia na UC Przemyśl (przeciez nigdy tsk nie było) zacząłem panikowac tak jak ty i zadzwoniłem do WER Rudna mała (nie do UC) i tam mi wszystko wyjasnili... Cło to loteria.
michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: michał1977 »

No ja nie panikuje ale irytuke mnie to ze kolejne dni mijaja a paczka jest dluzej na urzedach pocztowych niz w sanej trasie z Chin. I to jest slabe....
pomału ogarniam temat :D
Awatar użytkownika
destructo
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 22:19
Lokalizacja: Opole

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: destructo »

michał1977 pisze:ale piszę ci przecież że nigdy tak nie było, a tym bardziej jeśli towar nie przekracza 100 zł, dlatego to mnie zastanawia, jeśli teraz dowalą cło to się odwołam i tyle

moje też nigdy nie szły do Zabrza, zawsze z WER Warszawa od razu do mnie. Ostatnie 2 przesyłki poszły z Warszawy do Zabrza, pierwsza z nich już doszła do mnie, urząd celny sprawdzał ją ale nie doliczył cła (w paczce było 4x esc i wyważarka śmigieł)

druga paczka leży na wer zabrze i mam nadzieję że też będzie zwolniona z opłat

Nadejście przesyłki 2016-06-11 20:49 WER Warszawa
Wysłanie przesyłki 2016-06-23 12:59 WER Warszawa
Nadejście przesyłki 2016-06-23 20:47 WER Zabrze
Awatar użytkownika
KwiatuFPV
Posty: 192
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 23:50
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: KwiatuFPV »

marimach77 pisze:
KwiatuFPV pisze:Obrazek

Tu mnie BG milo zaskoczyło ciekaw teraz jestem co z ta Warszawa :)
Mam tak samo i moja przesyłka chyba leciała razem z Twoją. Z Chin (GUANGZHOU) wyjechała 20.06 i 22.06 wieczorem była już w WER Warszawa. Ciekawe ile teraz będzie tam leżeć.
Obrazek

3 dni na WER Warszawa ... :D
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Verid »

michał1977 pisze:Nie jesteś pierwszy u ktorego nigdy tak nie było
Moje też nigdy nie przechodziły przez WER Pruszcz a dwie ostatnie przeszły (do jednej się przykleili do drugiej nie). Najwyraźniej sprawdza się to o zbyt małych mocach przerobowych i WER Warszawa rozsyła co się da do innych WER znajdujących się bliżej miejsca doręczenia.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
JSt
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 12:13
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Bulwy

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: JSt »

Potwierdzam Poznań - 3 przesyłki, bzdury: gps, moduł 10 dof, jakieś silikonowe przewody od 6 czerwca WER Wawa... Ciekawe czy faktycznie ruszą od poniedziałku, tak, jak ktoś tu pisał. Zamawialem pod koniec maja wiec w PL są już prawie 3 razy dłużej, niż docierały z Chin... To sobie też popłakałem, a co ;-)

Pozdrawiam
(wysłane z telefonu)
Pozdrawiam
Janusz

Ostatnio zamęczam: S800 na Omnibus F4
Awatar użytkownika
mDario
Posty: 108
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 10:23
Lokalizacja: Opole

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: mDario »

michał1977 pisze:moja naza 32 za 57 złoty oraz minimosd za 32 złote idzie z wer warszawa do wer zabrze, co cło ???

jakim cudem chcą to oclić, przecież to nawet nie 100 złoty
chyba chcą być upierdliwi na maksa

Oni nie wiedzą co tam jest. Zatrzymają i poproszą o dowód zapłaty. Jak wszystko będzie ok to zwolnią.

Mi do tej pory jedną przesyłkę zatrzymali na cle i to właśnie było wer warszawa -wer zabrze

Dzisiaj coś się zmieniło - chyba przez Zabrze (oby) rozładowują Warszawę - czwartek 23:coś przybycie Wer Warszawa, piątek 22:coś wysyłka, dzisiaj rano Wer Zabrze (więc albo rozładowują albo będzie pismo :roll:
never ending 250 class (ZMR250, flip32+BF, dys1806+dysBH16A)
Permanentny brak czasu
Awatar użytkownika
camsonic
Posty: 85
Rejestracja: niedziela 01 cze 2014, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: camsonic »

A czy miał ktoś sytuację, że wysłali do innego WER w Polsce? Mieszkam w Warszawie więc zawsze leżała kilka dni i później status był przekazano do doręczenia. Teraz po dwóch dniach pojechała do Zabrza i tam jest w statusie "Nadejście do WER Zabrze".

Ewentualnie z kim próbować się kontaktować w tej sytuacji?
ODPOWIEDZ