Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

DronNOOB

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: DronNOOB »

od 10 maja zamówiłem w sumie 8 paczek ( różne sprzedające, różne rozmiary od 300 do 10 usd wartość) 7 na Ali 1 na Banggood, wczoraj dostałem ostatnią z BG kupiona 17 maja. Tak dla porównania konektory XT60 kupione na allegro wysłane poleconym INPOST dostałem po 29 dniach :-D
michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: michał1977 »

to są jaja normalnie, 5 przesyłek zamówionych 12 dni temu już u mnie, a jedną od 1 czerwca ciągle w Warszawie trzymają, małą kamerką ccd co za debilizm....
pomału ogarniam temat :D
Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Xeo »

I będą trzymać (moja też wisi) bo dzisiaj w radiu słyszałem że celnicy zaczynają się burzyć - rząd chce zredukować ich ilość o ~50% i w związku z tym maja teraz skrupulatniej sprawdzać wszystkie paczki.
michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: michał1977 »

to jakaś paranoja żę w ten sposób chcą coś ugrać, nie dosyć żę będą mieli z rządzącymi na pieńsku to na pewno nie będą mieli po swojej stronie społeczeństwa ... żal. dzisiaj dostałem tez maila w sprawie mojej paczki i tylko lakoniczne infomracje o korku w Warszawie i jeszcze to trochę potrwa.. masakra
pomału ogarniam temat :D
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: kuczy »

Dziś słyszałem, że też jest "prikaz z góry", aby przeprowadzać dokładniejsze kontrole, ze względu na ŚDM i bodajże NATO - nie zdziwił bym się... siła wyższa.

- więc chyba trzeba przyjąć, że nie jest to dobry czas na zakupy i przeczekać...... - tak samo jak chiński nowy rok i nasze święta Bożego Narodzenia.
michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: michał1977 »

no ale wiesz, ja zamawiałem 5 różnych przesyłek, 4 pprzyszły ładnie bo 12 dni, a tą sobie zatrzymali. Widocznie trafiła się nowa zmiana. Jak to mówią "idzie dobre" :/
pomału ogarniam temat :D
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: kuczy »

ja zamierzam kupić LiPo z chin i dzięki wam właśnie włączył mi się "stand-by"....... - jeszcze zostanę posądzony o próbę zamachu na Papieża ??? :D - po ostatnich alarmach bombowych naprawdę nie dziwie się, że trzepią paczki na potęgę...
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hornet2 »

Najczęściej z Chin ( przeważnie zamawiam w Bg ) dochodzą do mnie paczki do dwóch tygodni . Tydzień "idą " z chin do Warszawy . I tydzień leżą w Wer Warszawa . I to jest wkurzające ! :evil:
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: michał1977 »

Moja paczka od 1 czerwca w warszawie i nadal nie jest odprawiona. Dzisiaj dostalem maila ze kazda paczka musi byc odprawiona i to bedzie trwac. Qur..a to jest paranoja jakas..
pomału ogarniam temat :D
Awatar użytkownika
camsonic
Posty: 85
Rejestracja: niedziela 01 cze 2014, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: camsonic »

Odprawienie polega na tym, że otwierają każdą przesyłkę i oceniają czy puszczają dalej bez niczego czy chcą dokumentów, a może od razu szykować się na dostarczenie papierków? Wie ktoś coś na ten temat?

W moim przypadku są to i małe rzeczy i jest ich mało - podejrzewam, że koperta jednak tak jak piszecie - jak zobaczą dwa kabelki, szczególnie czarny i czerwony a do tego jakiś scalak to przez to NATO wszyscy staniemy się potencjalnymi zamachowcami...
michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: michał1977 »

ja czekam na kamerke płytkową i informacja z poczty brzmi tak :
"Szanowny Panie ,

Informujemy, że w systemie nadal widnieje informacja o przyjęciu przesyłki w Polsce w dniu 01.06.2016 r.

Nadmieniamy, że zagraniczne przesyłki polecone nie są szczegółowo rejestrowane w systemie monitorowania. W systemie wyświetlane są informacje o nadejściu przesyłki do Polski i o doręczeniu, bez drogi kierowania. Po opracowaniu przez Urząd Celny listu ekonomicznego zagranicznego jego szacunkowy termin doręczenia w Polsce to 3-4 dni robocze. Termin ten może ulec wydłużeniu

W sytuacji, jeśli przesyłka nie zostanie doręczona do adresata, jej losy proponujemy wyjaśnić w toku postępowania reklamacyjnego. Prawo wniesienia reklamacji przysługuje nadawcy w kraju nadania.

Adresatowi natomiast przysługuje prawo złożenia skargi.
Skargę można wnieść w każdym urzędzie pocztowym, w formie pisemnej, ustnie do protokołu, elektronicznie na adres: skargi@poczta-polska.pl.
Skarga powinna zawierać:
·imię i nazwisko lub nazwę zainteresowanego podmiotu
·pełny adres
·rodzaj przesyłki
·uzasadnienie skargi
·datę oraz podpis

Za powstałe niedogodności przepraszamy.

Z poważaniem,

"
drugi mail:
zanowny Panie,

Na stronie Poczty Polskiej został zamieszczony komunikat o opóźnieniach związanych z odprawami celnymi przesyłek spoza Unii Europejskiej. Powodem są utrudnienia płynności pracy w Oddziale Celnym Pocztowym w Warszawie. Uniemożliwia to Poczcie Polskiej terminowe ekspediowanie przesyłek paczkowych do klientów.

http://www.poczta-polska.pl/utrudnienia ... opejskiej/

Za powstałe niedogodności raz jeszcze przepraszamy.

Z poważaniem,

i ostatnia inforamcja :
Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że wszystkie przesyłki listowe polecone z towarem pozaunijnym nadchodzące z zagranicy objęte są dozorem celnym i oczekują na odprawę dokonywaną przez funkcjonariusza służby celnej. Jako Poczta Polska w żadnym przypadku nie możemy skierować takich przesyłek do doręczenia, ponieważ świadczy to o bezprawnym usunięciu przesyłki z dozoru celnego.


KUR>>> człowieka trafia już 11 dni leży u nich paczka i nawet nie wiem czy dojdzie do mnie, masakra
pomału ogarniam temat :D
Awatar użytkownika
suq-madiq
Posty: 182
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 16:16

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: suq-madiq »

Moje paczki wiszą od 6go w WER Warszawa, już wolę dopłacać do vatu i kuriera. Wcześniejsza z Hong Kongu doleciała do mnie w ok dobę.
Awatar użytkownika
camsonic
Posty: 85
Rejestracja: niedziela 01 cze 2014, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: camsonic »

suq-madiq pisze:Moje paczki wiszą od 6go w WER Warszawa
Moja też od 6.06... Czarne czasy nadchodzą dla nas...
michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: michał1977 »

od 6 czerwca, a moja jedna jedyna od 1 czerwca wisi, i jeszcze nie wiem kiedy dojdzie, masakra, trzeba bedzie jakoś to inaczej zrobić i zamawiać ...
pomału ogarniam temat :D
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: PiotrSz »

Podobno w WER Warszawa jest strajk włoski na wszystkie przesyłki z poza EU...
ODPOWIEDZ