Takie coś wrzucili na gizmodo - ręce opadają

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Artgraf1981
Posty: 491
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 11:46
Lokalizacja: Kielce

Re: Takie coś wrzucili na gizmodo - ręce opadają

Post autor: Artgraf1981 »

chodziło mi raczej o zachowanie na poziomie skończonego kretyna.
Testuje kopter próbując wlecieć nad stadion na którym ktoś biega. Jakby nie zadziałało oprogramowanie to mógłby przywalić w kogoś. Wlatuje tyłem w siatkę (yee fantom nie ma żadnych zabezpieczeń i sensorów z tyłu o czym mówi na początku ale i tak wlatuje tyłem w siatkę)
Wlatuje w trybie sport w siatkę niszcząc fantoma. I generalnie chyba robi wszystko żeby było niebezpiecznie podczas testu.
Leci prosto na siebie (swoją głowę) aż szkoda że ten test przeszedł.
Generalnie film kręcony chyba dla jaj i nabicia wyświetleń niż jako test. Dużo sensowniej zrobili na kanale tested
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Takie coś wrzucili na gizmodo - ręce opadają

Post autor: matulekpl »

Artgraf1981 pisze:chodziło mi raczej o zachowanie na poziomie skończonego kretyna.
Testuje kopter próbując wlecieć nad stadion na którym ktoś biega. Jakby nie zadziałało oprogramowanie to mógłby przywalić w kogoś. Wlatuje tyłem w siatkę (yee fantom nie ma żadnych zabezpieczeń i sensorów z tyłu o czym mówi na początku ale i tak wlatuje tyłem w siatkę)
Wlatuje w trybie sport w siatkę niszcząc fantoma. I generalnie chyba robi wszystko żeby było niebezpiecznie podczas testu.
Leci prosto na siebie (swoją głowę) aż szkoda że ten test przeszedł.
Generalnie film kręcony chyba dla jaj i nabicia wyświetleń niż jako test. Dużo sensowniej zrobili na kanale tested
No przestańcie. To juz nie można latać nad ludźmi?? Od kiedy? A myślisz, ze skąd masz obraz na większości zawodów sportowych???
Ojej próbuje wlecieć nad stadion... Masakra. Lepiej niech polata w domu.
Wlatuje trybem sport?? a jaka roznica jakim trybem wleciał w tą siatkę? Wleciał w nią żeby większość leserów, którzy myślą ze kupili zabawkę "inteligentną" wiedzieli ze takie cos sie stanie. Leciał w kierunku swojej głowy. To jest film, prawdopodobnie prób było kilka aż sie upewnił ze nie oberwie. Poza tym jego głowa. Bedziesz teraz ludziom zabraniał robienia co chcą? Jego wybór jego zycie.
Dalej nie widzę co zrobił takiego niebezpiecznego?
Panika ze hej...
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Takie coś wrzucili na gizmodo - ręce opadają

Post autor: Rurek »

Jagoda pisze:Sądzisz, że urzędasy czytają to Forum?Chyba nie - mają klapki na oczach i własne widzimisię.
Bardzo krzywdząca opinia. Przyjedź na dronfestiwal w maju, i spójrz w oczy p. Szymańskiemu z ULCu który odpowiada za działkę UAV i powtórz to samo co zacytowałem. Obstawiam że będzie Ci niezmiernie głupio.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Takie coś wrzucili na gizmodo - ręce opadają

Post autor: Verid »

Artgraf1981 pisze:chodziło mi raczej o zachowanie na poziomie skończonego kretyna.
Testuje kopter próbując wlecieć nad stadion na którym ktoś biega. Jakby nie zadziałało oprogramowanie to mógłby przywalić w kogoś.
Zastanawiam kto tu się zachowuje jak skończony.... a właściwie jak skończona histeryczka. Szkoda że nie wyskoczyłeś ze typ nie ma rękawiczek bo przecież mógłby się pociąć o karton i przy dokręcaniu śmigieł. A poza tym - pkt.20 regulaminu. Jak facet miał pozwolenie na lot to biegacz tam był bezprawnie albo na własne ryzyko.
Artgraf1981 pisze:Wlatuje tyłem w siatkę (yee fantom nie ma żadnych zabezpieczeń i sensorów z tyłu o czym mówi na początku ale i tak wlatuje tyłem w siatkę)
Wlatuje w trybie sport w siatkę niszcząc fantoma.
Żeby uświadomić skończonym.... że to o czym pan w sklepie mówi "panie, to samo lata i jeszcze przeszkody omija" działa nie zawsze.
Artgraf1981 pisze: I generalnie chyba robi wszystko żeby było niebezpiecznie podczas testu.
Generalnie jesteś przewrażliwiony. Bez "chyba". Święta idą, posadź rzeżuchę i patrz jak rośnie - dużo mniej stresu.
Artgraf1981 pisze:Leci prosto na siebie (swoją głowę) aż szkoda że ten test przeszedł.
Zaczynam podejrzewać cię o niepełnoletność bo gimbazą wieje jak z tematu o kototopterze.
Ten wredny...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Takie coś wrzucili na gizmodo - ręce opadają

Post autor: Jagoda »

Rurek pisze:Bardzo krzywdząca opinia. .... Obstawiam że będzie Ci niezmiernie głupio.
Rurek
Masz rację.Już mi głupio, przepraszam.
Palnąłem po moich poniedziałkowych przygodach z ZUS.
Bardzo niestosowne podciągnięcie pod wspólny mianownik, tym bardziej, że 2 m-ce temu
po wizycie w wydziale komunikacji miałbym całkowicie odmienne zdanie.
Pozdrawiam. :), :)
Artgraf1981
Posty: 491
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 11:46
Lokalizacja: Kielce

Re: Takie coś wrzucili na gizmodo - ręce opadają

Post autor: Artgraf1981 »

Verid pisze:Zaczynam podejrzewać cię o niepełnoletność bo gimbazą wieje jak z tematu o kototopterze.
Brawo - podpowiem 1981 to nie przypadek w nicku. Mam takie podejście bo krew mnie zalewa jak widzę że na bardzo popularnej stronie tak testują na prawdę niebezpieczny sprzęt. Sam mam modele i szybkie i duże ale staram się zachować jakieś minimum trzeźwego myślenia przy lataniu. To co koleś robi jest ewidentnym olaniem wszystkiego co mówi choćby instrukcja phantoma. Na prawdę nikt nie widzi ile głupich manewrów ten koleś robi podczas tego filmu. Już olewam strefy lotów czy latanie nad ludźmi ale testowanie w ten sposób to proszenie się o kłopoty.
Inna sprawa ze taki filmik obejrzy tyle ludzi że ten rozpieprzony phantom sie zwróci pewnie pare razy (jak filmiki z niszczeniem najnowszego iphona)
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Takie coś wrzucili na gizmodo - ręce opadają

Post autor: Pieth »

Artgraf1981 pisze:
Verid pisze:Zaczynam podejrzewać cię o niepełnoletność bo gimbazą wieje jak z tematu o kototopterze.
Brawo - podpowiem 1981 to nie przypadek w nicku. Mam takie podejście bo krew mnie zalewa jak widzę że na bardzo popularnej stronie tak testują na prawdę niebezpieczny sprzęt. Sam mam modele i szybkie i duże ale staram się zachować jakieś minimum trzeźwego myślenia przy lataniu. To co koleś robi jest ewidentnym olaniem wszystkiego co mówi choćby instrukcja phantoma. Na prawdę nikt nie widzi ile głupich manewrów ten koleś robi podczas tego filmu. Już olewam strefy lotów czy latanie nad ludźmi ale testowanie w ten sposób to proszenie się o kłopoty.
Inna sprawa ze taki filmik obejrzy tyle ludzi że ten rozpieprzony phantom sie zwróci pewnie pare razy (jak filmiki z niszczeniem najnowszego iphona)
Za to mu płacą ;-)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Takie coś wrzucili na gizmodo - ręce opadają

Post autor: Verid »

Artgraf1981 pisze:Mam takie podejście bo krew mnie zalewa jak widzę że na bardzo popularnej stronie tak testują na prawdę niebezpieczny sprzęt.
Znaczy co? Maja testować tylko pluszowe misie? Czy to też nie bo jest ryzyko zadławienia kłaczkiem?
Artgraf1981 pisze:To co koleś robi jest ewidentnym olaniem wszystkiego co mówi choćby instrukcja phantoma.
Ciekawe kiedy do ciebie trafi że właśnie o to chodzi. Wejdź w dział Mydelnic i popatrz na ostatnie tematy. Dlaczego PH3 nie ma dźwięku, jak wyjść z FailSafe, co oznacza jak LED mryga na.... - to koronne ale nie jedyne przykłady na to że instrukcja do Phantoma to najlepszy materiał na papier toaletowy. A skoro ta strona taka popularna jak piszesz to są pewne szanse że przynajmniej część niefrasobliwych chętnych na Ph4 ją zoczy i się zastanowi bo nic tak nie trafia do czerepu jak wizja solidnej dziury budżetowej po kraksie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Takie coś wrzucili na gizmodo - ręce opadają

Post autor: Adrián »

To dobrze, że gość robi takie testy, wbrew zdrowemu rozsądkowi, bo też tak się często nim lata. Teraz wiesz, co możesz ,a czego unikać. Filmik na Duży plus.
Artgraf1981
Posty: 491
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 11:46
Lokalizacja: Kielce

Re: Takie coś wrzucili na gizmodo - ręce opadają

Post autor: Artgraf1981 »

Hmmm.. no i się muszę przyznać trafiło do mnie. Jak tak spojrzeć na ten film to był on jak najbardziej uzasadniony. Cały czas zapominam że w większości kupujący phantoma to ludzie z amerykańskim podejściem co to samym opakowaniem sobie krzywdę zrobią. A przewrażliwiony jestem bo to co ludzie wyczyniają teraz to coraz mniej śmieszne się robi. Ostatnio u mnie na osiedlu koleś chciał czymś phantomopodobnym wystartować ale nie łapało mu linku rc (ciekawe dlaczego, przecież na boisku z którego chciał startować pokazuje tylko ponad 100 aktywnych sieci wifi z bloków więc czemu jego 2,4ghz nie łapie nie wiedziałem)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Takie coś wrzucili na gizmodo - ręce opadają

Post autor: Verid »

No iteraz jak mu podeślesz na fejsbuniu taki filmik to możne nagle gość zczai: "hej, czas włączyć myślenie bo sprzęcik za całą kasę z komunii pójdzie papa".
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Takie coś wrzucili na gizmodo - ręce opadają

Post autor: Pieth »

Dorosły, myślący niech się bawi jak chce, potnie się to jego sprawa może lubi, potnie mnie to mój prawnik mu skarbonkę wyczyści ;-)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Takie coś wrzucili na gizmodo - ręce opadają

Post autor: mikun »

Artgraf1981 pisze:A przewrażliwiony jestem bo to co ludzie wyczyniają teraz to coraz mniej śmieszne się robi. Ostatnio u mnie na osiedlu koleś chciał czymś phantomopodobnym wystartować ale nie łapało mu linku rc (ciekawe dlaczego, przecież na boisku z którego chciał startować pokazuje tylko ponad 100 aktywnych sieci wifi z bloków więc czemu jego 2,4ghz nie łapie nie wiedziałem)


Gdyby nie było gotowców to sytuacja tego kolesia by nie istniała. Zanim pojawiły się mydelniczki i pochodne każdy kto chciał polatać multikopterem musiał wytężyć mózg i zakupić części, złożyć, zaprogramować, ustawić, skalibrować i oblatać maszynę. Teraz idziesz do sklepu kupujesz "brona" i latasz (albo się rozbijasz bo - prawdziwi twardziele instrukcją d..pe tylko podcierają jak napisał Verid)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Takie coś wrzucili na gizmodo - ręce opadają

Post autor: lesz »

sam test ciekawy :) tez uwazam, ze b. przydatny dla przecietnego mieszkanca USA, ale nie tylko ;) a ze rozbijanie/niszczenie sprzetu jest jego swietna reklama - youtube tylko to potwierdza :)

co do stref - przeciez od dluzszego czasu phantomy maja wgrane strefy no-flight, zreszta na filmiku okolo pierwszej minuty nawet sam komentuje, ze wlecial w restricted area (jak proboje kierowac z telefonu), wiec reszte materialu lata juz w strefie dozwolonej skoro P4 nie staje co chwile.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
uszy19922
Posty: 824
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2012, 08:31
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów

Re: Takie coś wrzucili na gizmodo - ręce opadają

Post autor: uszy19922 »

Haha, co za sranie o nic. Zarypisty test, co z tego czy w CTR czy nie? To nie twoja sprawa chłopie, ten samolot był z 20km od niego widziany na mega zoomie, raczej ryzyko znikome koleszko...
FPV Forever!! :)
ODPOWIEDZ