Walizka do 250-tki

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ddarc
Posty: 180
Rejestracja: czwartek 21 mar 2013, 00:27
Lokalizacja: Szczecin

Walizka do 250-tki

Post autor: ddarc »

Witam. Szukam walizki do 250-tki najlepiej żeby mieściło się też radio Taranis. Czy koś ma ? lub zna wymiary bo słyszałem że niektóre są za małe . Upatrzyłem coś....z góry dzięki za odzew :)

http://allegro.pl/aluminiowa-walizka-tr ... 03951.html

oraz

http://allegro.pl/multistar-walizka-na- ... 06522.html
DronNOOB

Re: Walizka do 250-tki

Post autor: DronNOOB »

Taniej i lepiej ( w mojej ocenie) kupić pustą walizkę a środek wyciąć ploterem termicznym (ploter taki obecny w prawie każdej agencji reklamowej) konkretnie pod siebie. Projekt robisz w .plt można nawet w jakimś darmowym programie do grafiki wektorowej w skali 1:1.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Walizka do 250-tki

Post autor: matulekpl »

DronNOOB pisze:Taniej i lepiej ( w mojej ocenie) kupić pustą walizkę a środek wyciąć ploterem termicznym (ploter taki obecny w prawie każdej agencji reklamowej) konkretnie pod siebie. Projekt robisz w .plt można nawet w jakimś darmowym programie do grafiki wektorowej w skali 1:1.
Proszę napisz cos wiecej o tym wycinaniu ploterem. Ile takie cos kosztuje? W jakim materiale? Kupiłem gąbkę tapicerską i w niej chciałem wycinać, ale wlasnie kombinuje jak i czym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
haczy
Posty: 101
Rejestracja: niedziela 31 sty 2016, 10:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Walizka do 250-tki

Post autor: haczy »

Może nie walizka, ale wygląda fajnie
http://www.banggood.com/Eachine-DIY-250 ... 17964.html
Awatar użytkownika
Scott
Posty: 176
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2014, 10:01
Lokalizacja: Opole

Re: Walizka do 250-tki

Post autor: Scott »

Mam tą z tego linku http://allegro.pl/aluminiowa-walizka-tr ... 03951.html.
Przyszła do mnie wczoraj ...
Pierwsze wrażenie: bardzo lekka.
W środku pianka składa się z dwóch warstw sklejonych ze sobą. Sklejone jest na tyle niedbale, że musiałem to rozerwać i skleić od nowa. Przynajmniej jest teraz równo i nic nie odchodzi.
Później godzina operowania nożykiem ... i zmieściła się 9XR. Sama 250tka mieści się ładnie bez przeróbek.
Easy Star II, 450, 250, 120, 90, 33 ...
DronNOOB

Re: Walizka do 250-tki

Post autor: DronNOOB »

@Matulekpl Ploter termiczny może wycinać w gąbce, XPS, styropianie i innych podobnych materiałach. Większość ploterów jako projekt potrzebuje miedzy innymi plik .plt. Rysujesz prostokąt o rozmiarach walizki, w ten prostokąt rysujesz jakie chcesz figury ( można nawet zrobić foto drona później obraz przetwórzyć w krzywe i wyodrębnić tylko zewnętrzne krawędzie Twojego drona dopasować rozmia, tak samo z aparaturą jeśli chcesz coś więcej ka zwykły prostokąt. Łączysz ze sobą prostą lub inna linią bo drut( element tnący) musi jakoś trafić z jednej figury do drugiej na przykład od prostokąta do kola od wnęki na drona do wnęki na aparaturę. Samo wycinanie trwa bardzo szybko i jest bardzo precyzyjne (0,1-0,2 mm) połączenia miedzy figurami cienką linią o grubości ok 0,5 MM. Ile za takie coś kasują agencję - nie wiem ale to maksymalnie 30 min pracy włącznie z ustawieniem materiału i dostosowaniem projektu.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 29 lut 2016, 00:02 przez DronNOOB, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Walizka do 250-tki

Post autor: matulekpl »

DronNOOB pisze:@Matulekpl Ploter termiczny może wycinać w gąbce, XPS, styropianie i innych podobnych materiałach. Większość ploterów jako projekt potrzebuje miedzy innymi plik .plt. Rysujesz prostokąt o rozmiarach walizki, w ten prostokąt rysujesz jakie chcesz figury ( można nawet zrobić foto drona później obraz pzretwórzyć w krzywe i wyodrebić tylko zewnętrzne krawędzie Twojego drona, aparatury. Łączysz ze sobą prostą lub inna linią bo drut musi jakoś trafić z jednej figury do drugiej na przykład od prostokąta do kola od wnęki na drona do wnęki na aparaturę. Samo wycinanie trwa bardzo szybko i jest bardzo precyzyjne (0,1-0,2 mm). Ile za takie coś kasują agencję - nie wiem ale to maksymalnie 30 min pracy włącznie z ustawieniem materiału i dostosowaniem projektu.
No wlasnie ciekawe ile kasują. Popytam jutro w sąsiadującej firmie co i jak. A nóż sie uda:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
DronNOOB

Re: Walizka do 250-tki

Post autor: DronNOOB »

Ja obstawiam 30-50 zł, jeśli projekt zrobisz sam
Awatar użytkownika
ddarc
Posty: 180
Rejestracja: czwartek 21 mar 2013, 00:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: Walizka do 250-tki

Post autor: ddarc »

Dzięki za rady :) do Scotta.... czy 250-tka mieści ci się razem ze śmigłami....czyli mowa o tej walizce...

http://allegro.pl/aluminiowa-walizka-tr ... 03951.html
Remin
Posty: 129
Rejestracja: środa 29 lip 2015, 22:27
Lokalizacja: Siedlce

Re: Walizka do 250-tki

Post autor: Remin »

A może ktoś ma/ wie gdzie kupić walizkę aby się taranis , gogle i dron ( tu jest problem ponieważ ma on 266cm) Ma ktoś coś tak dużego na oku ?
Nic tu nie ma.
Awatar użytkownika
zefir
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek 19 paź 2015, 19:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Walizka do 250-tki

Post autor: zefir »

Scott pisze: Później godzina operowania nożykiem ... i zmieściła się 9XR. Sama 250tka mieści się ładnie bez przeróbek.
Nożykiem to jakieś 15 minut i włala :)

EDIT

Rącza Ci nie odpadła? :) Jak niosłem walizkę do domu (pustą) to rączka została mi w dłoni a walizka odpadła :)
Nauka In Progress... :)
ZMR 250 - CC3D, EMAX 1806
Turnigy 9XR + FrSky
Awatar użytkownika
Scott
Posty: 176
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2014, 10:01
Lokalizacja: Opole

Re: Walizka do 250-tki

Post autor: Scott »

ddarc pisze:czy 250-tka mieści ci się razem ze śmigłami
No niestety śmigła trzeba zdjąć.

Obrazek

EDIT:
zefir pisze:Jak niosłem walizkę do domu (pustą) to rączka została mi w dłoni a walizka odpadła
Dokładnie ;) Muszę coś na to wymyślić. Póki co ścisnąłem nity kombinerkami i jakoś trzyma.
Easy Star II, 450, 250, 120, 90, 33 ...
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Re: Walizka do 250-tki

Post autor: Marciniasty »

Remin pisze:A może ktoś ma/ wie gdzie kupić walizkę aby się taranis , gogle i dron ( tu jest problem ponieważ ma on 266cm) Ma ktoś coś tak dużego na oku ?
Ostatnio używany coś takiego http://allegro.pl/keter-rigid-profesjon ... 46863.html .
Mieszczą się 2 szt 250 że śmigłami ,aparatura, gogle ,ładowarka i kupa innego szpeju . Poza tym bardzo fajnie robi za stołek który wytrzyma bez problemu 100kg gościa. Aha i jest hermetyczna . Jedyną wadą jest że jest dość ciężka.
Awatar użytkownika
majcool
Posty: 271
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:31
Lokalizacja: Chełm

Re: Walizka do 250-tki

Post autor: majcool »

Marciniasty, masz może jakąś fotę jak wygląda wew. organizacja, ewentualnie wewnętrzne wymiary. Najbardziej ciekawi mnie wytrzymałość- jeśli rzeczywiście idzie na tym siedzieć to odpada konieczność noszenia krzesełka :-)
BTW. Chyba widziałem zestaw tych waliz w LerMerlin ale nie było czasu dokładniej zbadać. Wyglądały pancernie.
Latak 1(RCX250), Latak 2(LT210), Latak3(RCX175),Hubsan107L, v636
Pzdr.,Michał
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Walizka do 250-tki

Post autor: kamilborkowski »

LeroyMerlin sprzedaje na pewno walizki Keter. Mam jedną na Legwana i powiem że sprawuje się świetnie.
ODPOWIEDZ