Telefon z androidem z chin gdzie?

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
BQB
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 19:06
Lokalizacja: Elbląg(okolice)

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: BQB »

Rurek pisze:
BQB pisze:Rurek podesłał linka, gdzie cena jest normalna, lecz znalazłem kilka, gdzie cena jest sporo wyższa:
Nie rozumiem o co ci chodzi w końcu? To chcesz kupić inny bo znalazłeś że jest drożej niż Ci zalinkowałem? Tp pewnie taka wewnętrzna wymówka że nie kupisz go bo powinien być droższy i Cię nie stać czy jak ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Co do poszukiwań innego - kimovil.com i wszystko sobie dobierzesz jak chcesz i z optymalną ceną na dany dzień. ja tak kupiłem mojego F3pro, na dany dzień znalazłem sklep z najniższa ceną wg rankingu kimovil i cieszę się sprzętem.
Stać mnie na cenę do około 1500 zł, chciałbym go kupić, lecz jak jednak okaże się, że będzie droższy, to chciałbym kupić coś innego, o czym wcześniej poczytam i wyrobię sobie opinię. Na kimovil zerknę. Dzięki.
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: piwko »

Jeśli chodzi o pamięci jakie są stosowane w chińskich telefonach, to pozostawiają wiele do życzenia i są często wolniejsze niże te, które można kupić niedrogo i zastosować jeśli jest odpowiednie gniazdo. Co z tego że będzie telefon miał 32 GB skoro to będzie mułowate 32 GB... Niskie ceny skądś się biorą 8-) Są aplikacje do testowania prędkości pamięci w telefonach.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Rurek »

Jagoda pisze:
Rurek pisze:. ja tak kupiłem mojego F3pro,
Sorry Rurek-chyba OT.Jeżeli - to proszę o wybaczenie.
Ale tak wyrwany tekst z kontekstu (pomijając sens tematu) to wygląda, że nabyłeś tak ja F(ajtoma) 3 pro.

Jagoda................
Chyba jednak coś ze mną jest nie tak. Nie rozumiem o czym piszesz. Bo nawet totalnie ignorując kontekst tematu (o telefonach) i mając najlepsze intencje co do nazewnictwa mydelniczki ( fajtom czy jakoś tak...) - biorę sobie ja ten tekst mój czyli "F3pro" i wklepuję do wujka....
... i co wyskakuje? cokolwiek związanego z DJi albo chociaż w pobliżu? No spójrzmy.... ---> https://www.google.pl/search?q=F3pro&oq ... 2&ie=UTF-8
Na pierwszej stronie gogla nie widzę nic co sugerowałoby jakiegoś fajtoma :-/
To jest chore IMHO - cokolwiek co ma w nazwie "3 pro" musi oznaczać że jest to jedynie słuszna fanbojowa nazwa/marka super-duper latającego hmm jak go nazwać? drooona?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Jagoda »

Rurek pisze: To jest chore IMHO - cokolwiek co ma w nazwie "3 pro" musi oznaczać że jest to jedynie słuszna fanbojowa nazwa/marka super-duper latającego hmm jak go nazwać? drooona?
Jest chore.Bardziej dokładnie chyba już nie można.

Zdaję sobie sprawę ze swojej choroby, probuję się leczyć.
Pociesza mnie to,że nie zawsze tak było.
Bo podobnie jak Ty (może się mylę ) przygodę z latadłami zaczynałem od własnych modeli (całe 2 sztuki) latających na uwięzi.
Także mam jeszcze szansę. :-)

Wracając do tematu - czy to prawda, że telefon, o którym mowa, b.mocno się grzeje (np. w nawigacji, gdzie wyświetlacz cały czas "świeci")?

Jagoda......................
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Rurek »

Jagoda pisze:czy to prawda, że telefon, o którym mowa, b.mocno się grzeje
Grzeje się. Tak samo jak wcześniejsze chińczyki które miałem. Tyle że chyba każdy telefon jak ciężko pracują rdzenie to się grzeje. Nie mam porównania za bardzo do "markowych" bo nie używam :-)
Tyle że te grzanie to nie jest takie że robi się z niego "gorący kartofel z ogniska" :-) Ot tak ze 40-45 stopni ma w górnej części po tylnej stronie czyli prawdopodobnie tam gdzie procesor.
Jak dla mnie to nie jest żaden problem czy też wada. Raczej cecha. Gorszym tematem dla mnie i chyba jedynym minusem jest bateria. Ale już po miesiącu pomału zaczynam kumać co wyżera baterię - włączone cały czas LTE - sprawdziłem - gdy wyłączę pobieranie danych komórkowych to na dwa dni starcza bateryjka. Przy włączonym nonstop - codzienne ładowanie konieczne.
Tak więc włączam LTE gdy potrzebuję (np nawigacja lub chcę na szybko sprawdzić pocztę czy też pogmerać w necie) a gdy nie mam wyraźnego kaprysu na internety to LTE wyłączam i już.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Jagoda »

Rurek pisze: - włączone cały czas LTE - sprawdziłem - gdy wyłączę pobieranie danych komórkowych to na dwa dni starcza bateryjka.
Ten problem dotyczy również "markowych" tel.
Grzanie dla mnie o tyle jest ważne bo zazwyczaj spowalnia pracę (już chyba domyślasz się w czym mi to przeszkadza :-) ).
A fon jest szybki (w/g danych) oraz tani - i to mi pasi.

Jagoda...............
Pozdrawiam. :), :)
Ralfie
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 25 sty 2016, 13:28
Lokalizacja: 263

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Ralfie »

olo2000pm pisze:Z czystym sumieniem mogę polecić Oukitel K6000.
Pracuje na nim od poniedziałku. Jak dla mnie świetny telefon. Kupiłem go w promocyjnej cenie za 94$
Gdzie w tej cenie kupiłeś?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Rurek »

Dzisiaj masz go tu http://www.igogo.es/product369707.html? ... itel-k6000 za 86$ z kuponem "kimovilig"

Edicao: naprawdę polecam wszystkim stronę kimovil.com w trakcie poszukiwań telefonu. Nie dość że są obiektywne rzetelne informacje i fajny ranking i przelicznik możliwości/cena to jeszcze mają codziennie aktualizowany ranking gdzie najtaniej kupić i jakie kody użyć. Stąd wziąłem ofertę na tego oukitela :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Mrowkarz
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 16:44
Lokalizacja: Gołotczyzna

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Mrowkarz »

Witam :)
Dziś mam zamiar zamówić Ulefone Paris z banggood (wreszcie będę mógł zająć się kompletowaniem pierwszego skrzydła ;-) ). Czy ktoś go ma, miał? Jakieś opinie? Przeczytałem jedną recenzje i jedyne wady jakie tam wymienili to słaby głośnik, zdjęcia, filmy zapisywane w .3gp i jakość rozmów. Może ktoś ma coś więcej na ten temat do dodania? Jakie polecacie aplikacje do zdjęć i nagrywania? (Da się zmienić 3gp na inny format?)
Pozdrawiam :)

PS. Czy tylko mi nie działa forum telchina?
Buduje się Zeta Wing Z-84 :)
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: piwko »

xxx pisze:jedyne wady jakie tam wymienili to słaby głośnik, zdjęcia, filmy zapisywane w .3gp i jakość rozmów.
A wszystko inne jest okej? 8-)
Awatar użytkownika
Mrowkarz
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 16:44
Lokalizacja: Gołotczyzna

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Mrowkarz »

2GB RAM, octa core 1.3Ghz (myślę że dałoby się podkręcić do 1.4Ghz :D ), 4G, ekran 2,5D ;) Jak za 515zł to chyba najlepszy wybór na BG.
Buduje się Zeta Wing Z-84 :)
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: pirzol »

Witam

Listonosz dostarczył paczkę z nowym telefonem:
- Xiaomi Redmi Note 3 (5.5", 8x2GHz, 2GB RAM, 16GB FLASH, Android 5.0.2, do 2-2.5dni na baterii, USB OTG, aluminiowa rama, sztywny lekki )

tak więc mam porównanie do
- Mlais MX Base (5", 2GB RAM, 16GB Flash, gniazdo mSD, Android 5.1, 4000mAh - do 5-6dni na baterii)
- Elephone P8000 (5.5", 3GB RAM, 16GB Flash, gniazdo mSD, Android 5.1, 4100mAh - do 3-4dni na baterii, brak USB OTG, telefon pancerny)

W przypadku Xiaomi RN3 :
- jest przykra niespodzianka, problem z zdjęciem blokady Boot Loadera.
+ BL Nie jest to duży problem, dostępne są już romy które można podgrać na telefon soft z MIUI wersja 6.1.21 oraz wersja 7.1.6.0 Stable.
+ Bardzo dobry zakup (miałem rabaty i kupony), telefon lekki zgrabny, interfejs najlepszy z wszystkich trzech.
+ działa w nim złącze USB OTG, więc możemy podpiąć do telefonu moduł telemetrii i za pomocą DroidPlanera podglądać parametry misji jaką wykonuje nasz model w powietrzu.

W przypadku ELephone P8000 podgląd telemetrii realizowałem za pomocą złącza bezprzewodowego BT. Do modułu telemetrii dolutowałem moduł BT do złącza TX/RX, wymagało to jednak dodatkowego zasilania 5V co było kłopotliwe w terenie.
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Kwasiu »

Mam parisa od niedawna.

Na jakość rozmów i głośnik nie będę narzekał, jest ok, przynajmniej ja nie odczułem, że czegoś w tej kwestii brakuje ;)
Jak ze zdjeciami i filmami to nie wiem, nie miałem kiedy się pobawić.

Co zauważyłem to to, że na minimalnym podświetleniu wyświetlacz mruga co jest trochę irytujące :/ Sam wyświetlacz jest ok, kolory, kąty, jak dla mnie ok.

I ostatnia bolączka, ładowanie.... Ładuje się strasznie powoli i to nie wina ładowarki bo czy na takiej 2A czy pod lapkiem jest to samo, według apki co sprawdza prąd ładowania 400mA, więc ładowanie trwa dość długo....

Pozatym wszystko włynnie śmiga i ogólnie jakość wykonania jest rewelacja. Mrugający wyświetlacz może poprawią w kolejnych softach, zresztą aparat to też kwestia softu w dużej mierze a tel jest dość świeży. Czas pokaże, ja trafiłem za 360zł z etui i szkłem 9H więc jak dla mnie za tą cenę to rewelacja ;)
Awatar użytkownika
Mrowkarz
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 16:44
Lokalizacja: Gołotczyzna

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Mrowkarz »

Ja jednak kupiłem Umi ZERO :)
Jak otrzymam paczkę to się wypowiem co nieco o nim ;)
Pozdrawiam
Buduje się Zeta Wing Z-84 :)
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: piwko »

Tu jest "fabryczne" forum o UMI ogólnie. Dobrze poczytać przed zakupem. Szczególnie pewnych modeli. Bo UMI to ogólnie czarusie specyfikacyjni ;)
http://community.umidigi.com/forum-38-1.html
ODPOWIEDZ